Prasklé sklo u krbu

Od: Datum: 29.12.12 12:36 odpovědí: 15 změna: 06.02.15 21:42

Dobrý den,

máte někdo zkušenost s reklamací prasklého skla u krbové vložky ROMOTOP.

Je to typ KV 055 L , tedy rohový typ.Montáž 10/2011

Prasklo to asi hodinu po zatopení.

Topilo se tam asi cca 80x

Podle vizuální kontrole je pravděpodobná příčina malá dilatace v rohu.Sklo se tam opírá o rám a nemá kam dilatovat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.12 12:43

na dodavatele popřípadně poslat s fotkami přímo výrobci,na vše je 2 roky záruka po posouzení se musí vyjádřit do 30 dnu,

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 29.12.12 13:09

U výrobce nelze reklamovat, ale u prodejce. Podmínky reklamace jistě máte u záručního listu.

doplněno 29.12.12 16:24:

Nafoťte, popište pravděpodobnou příčinu vady a jedinně vy uvidíte jak se výrobce zachová. To asi zde těžko někdo může odhadnout neboť skla běžně samy od sebe nepraskají.

Datum: 29.12.12 15:39

Způsob reklamace je mi v celku jasný a je součásti podmínek prodejce, ale zajímaly mě zkušenosti spíše z uznání reklamace a pod.Z některých internetových diskuzí jsem se dočetl, že se většinou sklo jako reklamace neuznává, což mi přijde tedy dost podstatný problém, protože já jsem o příčinách prasknutí přesvědčen.Sklo v rohovém místě nemělo od novoti žádnou dilataci a prakticky se opíralo od rám dvířek a právě v tomto místě začíná i prasklina...

Datum: 30.12.12 13:35

moja skúsenost pri reklamáciach je taká ,že nie je vobec vhodné informovat o príčine na ktorú ste prišli.To sa žiadnemu technikovi ,ktorý pride od výrobcu-predajcu na prešetrenie neráta a on sa na vás pripraví výpočtom z akademie ,že dilatácia kovového rámika je vačšia ako termoskla pri rovnakej teplote a urobia z vas hlupáka .Reklamujte sposobom- prasklo vaše sklo na vašom krbe a používam to rovnako, Technik to overí a sám zistí príčinu.

Ohodnoceno: 1x

Od: igor*
Datum: 07.01.13 22:08

Dobrý večer,

prosím můžete poslat Váš kontakt na tel. 739024985, probereme ten problém telefonicky.

Děkuji. S pozdravem .

Datum: 08.01.13 15:25

Asi záleží na výrobci, mě prasklo sklo u krbových kamen když ještě platila záruka a bezproblému mi poslali sklo nové. Ale to jsem měl jiného výrobce.

Datum: 18.01.13 11:33

Takže sklo vyměněno bez problému v rámci záruky.(ROMOTOP)

Co mě však zaráží je, že příčina prasknutí byla nevhodně volena očista skla, resp. jeho přípravek.

Používám čistič skel krbů a kamen 500ml kittfort a jsem s ním nadmíru spokojen...

Od: kjk
Datum: 18.01.13 11:38

Můžu se prosím zeptat jak to myslíte s tou očstou? Já teda sklo jednou za čas vyčistím mokrýma novinama a trochou popela. Chtěl jste říct, že ten přípravek co jste vložil označili za "nevhodný? Díky

Od: jendad
Datum: 18.01.13 14:34

Nevím proč používáte nějaký přípravek. Já otřu jednou za čas houbičkou namočenou ve vodě a je to čisté .žadné dehty tam nejsou a když mě spadne poleno na sklo , tak za chvíli se vypálí. Pokud tam máte dehty , tak je něco špatně. Ale já mám jen sklo 15*15cm (jotulky)

Datum: 18.01.13 18:04

Tak naš krb má plochu skla (rohového) 40 x 1100 cm a můžu se zeptat po jaké době topení to sklo umyjete jen namočenou houbičkou?

Od: jendad
Datum: 18.01.13 19:29

Je to asi po cca 14 dnech .Je tam jen takový našedlý opar. Ale já mám kamínka s dvoustupnovým spalováním . To znamená , že jsou stavěná na pomalé hoření .Stále tam jde určité množství vzduchu(nejdou zadusit) . Takže i když zavřu ovládání , stále to čistě hoří a z komína se jen vlní.

Datum: 18.01.13 18:02

Tak upřesňuji odpověď:

Pravděpodobná příčina byla v nahromaděném přípravku, který stekl dolů do mezery mezi těsnění a sklo.?

Zajímavá hypotéza...

Od: ck*
Datum: 19.03.13 08:39

Prosím ako si dopadol s rekalmaciou. Mne sa to iste stalo včera, ta ista vložka a na podobnom mieste

a určite tam nebola žiadna mechanická deštrukcia, prasklo to samo.

Idem to skusiť reklamovať u predajcu a hladal som inšpiráciu. Ako si dopadol ty?

Dakujem za Now How.

Datum: 19.03.13 12:01

Tak jak jsem psal výše.

Vyměněno v záruce.Chyba prý tím čištěním,což se mi moc nezdá.Nic jsem neplatil...

Nové sklo zatím drží.

Od: kedon*
Datum: 06.02.15 21:42

Dobrý den,

mám stejnou krbovou rohovou vložku ROMOTOP a po třech letech topení jsem změnil čistící prostředek na krbové sklo na ten, co uvádíte - KITTFORT čistič skel. Dva dny po druhém čístění uvedeným přípravkem mi sklo prasklo v rohu. Byl důvod prasknutí opravdu ten přípravek? Jaký používát nyní? Vložka už je bohužel po záruce. Nevíte, kolik by ta výměna stála? Díky za odpověď.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.