Pojištění bytu v nájmu

Od: Datum: 21.12.12 19:29 odpovědí: 3 změna: 21.12.12 23:33

Řeším zapeklitý problém, pronajímám si byt a mám v něm část vybavení majitele (v hodnotě cca. 100.000,- Kč) a svoje vybavení (cca. 70.000 Kč). Problém je v tom, že jsme s majitelem byly v České Pojišťovně, a tam nám řekli, že já jsem byt povinnen vrátit ve stavu, jakým jsem jej užíval a pojistit bych se měl já včetně majetku pronajímatele, protože za něj ručím.

Pak jsme byly v Allianz, a tam nám zase řekli, že pojistit byt by měl pronajímatel, protože například když byt vyhoří vinou elektroinstalace, tak to bude na něj. V Allianz nám také řekli, že každý bysme měli mít pojištěny svoje věci.

Mě v Allianz přijde, že ty lidi tam tomu vůbec nerozumí - byly to nějací obchoďáci, zatímco v České pojišťovně se nám věnovali a vysvětlovali to logicky. Nicméně majitel se lekl a důvěřuje Allianz.

Já jsem mu řekl, že pojistku zaplatím, ale jestli bud chtít dvě pro svá rizika a jednu pro má, tak si zaplatím jen tu svojí. Skoro jsme se pohádali a nakonec jsme se dohodli, že já si zaplatím svojí pojistku domácnosti a majitel si zaplatí svojí pojistku mé domácnosti. Ale přijde mi to nelogické dvakrát pojišťovat jedny věci. Nicméně na ničem jiném jsme se nemohli dohodnout, navíc já platím jednu pojistku ať tak či onak.

Kdo si myslíte, že by měl mít pojištěnou domácnost, já nebo majitel bytu?

V Allianz argumentují tím, že když byt vyhoří od elektroinstalace, tak to musí mít pojištěné majitel. Já zase argumentují tím, že když byt vyhoří mojí nedbalostí, tak to musím mít pojištěné já,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.12 19:56
avatar

No já si myslím, že v České pojišťovně byli nejblíže pravdě. Asi tak - pokud bych to brala za sebe a pronajímala nějaký svůj byt, tak si určitě udělám pojistku na byt i na tu domácnost, čert nikdy nespí a je lepší to mít pojištěné, když je to jakože fakticky můj byt. A vy byste asi měl mít taky nějakou pojistku, je fakt, že jste odpovědný za majetek vám svěřený od pronajímatele. Taky bych tam viděla nějakou pojistku na odpovědnost z běžného občanského života. Takže já bych byla pro Českou pojišťovnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.12.12 20:17

Já bych nedal jen tak na řeči, nemusí své vlastní podmínky ovládat dokonale, o zprostředkovatelích nemluvě. Nastínil bych jim varianty a ať se k nim vyjádří a doloží v podmínkách a ptát se a ptát se. Byla situace, kdy jsem se dotazoval na centrále pojišťovny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.12 23:33

Tak jsem kouknul zběžně na pojistné podmínky u ČP a Allianzu. U obou je napsáno, že součástí vybavení domácnosti jsou věci vlastní členů domácnosti i věci cizí užívané na základě smlouvy. Takže mi z toho plyne, že pojištění byste měl sjednat Vy pro věci majitele i pro věci vlastní jednou smlouvou a k tomu přidat pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě, ze kterého by se hradila i třeba Vámi způsobená škoda na nemovitosti. Majitel by měl mít pojištěnu odpovědnost v běžném občanském životě a pojištění odpovědnost z vlastnictví nemovitosti (pokud je byt v osobním vlastnictví).

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.