Provonění bytu

Od: Datum: 20.12.12 16:32 odpovědí: 10 změna: 20.12.12 21:19

Prosím o nějakou, nejlépe "babičkovskou" radu, jak si provonět byt. Něco, co bude trvalejší, ne jen stříknout osvěžovač a za půl hodiny je to stejně pryč a navíc se mi příčí, že je to chemické (to samé vonné svíčky). Někdy dám do vody celou skořici, hřebíček, badyán a na mírném ohni nechám probublávat, to je supr, ale zbytečně se v bytě páří a elektrika nebo plyn taky nejsou zadarmo :D. Tak kdyby měl někdo vyzkoušené nějaké přírodní vonění, byla bych ráda. Miluju voňavý byt a cukroví se nedá péct do nekonečna. ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.12 16:45
Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.12.12 16:59

Ajó, já to fakt nevěděla, dík. A máte na tohle téma hezkej příspěvek *palec*.

Datum: 20.12.12 16:49

My tedy dáváme skořici a hřebíček a podobné voňavé koření do aromalampy s vodou. Ale asi bych se neodříkal i podobných vůní v lahvičkách. Esenciální oleje, ty jsou taky přírodní. Příliš páry z aromalamp nejde a čajová svíčka hřeje skoro pět hodin za necelé dvě koruny.

Datum: 20.12.12 21:19

Vaše rada je nej *palec*, hned jsem vyzkoušela hřebíček do aroma lampy a už si tady čuchám. Dík.

Datum: 20.12.12 17:32

nakrájej citron nebo pomeranč a dej na topení a krásně ti to byt provoní to pak použiji jako dekoraci j zavěšený pomeranč se zapíchaným hřebíčkem ozdobí a provoní byt

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.12.12 18:01

Jo, tohle znám, má to jednu vadu, všude máme podlahové topení *smich*. Ale díky.

Datum: 20.12.12 17:58

Kdesi jsem četl, že vysát vysavačem vanilkový cukr. Máme vysavač s vodním filtrem a když do té vody kápnu vonný olej a půl hoďky vysávám, voní to doma jako doma.

Datum: 20.12.12 18:41

spalte par listku bobkoveho listu ;)

doplněno 20.12.12 18:45:

jinak poctive si pri nakupovani vybiram avivaz, ktera pekne voni tak, ze to muzu cuchat porad, a pri vytirani to pridavam do jarove vody

Datum: 20.12.12 19:46

Mám zaručený a obyčejný tip.A že jsem toho vyzkoušela dost než jsem našla to pravé.Vonný olej co se dává do aroma lamp.Ale POZOR na trhu je spousty vyrobců a vůní a každý vonní jinak,některé málo nebo vůbec nebo vonní divně atd...Ale jeden jsem našla že vonní perfektně,dlouho krásně a stále stejně jen ve skleničce na teplém radiátoru.

Takže výrobce Aromis vůně Vánoční překvapení.do skelničky s vodu a postavit na radiátor a máte vystaráno..

Já dávám do tenkostěné skleničky asi 1dcl a asi 5-8 kapek oleje.´Dám do haly na radiátor,provoní se celý dům.Vonní to stále stejně než se decinka vypaří pak zase doplníme.

Datum: 20.12.12 21:16

Díky, bohužel nemáme takový přímý zdroj tepla, jako je radiátor (podlahové topení), takže tyhle nejjednodušší rady nevyužiju. Ale bezva nápad je od Jerrymungo - koření do aroma lampy, do toho jdu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.