1xPovolení pergola

Od: Datum: 26.12.12 09:45 odpovědí: 11 změna: 27.12.12 20:35

Dobrý den koupil jsem chatu a plánuju, že bych na jaře začal stavět pergolu, proto jsem začal pročítat spoustu diskuzí zda je třeba nějaké povolení nebo ohlášení ( jak jsem již psal budu v kolonii nový tak neznám sousedy tak, aby mě někdo po stavbě někdo nenahlásil ), ale začínám se vtom nějak ztrácet. Pergola bude o rozměru 3 x 5 m, vyzděné L se střechou pultovou _ výška cca. 2,4 m, pergola tedy bude muset mít základy, do pergoly plánuju krb a zavést elektřinu. Pergola bude na mém pozemku, 5 m zděná stěna bude od plotu cca. 0,5 m _ za plotem je cesta mezi chatkami, 3 m zděná stěna bude od plotu ve vzdálenosti max. 1 m ( více nemůžu _ nevešla by se mě tam ) _ za pletivem je pozemek souseda. Poradíte mě někdo prosím jak je to s povolením, a co to všechno obnáší, máte někdo s něčím podobným zkušenosti. Prý je to několika měsíční běhání po úřadech se spoustu tahání peněz za razítka a na konec je možné, že mě to ani nepovolí, případně jak by se řešilo, kdybych postavil bez povolení a někdo mě nahlásil. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.12 09:57
avatar

Nejlépe bude,když zajdete na stavební úřad,pod který spadáte.Tady Vám stejně většina lidí poradí totéž a když to budete mít přímo od "orgánu" budete vědět na čem jste.Nebo na obecní,městský úřad. Dle mého je pergola v těchto rozměrech jen na ohlášku na OU,ale zase když má základy,tak na stavební úřad. A pokud neznáte sousedy,raději vše legálně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.12.12 11:03

Já bych nehledal názory lidí, ale početl si v zákonu, zašel na vlastní obec, každý úřad může mít jiný názor. Každý uvádí, jak dopadl on, jinde jiný dopadne jinak. Nelze argumentovat ale na intu jsem se dočetl... Mělo by postačit ohlášení, ale základy, vzhled, elektrika jak? Pohozený kabel? Připomínky sousedů jsou-li dotčeni. Úředníky si platíme, tak ať slouží.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.12 14:32
avatar

Vzhledem k tomu, že píšete, že se jedná o kolonii, tak bych doporučil se nejdřív pokusit zjistit, jestli tam není nějaký Osadní výbor a informoval se u něj. Většinou takové kolonie něco takového mají, protože takové osady mívájí i nějaká interní pravidla (třeba kdy se může pálit odpad, kdy se mohou používat stroje, co se kde může postavit,...). Kromě toho také osadní výbor jedná např. za osadníky jako jejich pověřený zástupce - např údržba cest, nádoby na odpad a pod a to i když se jedná o soukromé pozemky. Je to jak kde. Pak bych terve postupoval na státní (obecní) správu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dolphin*
Datum: 26.12.12 15:12

pokud vím, tak povolení musí mít budova, která má betonové základy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.12.12 16:06

@dolphin - hmmm, tak toho moc nevíte a co víte není pravda. Chtělo by to něco přečíst a pak radit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.12 15:51
avatar

Ke stavbě budete potřebovat tzv. "územní rozhodnutí". Jeho podmínky se dozvíte na příslušném stavebním úřadu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.12 16:15
avatar

Dobrý den,


Stavby, které nevyžadují ohlášení ani povolení stavebního úřadu:


Budovy  1. stavby o jednom nadzemním podlaží do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky, nepodsklepené, jestliže neobsahují pobytové místnosti, hygienická zařízení ani vytápění, neslouží k ustájení zvířat a nejde o sklady hořlavých kapalin a hořlavých plynů


  2. stavby pro zemědělství o jednom nadzemním podlaží do 70 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky, nepodsklepené, s výjimkou staveb pro ustájení zvířat, pro chovatelství a zemědělských staveb, které mají sloužit pro skladování a zpracování hořlavých látek (např. seníky, sušičky, sklady hořlavých kapalin, sklady chemických hnojiv)


  3. zimní zahrady o jednom nadzemním podlaží a skleníky do 40 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky


  4. přístřešky o jednom nadzemním podlaží, které slouží veřejné dopravě, a jiné veřejně přístupné přístřešky do 40 m2 zastavěné plochy a do 4 m výšky


doplněno 26.12.12 16:18:

Tak nejak mi ale nesedi tech 50cm od plotu, nechtel bych ho pak treba natirat.

Jo a za zeptani na urade nic nedate, ale asi vam reknou to co tu pisu. Ze zadne povoleni mit nemusite.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.12 18:01
avatar

Ano, žádné povolení mít nemusí, ale územní rozhodnutí ano! Tak tazatele zbytečně nepleťte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ga
Datum: 26.12.12 16:49

Za prvé bych zdůraznil, že od Nového roku nám nabývá účinnosti novela stavebního zákona, současně novela zákona o správních poplatcích.

Zjistěte si na místně příslušném stavebním úřadě, zda je navrhovaný záměr v souladu s územním plánem obce.

Podle toho jak svůj záměr popisujete nenazýval bych ho pergolou, spíše jakýmsi přístřeškem, který by měl plnit jakousi doplňkovou funkci k umístěné chatce.

Pokud budete dále takový záměr umísťovat méně jak 2 m od hranice sousedního pozemku a záměr nebude v souladu s charakterem dosavadní zástavby, připravte se, že budete muset požádat o povolení výjimky z obecných požadavků na výstavbu. Za rozhodnutí o povolení výjimky se od Nového roku platí správní poplatek v hodnotě 5.000,- Kč, a to si nedělám legraci. K tomu připočítejte správní poplatek za vydání územního rozhodnutí (tuším 1.000,-) nebo v lepším případě za vydání územního souhlasu (500,-) ... poté (nebo současně) byste měl záměr ohlásit a takový souhlas je opět zpoplatněn dle sazebníku zákona o správních poplatcích ... takže pokud chcete mít vše legálně, tak hodně štěstí a pevné nervy *hej*

Pokud na návštěvu stavebního úřadu budete chtít raději zapomenout, tak si minimálně zjistěte, zda je záměr v souladu s územním plánem, aby v případě, že by Vás někdo "naprášil" nemusela být stavba odstraněna pro případný nesoulad. Likvidace vod, sněhu a požárně nebezpečný prostor ze stavby by měli být řešeny na Vašem pozemku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita800
Datum: 27.12.12 09:02

já mám podobný prolém a práskacího souseda, takže dva problémy. Ale tamkde bude stát moje dřevěná dílny je na betonovém místě, který je strop chlívku dole je to svažití pozemek. Úrad nechce ani slyšet, co se dalo čekat, povolení můžu dostat jen na vyjímku, musí s tím souhlasit obec, stavební úřad, větší město, soused. To je šikana co. na mojem území které sem si kopil se budu ptat jestli si možu postavit dílnu. A ještě něco ta plocha je zakreslená v mapě katastrální takže tam je půdorys. A na katastru se výška nezapisuje.

Jinak 2 metry od souseda a povolení, takže si každý kupte takový pozemek jaký chcete + po 2 metrech na všechny strany.

Je mi z toho zle, když má soused 2,5 metru vysokou dřevěnou zed a já nemožu mět dřevěnou dílnu ničím mu neublížím a úřadu už vůbec ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aldajan*
Datum: 27.12.12 20:35

Asi máte pravdu nejlépší bude když zajdu na městský nebo stavební úřad a přeptám se, ale jinak díky za opovědi

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.