Čím obložit krb?

Od: Datum: 23.12.12 10:30 odpovědí: 5 změna: 23.12.12 20:31

Řeším otázku čím vkusně a prakticky obložit obestavbu krbové vložky. Obestavba je z desek silca a vnější strana z ytongu. Líbil by se nám štípaný kámen, ale jeho tloušťka je docela velká oproti vložce, která přesahuje asi 5mm. Navíc nevím jak by se zadělali větrací mřížky na tu nerovnou plochu. Ideální by to asi nebylo ani kvůli kouři, který při otevření dvířek více či méně vždy uteče. Asi se nabízí žula, ale jak se s ní pracuje? (řezání atd.) Ještě zvažujeme nějakou hezkou škrábanou omítku.

Pak řeším ještě jeden problém a to že větrací mřížky mají sice docela husté "pletivo" ale i tak je přes ně vidět dovnitř - pohled na komín a dole na podložení vložky není zrovna hezký, takže bych potřeboval ještě nějak zahustit ty mřížky, aby přes ně nebylo vidět. Napadá vás něco?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.12 10:42
avatar

Na takovéto projekty odebíráme obklad od KAM - ON nikdy nebyl problém se domlivit jakou tloušťku kamene naštípou. Mají vlastní lomy takže žádný překupník a ceny tomu odpovídají .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 10:51

záleží na vkusu každého, já jsem použil jen škrábanou omítku (určenou pro vyšší teploty) a jen okolo krb. vložky jsem použil pískovec. Co se týče mřížek, z toho bych si hlavu nedělal, běžným pohledem přes ně vidět není a zahustit je blbost, musí mít dobrý tah.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 23.12.12 19:31

Proč jste to neudělal obestavbu z klasických cihel? Je to levné a nemusel jste tam dávat silku . Na to mužete dát cokoliv . Nebo rovnou udělat obestavbu z kamene .To už jsem taky párkrát viděl .Zbytečně často lidi používají drahé technologie, lepidla atd

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 20:22
avatar

me by se právě líbila imitace jakože cihel! buď v barvě červené, jež je dost křiklavá nebo v barvě žlutošedé nebo nějaké blízké šedé. Myslím si, že by neměl být problém to sehnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 20:31
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.