Jotulky kouří při zavřeném sekundáru

Od: Datum: 01.11.12 14:19 odpovědí: 4 změna: 01.11.12 18:49

Jelikož komín máme 15cm, tak jsme kamna JOTUL F8 TD přiškrtili z 18cm na 15cm kouřovod.Kouřovod má 1m, pěkně stoupá do komína, jehož účinná výška je asi 10m. Když oheň už pěkně plápolá, zavřu dolní přívod vzduchu. Jenže jak chci pouzavřít i ten horní přívod (sekundární?), aby dřevo nehořelo tak rychle, tak mám hned plno kouře v místnosti. Čím to je? Taky to tak máte, že musíte nechat ten horní přívod vzduchu otevřený pořád?

Dali jsme si i klapku na kouřovod, ale tu si už nedovolíme vůbec zavřít, protože když tu jen přivřeme a už je tu jak v komíně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jendad
Datum: 01.11.12 14:46

jak máte vysoko komín nad střechou? Podle nějaké normy má být pokud je komín ve středu střechy - tak 65cm nad střechou.Pokud je to mimo štít střechy , tak se tam počítá pomyslná přímka 10° od štítu . Komín je zaklad

A to jsou jotuly velice nenáročné na tah . Pokud se podíváte třeba na haas a sohn , tak ten v kamnech má nacpány ještě další deflektory a má tak větší naroky na tah 12Pa . Nebo kamna s teplovodním vyměníkem to by jste čuměli

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 01.11.12 17:22

Ještě bych dodal , že když vám to bafá ven , tak komín ztrácí tah .To je dáno bud nízkou vyškou komínu (cca pod 4,5 m od země) anebo je komín studený - spaliny se rychle ochladí.muže to být třeba dáno větrem.Ale to by jste poznali , zda to dělá při velkém větru nebo stále.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joty
Datum: 01.11.12 18:26

Výška komína i umístění bude v pořádku. Jotulky "nebafají", prostě jen nepatrně všudy pouští kouř - pomalu ale vytrvale. Ani nemohu přijít na to odkud, prostě ten únik je malý, ale za 5minut je cítit v celé místnosti.

Máme velký dům, komín začíná ve sklepě, Jotulky jsou v přízemí, pak komín jde ještě 1.patrem a vysokou půdou a tak 2m nad střechu (trčí i nad štít střechy), kde je umístěn spíše k jejímu kraji. Asi to bude nějak komínem, ale nedokáži si vysvětlit, kde ta chyba je...Falešný tah nenacházíme, když mrknu třeba na youtube, tak podle ohně mi přijde tah komína OK. Jsem laik, tak nevím..

Od: jendad
Datum: 01.11.12 18:49

Já jsem měl spíše nízký komín a nahoře jsem měl ještě trubku .Ted mám 5m a uččinou vyšku 3,5m (150mm komin BLK) a rozdíl je obrovský.Kamna zavřu a jedou jen nepatrně a spíše ještě často přemyšlím o klapce.

Na Tzb.info jsem četl na diskusi o kachlovych kamnech , že rozdíl mezi starym komínem z cihel a třísložkovým je hodně velký.Počítali tam teploty tahu zděnych kamen a ještě aby jim vyšla teplota na komín. Na 1m obyčejného komína se počítá 40°c pokles.U 1m třískložkového počítali 15°c.Bod kondenzace spalin je cca 65°c.

To znamená , že když máte uččinnou vyšku komína (od zaustění kouřovodu) cca 5m .Tak se počítá že aby měl komín tah a nedehtoval 5X15 +65°c = 140°c .Tak taková teplota by vám měla jít do komína aby to nedehtovalo.Když máte ale starý komín 5x40+65°c = 265°c . A to máte jen 5m učinné vyšky komína .Samozřejmě dřevo nehoří stejnoměrně ,ale v cyklech .

Nejrozumější by asi bylo obalit komín vatou.Asi nejlépe na pudě ,kde hodně vychládá .Stačilo by cca 4cm vaty .Zeptat se nějakého odborníka přes stavebnictví zda to omítnout a čím .Nebo stačí to jen obalit komín

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.