Motorová pila a zimni odpočinek

Od: Datum: 22.11.12 14:59 odpovědí: 4 změna: 22.11.12 18:28

Dobrý den mám mot.pilu stihl přes zimu až do jara nebo do léta sní nebudu asi nic řezat nejsem žadný těžař nebo tak prostě mám pilu jen na řezaní dřeva na topeni bude stačit jen vyčistit nebo i vyjet posledni benzín a olej nebo provozni naplně mužou zustat v pile?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.12 15:04
avatar

nejlepší je to nechat na suchu myslím benzín, benzín přes zimu změní strukturu a zkystalkuje a může poničit membránu v karburátoru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.12 15:11
avatar

Určitě bych postupoval tak, jak je napsáno v návodu k pile. Ale obecně se doporučuju před zazimováním vypotřebovat všechen ekologický mazací olej řetězu a čerpadlo promazat při provozu pily klasickým ropným motorovým olejem, aby nemohlo dojít k zanesení čerpadla. Motorový olej nemusí být nijak speciální, klidně stačí nejlevnější viskozity 15W-40. Hlavně ale musí být nový, ne vyjetý třeba z auta. Dále se vzhedem k používání biologických příměsí v benzínu doporučuju vypotřebovat všechen benzín, aby nedocházelo k poškozování karburátoru. Suchý karburátor je menší zlo, než kdyby v něm byl starý benzín. A dále přístí rok nepoužívejte letošní namíchaný benzín s olejem. Benzínu s olejem míchejte pouze tolik, kolik spotřebujete do 6-ti týdnů. Delší namíchaná směs by se neměla používat. Dále na lištu a řetez stříkněte trechu třeba WD-40. Očištění pily považuju za zamozřejmost. Jinak je to celkem všechno. Zapalovací svíčku měnit podle doporučení výrobce v pravidelných intervalech. Pokud by se měnil řetěz, tak se s ním vyměňuje i řetězka. Lišta by měla vydržet 2x -3x více, než řetez. Jinak je to všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 22.11.12 18:18

Benzín vyjet do poslední kapky. Do jara bude nepoužitelný do dvoutaktu - nebude mazat. Pokud je ekologický olej, taky vyčerpat, pokud normální, může zůstat v pile.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.12 18:28
avatar

Pilu dokonale očistit od nečistot a zbavit náplňí...;)popř.udělat zeřízení,prostě celkem připravit na novou sezonu...;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.