Podnajem-dluh na pul

Od: Datum: 12.11.12 20:54 odpovědí: 11 změna: 13.11.12 20:52

Dobry den, s pritelem jsme byly v podnajmu , meli jsme sepsanou radnou smlouvu, ve ktere jsme byly napsani oba dva, a bylo v ni zakotvene take to, ze je tam trimesicni lhuta...udelali jsme si tam dluh, vlivem ztraty zamestnani, chtela bych se zeptat, zda muzu z pravniho hlediska pozadat majitele, aby mi dluh rozpulil, a ja si zaplatila svou pulku, pritel neni ten, co by hyril penezmy, a myslim si, ze zaplati sotva pulku, majitel mi na to nepristoupil,ze at to zaplatim cele a pak se domluvim s pritelem...ale prece pritel je jina fyzicka osoba a ja take...nemel nam dluh rozpulit?dekuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.12 21:06

Záleží na tom, co je napsáno ve smlouvě. Pokud jste tam napsáni oba, měl by majitel od Vás požadovat pouze půlku. Asi se mu zdáte "solventnější" a serioznější, tak chce po Vás dluh celý. Vždy záleží na dohodě...

Ohodnoceno: 2x

Od: kerstyn*
Datum: 12.11.12 21:16

ano , jsme tam napsani oba dva...hned zitra mu zavolam, ze jsem mluvila s pravnikem, ze po me nema pravo vymahat cely dluh...chtela bych se zeptat, kdyz da k soudu dluh okolo 30 tisic, myslite , ze se mu to vyplati?dekuji za odpoved

Datum: 12.11.12 21:19

Kerstyn, určitě se mu to vyplatí. Případné náklady řízení budete hradit k tomu všemu Vy a přítel. Dlužíte mu nájem, ve sporu by byl úspěšný. Zaplaťte za sebe a domluvte příteli, ať dle možností učiní totéž.

doplněno 12.11.12 21:21:

Soudní náklady, pokud by si vzal právníka, jsou dost vysoké., takže raději neriskujte a snažte se dohodnout...

doplněno 12.11.12 21:35:

Kerstyn, zkuste s ním hovořit naprosto v klidu a bez emocí. Sdělte mu, že jste se o celé věci radila a že máte právo, na řádné vyúčtování své poloviny neuhrazeného najemného. Že chcete svůj závazek vyrovnat a dostat od něho potvrzení, že jste za sebe dlužnou částku uhradila tehdy a tehdy. Zbytek nájemného, ať si vyřeší s přítelem, jak uzná za vhodn. Tím by se musel soudit s ním a náklady by hradil Váš přítel. Při trošce dobré vůle to takto udělat lze. Pro něho je též lepší mít polovinu nájmu ve své kapse, nemyslete si.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.11.12 21:26

a kdyz zaplatim pulku, myslite si , kdyby to pak vymahal , ze bych musela jeste neco platit nadale i ja, jako treba soudni vylohy?a co kdyz se s nim nedohodnu a bude chtit vse po me...

Datum: 12.11.12 22:09

dekuji

Datum: 12.11.12 21:29

určitě vyplatí,právník to sepíše ,dá k soudu ten projedná uzná vinu vaší,připočítá náklady na soud a právníka+náklady na exekuci a to jsou pak pěkné problémy

já dal 18 tis právníkovi k projednání a dotyčný boreček zaplatil přes 40 a dostal exekuci na vše co měl-plat ,učet,majetek,-tak že humor ho přešel a začali starosti

Datum: 12.11.12 21:32

Dekuji, potrebuji odpoved na posledni otazku

doplněno 12.11.12 21:33:

takze kdyz zaplatim ja svou pulku, nemuze se mi nic stat

Datum: 12.11.12 21:40

nechal bych si napsat potvrzení že jsem uhradil dluh a nebude po mě nic vymahat a bude se zajímat po té druhé osobě,aby ste měla něco v ruce-tzv bezdlužnost vudči té osobě

Datum: 12.11.12 21:42

Napište si potvrzení, v němž uvedete, že jste částku (uveďte číslovkou i slovy) uhradila tehdy a tehdy (uveďte přesné datum), a že tím jsou veškeré Vaše závazky vůči pronajímateli uhrazeny. Částku předejte pronajímateli osobně proti podpisu na tomto potvrzení. (Pro jistotu vyhotovte dvojmo, kopii necháte pronajímateli.)

doplněno 13.11.12 20:24:

Pak můžete zkusit potvrzení vzít k předání poslední částky z Vaší poloviny a podmínit předání splátky podpisem na potvrzení.

Ovšem v bytě jste bydleli oba a za dluh odpovídáte oba. Majitel může zvolit cestu "menšího odporu" a trvat na tom, abyste dluh uhradila celý (pak byste polovinu musela vymáhat po příteli). Majitel asi nebude ochoten dlužnou částku dělit (nevím o žádném předpisu, který by mu to nařizoval).

Je to nepříjemné, ale asi by to i pro Vás mohlo být schůdnější - věděla byste, že nikde žádný dluh nemáte. Část dluhu připadající na bývalého přítele byste pak musela vymáhat po něm.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.12 21:48

pan domaci mi dovolil to splacet, ale nechce nam to rozdelit...zajima me to rozdeleni, zda muze to po me vymahat druhou pulku dluhu

Datum: 13.11.12 20:52

dekuji, zjistovala jsem to, a opravdu mame dluh spolecny a nerozdilny..., takze zaplatim cely dluh, aby jsme s majitelem meli klidne spani oba dva..sice po splatkach, ale diky bohu za to:)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.