Vodoměr s poškozenou plombou

Od: Datum: 22.12.12 16:43 odpovědí: 4 změna: 24.12.12 13:15

Dobrý den

Čeká mě výměna vodoměru na studenou vodu u kterého je patrně poškozena plomba, nikoliv mou osobou! Před třemy léty jsem zakoupil dům a s vodoměrem jsem nic neprováděl. Byl jsem u toho, kdy se stav vody zapsal do předávacího protokolu. Nějaká kontrola zaplombování neproběhla, nevěnoval jsem tomu pozornost. Co nyní dělat? Určitě je pozdě na hlášení takového stavu, vemu-li v potaz, že počátkem ledna mám domluvenu onu výměnu. Jak takovou situaci řešit, co očekávat? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 22.12.12 17:35

Měnili jsme hlavní uzávěr vody a aby se k němu dostali, tak museli vymontovat vodoměr. Bylo to v sobotu. V pondělí jsem volala Vak, že potřebuji zablombovat vodoměr z důvodu oprav. Trvalo jim to 3 týdny než přijeli. Nic jsem nesepisovala, nic jsem nepodepisovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 19:09

Žádný problém - zavolejte si na vak, že potřebujete nově zaplombovat vodoměr, třeba nebudou ani chtít slyšet vysvětlení. a kdyby náhodou jo, něco se najde. hlavně jim neřikejte, že to tak máte tři roky. tohle jsem řešil taky, přijeli, zaplombovali, inkasovali 150 Kč a nic se neřešilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.12 08:43

Bacha na to, ČEZ (elektrika) a RWE (plyn) zkoušejí podávat trestní oznámení za neoprávněný odběr energie, příčemž třeba pracovníci najatí RWE sami poškozují plomby a soudní znalec řekne, že kolečka jsou stočená, ale to že je násilím stáčejí v cejchovně vám už nikdo neřekne a tak spousta lidí tu vymyšlenou hodnotu škody radši zaplatí. Přitom, kdyby se soudili, tak to vyhrají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.12 13:15
avatar

(ve tvém případě nemusí,ale může nastat problém s ůředníky u vodáren,pokud jim vyslaní pracovnici oznámí,že na tvých hodinách chybí plomba)

Vodárny vyslají pracovníky s vodoměrem,kteří provedou výměnu a dodají plombu + podepíšeš protokol o výměně.Pokud se bude jednat o rozumné lidi tak jim to je ůplně fuk jestli ta plomba tam je nebo ne.Vymění hodiny,dají plombu a je hotovo;)

Tohle je má zkušenost...:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.