Kondenzace vody v plastových oknech

Od: Datum: 28.12.12 17:56 odpovědí: 16 změna: 21.01.13 21:17

Chci se zeptat jak postupovat, když se nám v zimních měsícíh ve většině místností rodinného domu sráží voda v plastových oknech a to uvnitř okna mezi vakuovým dvojsklem a spodní venkovní částí okenního rámu. Reklamovali jsme tuto skutečnost opakovaně u výrobní firmy (VEKRA), která provedla u těchto oken výměnu venkovního těsnění, ale bohužel se voda v oknech sráží znovu. Topíme a větráme standardně. Okna jsou 6 let stará stejně jako celý dům Jednalo se o stavbu domu na klíč. Pro úplnost ještě dodávám, že se nám voda sráží i na oknech (sklech) z vnitřní strany oken, ale to už ani nereklamujeme, naučili jsme se s tím žít - prostě to utíráme.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.12 18:15

záleží jakou máte záruku . Já už taky neřeším rosení oken ,je to marný :(

Ohodnoceno: 0x

Od: rv
Datum: 29.12.12 08:59

Úplně dotaz nechápu, ale u oken (i jinde) je potřeba zajistit, aby se vlhký teplý vzduch z místnosti nedostal do místa, kde se ochladí a voda zkondenzuje. Tomu má zabránit parozábrana - u okna třeba funkční vnitřní izolace. Pokud se nedá průchodu zabránit, zvenku je potřeba zajistit, aby se pára nebo voda dostala ven. U klasických kastlových oken se proto zvenčí třeba nedává izolace, aby úmyslně nebyla parotěsná.

Datum: 29.12.12 10:22

Děkuji za předešlé snahy nám pomoci, ale bohužel zatím neobsahovaly nějaké konkrétní řešení či návod, jak naše problémy (vodu v oknech) vyřešit, resp. čím je tato skutečnost způsobena a příčinu odstranit. Zároveň se omlouvám, pokud můj dotaz nebyl zcela srozumitelný a z tohoto důvodu zasílám jiný obrázek s přesnější ilustrací vody v oknech. K obrázku uvádím tento zkrácený popis: spodní bílá část je vnitřní plastový rám okna, nad ní následuje tmavě hnědá část - vnitřní izolace mezi vnitřním rámem okna a okenní výplní, nad ní je patrný pruh vysrážené vody na okenní výplni zevnitř místnosti (o tuto vysráženou vodu nám nejde - tu už jsme se naučili brát jak samozřejmost a utírat ji), nad ní je bílý pruh představující spodní část vakuového dvojskla a nad ní nebo chcete-li mezi ní a světlehnědým pásem, který představuje vnější izolaci mezi rámem okna a okenní výplní je právě ta vysrážená voda o kterou nám jde (viz. šipky na obrázku). Je uvnitř spodní vnější části okenního rámu a je vidět při pohledu do okna seshora pod úhlem 45 stupňů směrem zevnitř místnosti ven. Jen pro úplnost dodávám, že obrázek pokračuje dále dvěma hnědými pruhy, první z nich představuje povrch vnější části okenního rámu (máme dvoubarevná okna-bílohnědá) a druhý pruh je pak vnější okenní parapet z hliníku. Pokusil jsem se náš problém popsat znovu a lépe, doufám, že se mi to povedlo. Opět prosím o každou radu a pomoc. Předem za ně děkujeme.

Datum: 29.12.12 10:32

Zadejte do modrého okénka s lupou - rosení oken- a třeba něco najdete v minulých diskuzích. ;)

Datum: 29.12.12 10:39

pokud by to bylo mezi skly je to špatně tam má byt inertní plyn a vlhko žádné tim pádem reklamovat-záleží také jak je to dělané

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.12.12 11:58

Jedná se o normální jev. Sklo je z venkovní strany studené a sráží se na něm vlhký vzduch z venku, který prochází při cirkulaci kanálkama, které jsou na rámu i křídle okna.Pomůže přizvednutí skla v rámu na úroveň těs.gumy.Rosení skla uvnitř místnosti je způsobeno přenosem venkovní teploty přez al rámeček slepeného dvojskla.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.12.12 12:22

bla bla bla. Rosení oken je normální jev na straně vnitřní (v místnosti) a je odvislý od teploty v místnosti (teké teplotě venkovní) a vlhkosti vzduchu v místnosti. Na kuchynském oknu to beru jako samozřejmost. POKUD ALE se rosí uvnitř mezi skly je to okno celé na nic (chtěl jsem napsat na ho..o), tam by se neměla vlhkost v žádném případě dostat a tento prostor by měl být dokonale těsný,což jak tazateli uvádíte, zřejmně tak vůbec není. Jednoznačně bych to reklamoval, ale je otázkou, zda-li již nevypršela záruka na výrobek okna jako takového. Možná ne. Přeji úspěšný postup. Pkud je voda mezi skly domnívám se, že tím je jeho tepelně izolační schopnost zcela znehodnocena a okono vůbec nefunguje jako izolant (izolační prvek). Můj názor.

Datum: 30.12.12 12:44

Podle zadavatele otázky se sklo rosí ne mezi izol. skly,ale mezi venkovním sklem a plastovým rámem okna-v tomto případě je moje odpověď správná.

Datum: 30.12.12 12:49

je to nespíše tak, jak jste uvedl. I přes to jsou ty okna nejspíš (tedy podle mě) k reklamaci. My s tento problém nemáme resp se srážívoda jen málo/zřídka a to uvnitř místnosti.

Datum: 20.01.13 11:49

Dobry den neni nahodou problem v nezatepleni podokenniho plechu tedy venkovniho parapetu i pod oplechovanim musi byt zatepleni pokud je zateplena fasada

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.01.13 11:08

Dobrý den, děkujeme za Vaši snahu nám pomoci v naší situaci. Podokenní plechy (venkovní parapety) zatepleny nemáme, ale zatím nemáme ani zateplenu fasádu, tak by to snad ta příčina být neměla...

Od: sanyo*
Datum: 21.01.13 16:51

Rád bych věděl, jak máte silná plastová okna popř. rámy, teoreticky by to mělo být asi stejný, ale přesto, zkuste to změřit, nejlepší by byla šuplera. Tloušťka oken hodně napoví ...

Datum: 21.01.13 18:07

Dobrý den, tlouštka oken i trámů vypadá že je stejná - 70 mm. Pro všechny případy Vám zasíláme část popisu jednoho z oken našeho domu, který jsme vykopírovali ze smlouvy o dílo, další okna (kromě rozměrů výška a šířka) mají ostatní rozměry a hodnoty stejné.

doplněno 21.01.13 18:21:

To je ten popis

Datum: 21.01.13 17:18

Dobry den dchazi li k roseni skel zevnitr je to zapricineno kondenzaci vlhkosti vdnich par na stenach skel pak stekavoda na vnitrni parapet a muze dochazet k navlhani osteni,tvorbe plisni,odpadavani maleb dokonce omitek,zejmena v chladnejsich obdobich nejvice v mrazech kdyz jsou okna ochlazovana z venci a diky tomu se vlhkost bsazena ve vzduchu uvnitr kondenzuje na vnitrni strane skla nejcasteji v mistnostech s vyssi vlhkosti wc,koupelny ,kuchyne s vyssi vlhkosti nad 50 procent tento jev nejde zcela odstranit priciny nedostatecne vetrani ,topeni kdy se vzduch v mistnosti neabsorbujevlhkost neohriva a neosusuje skla,nevhodne umisteni topneho telesa kdy cirkuluje teply vzduch a neohriva okna stazeni zaluzii branici ohrivani skla .vnitrni parapet precniva pres topidlo dlouha zaclona,neprodysne zatepleni budovy

Od: sanyo*
Datum: 21.01.13 19:32

Dobrý večer, nejsem sice odborník na plastová okna, držím se vždy při zemi nějakých závěrů, ale např. :

1. Syn má plastová okna, podobná jako vaše , zn. Hoco, stáří asi 8 let, změřil jsem mu přesně tloušťku okna, on má dokonce 5,7 cm, okna se pořád rosí, dům má zateplený, tentkrát prostě výběr oken a firem jako dnes nebyl.

2. Já mám okna tloušťky 7,4, resp. 7,6 cm, nevím co to je rošení oken

Co je však podstatné, nabídl jste foto nabídky, kde mimo jiné je tlouštka křídla 800 mm? a Vy píšete že máte okno 700 mm. Pokud jste neměřil okno šuplerou, tak možná máte křídlo ještě tenčí. Není možné, že jste se spletl? Myslím si, že KŘÍDLO OKNA by mělo mít tedy 8 cm!? Osobně se domnívám, že na vině rošení může být špatná kvalita okna. Což tehdy za téměř 15 tisíc Kč by byla podpásovka. Před 6 lety za tuto cenu - to jsou šlendriáni. Dále jsem si všiml na vaší fotce vnitřního parapetu - na levé straně má u zrcátka zdi škvíru - což je velmi špatně, určitě parapet možná také tzv. péruje, tzn. že není pevně přilepen k tvárnicím, či z jakého materiálu dům máte, a zřejmě těmito škvírami a pod parapetem prostupuje chladný venkovní vzduch, což má také za následek rošení. Parapet by měl být správně zapraven do zdi- Pokud venkovní parapety jsou nevhodně připevněny, se špatnou izolací, tak to je další příčina. Chtělo by to překontrolofvat

Se synem budeme také na jaře kontrolovat a opravovat venkovní parapety, tak uvidíme. Ono, když se přidají drobné závady a nedostatky k nekvalitě oken, tak pak to rosí.

Datum: 21.01.13 21:17

jak je silné zasklení,ono dneska také záleží jak je silné sklo,já mam zaklívací profil 24mm

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.