Mikrovlnka špatně ohřívá

Od: Datum: 28.12.12 12:18 odpovědí: 6 změna: 29.12.12 08:25

Nevím jestli já mám tu štěstí na mikrovlnky ale pokážé mě nová špatně ohřívá- vrch horký div se nevaří a spodek studený. Nechápu to. Ohřívám omáčku, kouří se z ní a při jídle zjistíte že je dole studená jako kdybyjste ji vytáhli z ledničky. Nemáte na toto nějaký fígl? Moje stará moulinek asi 12 let stará tak ta to ohřála celé jenže už odešla do křemíkového nebe.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.12 12:33
U kazde mikrovlnky co znam, je treba jidlo uprostred ohrivani promichat a ohrev dokoncit.. Obzvlaste u jidla vyndaneho z lednice je to nutnost.. Myslim, ze ma mikrovlnka to ma dokonce psane v navodu :(
Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.12.12 12:35

vršek teplý spodek studený, to je jako kdyby té omáčky byla velká vrstva. Zkuste to na talíři nějak víc rozprostřít. MW ohřívá myslím bodově. Chceto možná manší výkon a delší dobu ohřevu. Nejhorší je ohřev na prudko a krátce.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.12.12 13:12

Co to přikrýt poklopem do mikrovlnky? Ten by měl zajišťovat rovnoměrný ohřev.

Od: olaf71*
Datum: 28.12.12 13:46

ona mikrovlnka zase není žádný zázrak.ohřívám si v tom jen přílohy, omáčka nebo polévka ohřátá v kastrůlku, je o něčem jiném. a to nepíši o zablitém talíři po ohřátí

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.12.12 20:51

Já bych se také řídila a dokonce se i řídím, návodem. Pokud máte jídlo studené z lednice, tak je nutno promíchat. Záleží na typu mikrovlnky. Mně třeba pískne a řekne mi, že mám jídlo promíchnout, nebo otočit. Ale hodně záleží na tom, o jaké jídlo jde. Ale fakt zo máte podrobně vypsáno v návodu. Každý nový přístroj se používá trochu jinak. Asi jste byla zvyklá na jiný systém, u předešlé trouby. Také jsem si tímto poznatkem prošla. Prostě každý výrobce to má poněkud jinak. Pročtěte si manuál a řiďte se podle něj. Bude to bez problém.

Od: rv
Datum: 29.12.12 08:25

Nesmíte jídlo ohřívat 20s na max. výkon, aletřeba 2 minuty, aby měl pokrm čas se rovnoměrně prohřát. Ale zamíchání to stejně nenahradí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.