Zavzdušňování radiátorů

Od: Datum: 01.11.12 10:06 odpovědí: 7 změna: 09.01.13 23:27

Ahoj, chci se zeptat. Do rodinného domu jsem nechala nainstalovat několik radiátorů a nový kotel, čerpadlo. Radiátory v patře se ale zavzdušňují a musí se vlastně denně odvzdušňovat. Před pracemi takovou četnost nepamatuji. Čím to může být, nemohli lidi z firmy něco poškodit? Díky za reakci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 01.11.12 10:09

Je tam čerstvá voda, ze které se uvolňuje kyslík, tvořící pak bubliny. Někdy se musí odvzdušňovat třeba dva měsíce, než se to ustálí. Mělo se to ale začít zlepšovat a potřeba odvzdušnění klesat.

Ohodnoceno: 1x

Od: miroŽ
Datum: 01.11.12 10:30

Příčin může být několik i podle toho, zda se jedná o uzavřený , otevřený systém nebo o systém samotížný a nebo z nuceným oběhem topného média. Nejčastěji jde o nedostatek topné kapaliny v systému , netěsnosti a unikání kapaliny, ale také nesprávné provedení topného systému. Je potřebné se zamyslet ,zkontrolovat, případně odstranit nedostatky , které mohou způsobovat , že atmosférický vzduch (1 atm) se dostává (protlačí!) do topného systému v němž musí být vždy tlak vyšší _ podle výšky vodního sloupce v systému, min. o 0,5 atm.

miro

doplněno 01.11.12 10:37:

Promiňte obecnější návod na řešení problému. Pokud ,ale tyto eventuality (zákonité požadavky) nezkontrolujete a nevyhodnotíte, nebudete schopen určit konkrétní závadu, jejíž odstraněním problém vyřešíte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.12 14:54

pokud je topení čerstvě napuštěné, tak to chvilku trvá, nežli "vybublinkuje" jak je v první odpovědi správně napsáno...

Datum: 09.01.13 20:11

Dobry den ,taky jsem mel podobny problem nakonec jsem zjistil netesnost protekani skrz pojistovaci ventil ,klesal mi tlak porad jsem ovzdusnoval po vymene byl klid,ale u nove otopne soustavy to chvilku trva nez se vsechno vychyta

Od: frantisek*
Datum: 09.01.13 20:39

Já jsem napojoval na topení kombinovaný boiler a po puštění vody do boileru začalo to samé co popisujete. Už jsem nevěděl co s tím protože před tím nic podobného se nedělo. Na konec mě napadlo malinko dopustit vodu do topení a bylo po problému. Upozorňuji, že vody byl dostatek podle manometru a stačilo malinko dopustit a vše bylo vyřešeno.

Datum: 09.01.13 21:25

jestli jste nemel zavzdusneny bojler ,

Od: frantisek*
Datum: 09.01.13 23:27

Ne ne boiler má samodvzdušňovací ventil.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.