Betonová podlaha

Od: Datum: 28.12.12 11:11 odpovědí: 4 změna: 29.12.12 10:28

Starý německý dům-nepodřezaný,bez vlhkosti.

Pod dřevěnýma podlahama škvára s nějakou vápenou směsí...nechat?

Jakou udělat skladbu betonové podlahy?(izolace a pod.)

Díky za odpovědi a rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.12 11:29
Tady je každá rada drahá. Stávající podlaha je prodyšná a její uzavření betonem a nedej bože ještě zaizolování odvede všechny vodní páry do zdí a bude zle. Takže jestli betonovat a izolovat tak včetně zdí. Ale nejlepší by bylo položit dřevěnou klasiku na polštáře.
Ohodnoceno: 3x

Od: jesles*
Datum: 28.12.12 11:47

Takže mám tři možnosti?

Betonovat + izolovat = i s podřezáním (jak bude probíhat podřezání, když má dům dvojité obvodové zdi s asi 20cm díry mezi nimi.)

Betonovat a neizolovat?

Klasická dřevěná podlaha.

?

jinak zatím díky

Datum: 28.12.12 21:42

Minimálně existuje ještě varianta číslo čtyři - odvětrávaná podlaha pomocí plastových tvarovek např: http://www.fastrade.cz/tvarov…pule-45cm-katskup03070000.php Tohle řešení má své zastánce a samozřejmě i odpůrce.

Já to mám teď rozdělané na chalupě, takže osobními zkušenostma ještě nemůžu sloužit, ale varianta průvanu pod podlahou mi na odstranění vlhkosti přijde dobrá. Koneckonců když se chci doma zbavit vlhkosti, tak taky vyvětrám...

Kritici sice poukazují na možnost kondenzace vlhkosti v přechodných obdobích, kdy je zem pod barákem ještě zmrzlá a nasáváný vzduch vlhký, ale těch dnů nebude v roce zas tak moc (rozhodně míň než těch ostatních, kdy to funguje)

Jinak skladba je v mém případě následují: uhutněná zem, štěrk, tvarovky 9,5cm+beton 5cm včetně kari sítí, polystyren 10cm, beton 5cm včetně kari sítí - polystyrenu by samozřejmě ideálně mohlo být víc, ale na větší hloubku se už nedostanu

Ohodnoceno: 0x

Od: jesles*
Datum: 29.12.12 10:28

Nad tvarovkama jsem přemýšlel,mám kamené základy asi 30 cm nad okolní terén široké 60 cm ,mám strach že když do nich rýpnu tak se mi rozpadne celá chalupa. :(.

Ale děkuju za odpověď,určitě nad tím popřemýšlím...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.