Firma vypověděla smlouvu domu o 4 bytech

Od: Datum: 27.12.12 16:00 odpovědí: 4 změna: 28.12.12 19:04

Dobrý den, moji rodiče důchodci se na stará kolena zadlužili a koupili byt ( dříve žili v nájmu )..byt se nachází v domě se 4 byty ( osobní vlastnictví ) Bohužel jedni majitelé jsou neplatiči (alkoholici, bez práce a mají plno exekucí )..tito neplatí ani fond oprav, ani vodu a společnou elektřinu. Společnost, která se starala o dům používala k hrazení vody a společné elektřiny ( chodba, sklepy ) peníze z fondu oprav..mým rodičům se to samozřejmě nelíbí a tak po nátlaku došlo k odpojení vody v bytě dlužníků..Než mě někdo v diskuzi vyčte, že jsme nelidové, když nekomu odpojíme vodu, tak si zkuste představit situaci, kdy pubezcent neplatiče si ze sklepa bez povolení udělá jakousi garsonku, kde si topí přímotopem ze společné elektřiny..! :( Aby toho nebylo málo, společnost, která se o dům starala dala nyní půlroční výpověď.

Prosím o radu, jak mají rodiče nyní postupovat..s neplatiči se nehne, šance prodat byt s takovými lidmi v domě je téměř nulová..Jak se má postupovat, když žádná firma se nebude chtít o dům starat?

Děkuji všem za rady

Hanz


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 28.12.12 11:10

Dluží = poslat jim návrh žaloby, nezaplatí = soud, exekuce jejich majetku (prodej jejich bytu v dražbě). Společnost měla dluh vymáhat hned a ne platit energie z fondu oprav.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 28.12.12 11:45

je jen dobře , že firma končí , ještě bych je zažavolal , že nevymáhaj dluh .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.12 12:11
avatar

Místo firmy se domluvit a starat se o dům sami (?) - pokud se jedná o důchodce, neměl by být problém, aby tento věci okolo domů "vyběhal" a zadal? Vyšlo by to kromě jiného určitě levněji.
Co se týká problematického majitele a jeho bytu - když by to nešlo po dobrém (což asi nepůjde), tal jedině opravdu přes tu exekuci bytu a pokusit se byt koupit ostatnímu 3 majiteli ostatních bytů - kromě jiného by jim tento byt pak pomocí jeho pronájmu na pokrytí režie domu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanz88
Datum: 28.12.12 19:04

Předem se omlouvám ( budu na netu až po Novém roce )..díky za vaše rady..Ti lidé mají asi 5 návrhů různých exekucí..už roky a stále bydlí..čas od času něco zaplatí a nikdo s nimi nehne :(((((( Starat se sami o vedení domu by naši nemohli ( právě proto, že jsou už důchodci a také proto, že by to s těmi lidmi byl ještě větší boj..v tom bytě žijí i s dospělými dětmi ( také nepracují ) a naši se samozřejmě bolí případného násilí...:( Je to děsná situace...Hezkého silvestra všem a díky za případné další rady.

Hanz

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.