Voda ve sklepě

Od: Datum: 23.12.12 11:57 odpovědí: 3 změna: 24.12.12 18:20

Hezký den všem,

chci vás požádat o radu, do sklepa mi zatéká voda podél starých ocelových trubek natažených od studně do sklepa, nyní se nepoužívají, jseme napojený na obecní řád. Hloubka uložení trubek je více jak 1m pod zemí a vzdálenost od studně je kolem 5m, nad trasou uložení je všude beton. Domnívám se že trubky jsou zřejmě vyspádované na barák o prosakující voda podél nich steče do sklepa.

Jediný co mě napadá je trubky vykopat, ale ta práce mě tak děsí že v sobě živím naději v jiné řešení o kterém bude mořná tady někdo z vás vědět.

Děkuji za případné rady předem.

Alesh.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: weka®
Datum: 23.12.12 12:17

když to nechceš kopat, tak udělej jímku,dej tam čerpadlo s plovákem..

vodu od čerpadla už snad někde navedeš na kanál apod...

a hotovo...

čerpadlo tě sice vyjde na 500-1000kč, ale máš méně práce...

jinak rozhodně bych kopal no...bohužel...práce je na baráku furt ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.12.12 12:44

no stejně pokud se voda neodebírá tak spodní voda stoupá -záleží jakej je pramen ,a myslím si že průsak není jen okolo trubek ale i zeminou a tudíž i základem,tak že odkopakt,zjistit jak to kolem zdí vypadá ,popřípadně drenáž a izolaci a tu vodu někam odvézt od baráku,jinak jímku čerpadlo s plovákem a smířit se s vlhkostí ve sklepě která nění při uskladnování zeleniny a ovoce na škodu,pokud prolíná i do zdí nad sklepem řešit izolaci a odvodem vody od baráku

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.12.12 18:20
avatar
Za starých časů se takové prostupy kolem trubek utěsňovaly pěchovaným jílem. Pokud to není tlaková voda tak by to mohlo fungovat i u vás. I když dneska by vám měli v každé firmě která se zabývá hydroizolacemi nabídnout nějaký tmel na bázi bitumenu který udělá stejnou službu bez toho že by ztratil těsnící schopnosti když v létě vyschne.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.