Otlučené rohy zdiva

Od: Datum: 29.12.12 14:01 odpovědí: 7 změna: 29.12.12 22:29

Ahoj, v létě budeme bílit a do té doby bych rád vyspravil lehce otlučené rohy. Stačí použít akrylátový tmel nebo sádru? A jak postupovat, aby rohy byly ostré a nový materiál neodpadl? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: weka®
Datum: 29.12.12 14:40

já osobně budu dávat rohové lišty...ono spravovat to,sádrovat a potom stejně člověk omylem do toho praští a zase to upadne

takhle jen tmelem přilepím rohovou lištu asi 150cm vysokou a hotovo mám klid na celý život...;)

Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 29.12.12 15:10

Tmel i sádra ti za chvíli upadnou. To už je lepší to zaštukovat a pořádně vyfilcovat. Lišty jsem měl kdysi taky. Plechový na šrouby (dlouhý), ale nebylo to ono, radši občas vyspravím. Jinak doporučuju nedělat ostré rohy - o to víc se poničej, proto se v průchodech domu vždy dělaly malinko zaoblené. Ostré jsou dobré na špaletách nad oknama, ale tam, kde chodíš jsou lepší oblé. Jinak rohové lišty si myslím by mohly být docela estetické, když budou dřevěné a lepené. Bude to na věky.

Datum: 29.12.12 16:12

Rozhodně akrylem přilepit plastové rohy s perlinkou,začistit finální stěrkou,zabrousit pěkně do ztracena a máš na 100 let pokoj.

Datum: 29.12.12 17:24

Co člověk to rad a každá pkd možno jiná.nejjednodušší bude koupit přímo takové ty plechové "kryty" na rohy,jsou asi 170 cm a šroubují se vruty.Nebo,já jsem se nechtěl s tímto drbat tak jsem koupi plastové cca2,5m dlouhé ty jsem jen nalepil akrylem a hotovo.ušetří to hejno času s opravou jak popisují někteří.

Od: petr685
Datum: 29.12.12 17:47

Ok, možná zkusím ty lišty. K tomu tmelu, doma máme akrylátový tmel na spáry a trhliny v omítkách http://www.soudal.cz/produkt/akrylovy-tmel. Tím to půjde přilepit?

Od: weka®
Datum: 29.12.12 19:38

prodávají se i dřevěné..

plechové jsou nevzhledné..;)

Datum: 29.12.12 22:29

Ostré rohy bych nedělal v žádném případě - pokud máš malé děti, tak víš, že ostré rohy je přitahují při pádech. A řešit rozbitou hlavu jen kvůli tomu, že chci mít ostré rohy se mi nezdá adekvátní. A pokud je nemáš, tak zas to znamená zbytečné opravy a naštvání, když roh oklepneš. Takže zakulatit tak na R=10mm a bude to tak akorát. A nebo nějaké ty lišty.
Příznivec lišt nejsem, ale pokud už bych je chtěl něčím lepit, použil bych něco jako "tekuté hřebíky". Pokud ale máš doma akrylát a jiné použití pro něj nemáš, zkus to přilepit tím - v nejhorším to upadne a pak to nalepíš znovu a něčím jiným. Nic horšího se stát nemůže.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.