Schválili Vám hypotéku se záznamem v registru

Od: Datum: 01.11.12 09:50 odpovědí: 5 změna: 01.11.12 13:37

Dobrý den,

zajímá mne, jestli je tu někdo, komu schválili hypotéku se záznamem v bankovním registru klientských informací? Prosím o Vaše zkušenosti. Pokud někomu schválili, jestli by bylo možné napsat v čem obecně záznam spočíval a kde mu byla hypotéka schválena? Jedná se mi pouze o bankovní instituce.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 01.11.12 11:50

No - něco ti o schvalování úvěrů lidem se záznamem napsat mohu - ale musel by ses ptát konkrétně... ;)

Obecně - každá banka poskytuje úvěry (i hypotéky) i klientům se záznamem v rejstříku/cích, úvěr ale není schvalován standardními kanály (klienťák/čka na přepážce ti jej zamítne - s téměř 100% jistotou) a musí jít o obchod pro banku zajímavý ve všech směrech...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kingmichal
Datum: 01.11.12 12:59

Děkuju za odpověď, abych byl tedy konkrétnější. Mám cca 7x záznam v BRKI, záznam je díky tomu, že jsem měl zařízený kontokorent a k poslednímu dni v měsíci se mi odečítaly z účtu úroky za něj. Bohužel jsem si tam nenechal dostatečnou hotovost a dostal jsem se třeba do nepovoleného záporného zůstatku -300Kč (v nejhorším případě 800Kč v roce 2009). Výplata mi na účet chodí vždy desátého v měsíci a nejpozději k tomuto dni to bylo vždy srovnáno a celý kontokorent opět zaplacen do plusu. Nikdy se mi nestalo, že bych před sebou táhnul nějakou splátku třeba dva měsíce nebo tak. Jde mi pouze o tento problém. Pravdou je, že jednou v roce 2009 jsem se mírně opozdil s platbou za kreditní kartu (nyní již zrušena) což je tam také vidět. Jinak úvěrů (jak bankovních tak nebankovních) jsem měl již cca 10 a vždy spláceno řádně bez záznamu.

Ještě doplním, že žádám o hypotéku 1500 000Kč, plat 20 000Kč měsíčně. Nic nesplácím, žádné karty nemám. Splátka vychází na nějakých 7700Kč

NRKI a SOLUS mám čistý

Tak jestli to takhle stačí. Budu rád, za každý poznatek :)

Od: mowla*
Datum: 01.11.12 13:25

Ideální by bylo, aby sis požádal o výpis z BRKI (viz - http://www.cbcb.cz/cz/sluzby-…tskeho-centra-1404041426.html ), ať víš přesně, co tam máš... ;) Navíc bys jej mohl použít pro argumentaci při vyjednávání hypo (pracovník banky obvykle nemá podrobný výpis ´v ruce´) - někdy banky hledí jen na posledních 12 měsíců, ne na celou historii.

Obecně - záznamy v BRKI se udržují po dobu 4 let, takže pokud máš záznamy z 2009 a mohl bys s hypo počkat, bylo by to nejjednodušší (ale to asi nejde). Záznamy v BRKI jsou aktualizovány 1x měsíčně, takže pokud bys měl záznam za několik měsíců po sobě, jeví se jako kontinuální dlužnost.

O hypo si požádej v bance, v níž máš účty (na klienta ´s historií´ je nahlíženo lépe), pokud by byla zamítnuta z důvodu záznamu v CBCB, požádej, aby byla postoupena schvalovateli (prvotní hodnocení dělá automatický systém, ne člověk na přepážce), s ním se - případně, budeš moci domluvit na dalších možnostech. Rozhodně - dokud bude možnost domluvit se s touto bankou, nežádej v jiné (i to jednotlivé banky vidí! - a nevidí to rády :-D ).

Trochu problém ale vidím ve výši příjmu vůči splátce... Pokus se získat nějaké dodatečné ručení (další nemovitost či ručitele/spoludlužníka)...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 01.11.12 13:37

tak zvažuju něco podobného ,ale stále se bojím 7700,- splátka + 5500,- náklady na byt + 500 tel. + 4000,- jídlo , Kurde je to na hraně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucius*
Datum: 01.11.12 12:28

Ano mě ano, díky stupiditě O2 jsem se dostal do registru a i přes všechny snahy jsem nebyl smazán, i když šlo o chybu ve vyučtování. Banky na to v poslední době vůbec nehledí, protože operátoři registr zaplavují šíleným způsobem ..

Jinak hypotéka se schvaluje podle bonity klienta a každá banka to má jiné. Je několik cest jak to zkusit: najděte si server honzova hypoteka kde popíšete svoji situaci a konkrétní bankéř, který to umí vyřešit Vám dá nabídku. Nebo druhá ceta, obraťte se na Partners nebo nějakou jinou finančně poradenskou firmu, oni to také umí řešit.

Funguje to tak, že mají v nějaké bance, zpravidla mimo Prahu (V Praze jsou podmínky hrozné) vyjednané podmínky a schvalují tak jednodušeji hypotéky. Mě třeba nejlépe vyšel Unicredit v Jihlavě.

Pokud sem nějak dostanete kontakt na svou osobu pošlu Vám kontakt na finančního poradce, který to udělal i lépe než mi řekli v Partners, KB (v které mám 10 let podnikatelský i osobní účet).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.