Bydlení po rozvodu v bytě

Od: Datum: 02.12.12 18:50 odpovědí: 3 změna: 04.12.12 10:15

Bydlim se synem a manželem v bytě, byt vlastnil manžel už před svatbou,veškeré poplatky jsou na manžela. Mám v bytě trvalé bydliště. Budeme se rozvádět. Může mě manžel po rozvodu z bytu se synem vystěhovat? Nic nevlastním, nemám kam jít.děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.12 19:14

Patrně může. Asi Vám nezbyde nic jiného, než jít do podnájmu. Pokud Vám manžel nenabídne jiné řešení. Záleží na tom, jaký k sobě máte vztah - také může být Váš manžel velkorysý a přenechat Vám byt, abyste měla kde se synem bydlet a odejít do nějakého podnájmu sám. Prostě záleží na tom, jaký máte k sobě i po rozvodu vztah.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.12.12 02:14

Byt je manžela, a asi po něm nelze spravedlivě požadovat, aby Vás v něm nechal bydlet i po rozvodu. Trvalý pobyt je pouze evidenční údaj, nezakládá žádné právo k obývanému bytu.

Podle mne se buď nějak s manželem dohodnete, nebo Vám na jeho návrh dá soud nějakou dobu (odhaduji tak do 3 měsíců), abyste si našla jiné bydlení.

Datum: 04.12.12 10:15

Proc by mel vystehovavat i syna?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.