Sádrokartonová stěna v prostoru - kotvení

Od: Datum: 27.12.12 15:50 odpovědí: 3 změna: 01.01.13 15:46

Ahoj/Dobrý den,

mám v plánu stavbu sádrokartonové zástěny za postel. Parametry šířka 2m výška 2,5m tloušťka 75mm. Stěna nebude zakotvena do bočních stěn, tedy bude průchozí z obou stran (uprostřed místnosti). Mám nastudované technologické listy, takže na podlahu a strop dám UW a do nich zasadím CW "navolno". Problém mám ovšem u krajních profilů. Je možné krajní CW přichitit nahoře a dole k UW profilu LB šrouby? Některé příručky to připouštějí, ovšem bojím se dilatace.Nebo je nutné použití suvných úhelníků které se používají při montáži futer? U těchto úhelníků ovšem nevím jestli není nutné vytvořit příčník, který nechci.

Druhý dotaz směruje k zakotvení UW do sádrokartonového podhledu (CD profil + přímý závěs). Příčka mi vychází těsně vedle CD profilu ve stropní konstrukci, je možné zakotvení UW uzlovacími hmoždinkymi tzn. ne do profilu stropní konstrukce? Jaké máte zkušenosti s montáží UW do parket? Mám v plánu provrtání až do betonu + dlouhá natloukací hmoždinka.

Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.12 17:36

Místo složitého profilování bych použil dvě desky Rigidur,lepené k sobě.Jsou zcela samonosné,stačí je zakotvit do stropu a do podlahy lištami.Rigidur se neplátuje a lepí se k sobě na doraz.Odpadne sádrování a broušení.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: petrz
Datum: 01.01.13 15:38

Do stěny chci skrýt elektroinstalace, takže vámi navrhované řešení není pro moje použití úplně vhodné.

Datum: 01.01.13 15:46

Elektroinstalace se dají zakrýt lištou u podlahy.Stejně část se zakrýt nedá.

JB

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.