Jak dostat olej pryč ze zdi?

Od: Datum: 08.11.12 18:20 odpovědí: 7 změna: 09.11.12 07:39

Dobrý večer. moje dcera mi dnes bohužel vylila olej (olej na smažení - kuchynský) na zeď, skvrnu jsem trošku vysušila utřela suchou látkou,ale nevím co dál. Máte nějaký dobrý tip čím ten olej z té zdi dostanu aby nezaschl? nebo už je to ztracené? máte s tím někdo zkušenost?

Díky všem za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.11.12 18:46

Je to ztracené - pokud nejde o vysloveně omyvatelnou malbu... Lze zkusit odmašťovač (rozpouštědlo nebo saponát - odstraní i malbu), ale olej pravděpodobně vsákl do omítky - takže odmastit a přemalovat...

;)

doplněno 08.11.12 19:02:

No jo - odmastit a vymalovat... Aspoň nemusíte řešit odstín... :-D

Dětičky jsou zdrojem všelijakého povyražení...

*smich*

Od: meruzalka111
Datum: 08.11.12 18:52

je to v kuchyni, letos jsme malovali Primalexem,stěna je bílá.

Od: meruzalka111
Datum: 08.11.12 22:36

jo to je. to moje dítě je ktomu všemu navíc hyper a s poruchou ADHD. jsem maminka,takže vím, o čem mluvím. a to je na zabití. Opravdu::. *zed**zed**zed*

Datum: 08.11.12 20:47

zde prosím je zaručený recept mojí ženy.

Olejové skvrny odstraňte palicí a majzlíkem, pak namíchejte čtvrt šufánku bílé sádry a vzniklé díry zasádrujte. Kdyby se první pokus nepovedl, pak sádrování opakujte. Neztrácejte naději, zacházet se sádrou není nic těžkého, i když první pokus obvykle skutečně nevychází. Časem se vám dílo podaří a díry co byly ve zdi přece jen možná zmizí. *smich*

Od: ron*
Datum: 08.11.12 22:42

Mastné skvrny se celkem úspěšně dají odstranit přiložením tvrdšího suchého chleba. Skvrna ale musí být čerstvá.

Od: lkmalir
Datum: 08.11.12 23:59

Je to jednoduché zavolejte malíře a řekněte mu co se stalo ,popisovat tu technologický popis co s tím , to asi laik stejně nezvladne i když to bude vypadat jednoduše

Od: ladaadal*
Datum: 09.11.12 07:39

No podle mě si s olejem neporadí ani profi malíř. Je to vsáklý v omítce. Leda by použil nějakou spešl barvu, která to skrz sebe nepropustí.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.