Sádrokarton po 3letech? A další otázky

Od: Datum: 01.11.12 09:01 odpovědí: 12 změna: 04.11.12 19:53

zdravím rádci, mám několik otázek:

1.koupil jsem rozestavěný RD a bývalý majitel mi tam nechal bílé sádrokartony na stropní podhledy. Desky ale leží v garáži už asi 3roky, neni tam vyloženě vlhko, ale přece... můžu je bez obav použít nebo si mam radši koupit nové? Nerad bych aby se po čase začly kroutit.

2.dům je z ytongu a jedna příčka která jde kolmo na obvodovou zeď je v místě spoje "odlepená" (do příčky se sekala voda a topení a lepidlo povolilo). Aby byla příčka svázaná se zdí, napadlo mě přišroubovat ji pomocí úhelníků z pásoviny. Tu bych trošku zapustil aby nebylo přes omítku nic poznat. Nebo jsou na to nějaké kotvy? Co dát do rohů, aby se neobjevovaly praskliny?

3.v garáži jsou vrata Lomax na dálkové ovládání. Dostal jsem k tomu dva ovladače u kterých byl návod jak přes ně nakódovat ještě jiný ovladač. Takže majitel si klidně mohl nakódovat další ovladač. Lze změnit celé kódování, abych měl jistotu že funkční ovladače mam pouze já?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sanyo*
Datum: 01.11.12 09:43

Nejsem vyučenej odborník, pouze doma při práci zaučenej amatér, sice nevím, jak silná příčka je, ale to by mi nevadilo, já osobně bych použil jako jedinou osvědčenou metodu - vyčistit spáru mezi příčkou a zdí, aby vznikla rýha a tuto rýhu z obou stran vypěnovat pistolovou pěnou. Nekupujte obyčejnou pěnu, ale kupte si pistolovou, ta se Vám hodí vždycky, Také doporučuji, když pěna dost zavadn, prsty ji zatlačte do spáry, aby jste jí nemusel odřezávat. Při pěnování postupujte tak, aby jste tam netlačil zbytečně moc pěny, pokud nemáte zkušenost, nechte si to udělat.. PO zaschnutí postupuje normálně jak u běžné omítky, velké nerovnosti zarovnat omítkou, na menší už stačí štuk. Použití perlinkové sítě může být také. Takže tak bych to dělal já.Garantuji, že budete spokojen.

Od: bobbuilder
Datum: 01.11.12 10:13

Myslíte z každé strany udělat rýhu do nějaké hloubky a nebo skrz celou příčku? Pěna mi asi vyřeší praskliny, ale udrží i příčku? Je odlepená téměř po celé výšce a když se do ní zapřu je poznat jak se hejbe (nepatrně). Každopádně díky za radu

Datum: 03.11.12 06:56

Nenapsal jste dosud tloušťku příčky, ale to nevadí, v každém případě by nejlepší bylo, aby tu spáru jste vyčistil úplně, tedy skrz naskrz, aby pěna mohlo v maximální míře kopírovat jak zeď tak příčku, při koupi pěny se poraďte s prodejcem, jsou různé pěny na různé postupy a způsoby. Pokud to prasklo, tak zřejmě proto, že stavba je již starší a došlo po stavbě k sednutí . V každém případě právě v tomto případě je lepší pěna jak nějaké lepidlo. Na rodiném domku mi praskla např. stará venkovní přizděná zíďka k obvodové zdi., vyhloubil jsem spáru, nafoukal pěnu a již 10 let je pokoj. Příčka do strany určitě neuhne a mezi obvodovou zdí také ne. Pěnu s oblibou používám vždy a všude!

Datum: 03.11.12 07:02

Ještě dodávám, aby jste nepoužíval žádné závěsy, které by v horším případě stejně nic neudržely a příčka by praskla mimo spáru. Pokud se příčka hýbe, tak to bude určitě max 15 centimetrová, spíše menší. Pokud je prasklá i u stropu tak to platí to samé, zde bych udělal hluboké rýhy po celé délce příčky. V každém případě ale mám velmi málo informací o předmětné příčce.

Datum: 03.11.12 07:22

Až teď jsem si všiml že píšete, že příčka povolila tou rekonstrukří při stavbě topení a pod. Takže žádné sednutí zdi, ale násilí. Takže nic neřešte, udělejte co největší rýhy do hloubky z obou stran - nejlépe skrz a vypěnujte. Uvidíte, že přes to "nepojede vlak", budete mít doživotní pokoj!

Datum: 03.11.12 18:33

díky za rady... příčka je 10cm široká, stropy tam ještě nejsou. Dneska jsem to trošku proškrábnul, tak to zkusim vypěnit a uvidim..

Datum: 01.11.12 10:58

1-dal bych je do domu aby se aklimatizovali a uvidíte,nechat třeba 14dní-měsíc

2-asi bych to také ukotvil pro sychr.,já použil při dělání příčky sdk přímé závěsy je to děrovaný plech ohnul jsem ho do vynglu a přivrtaljak na zed i ytong-sychr je sychr,jinak kapku zapustit zatáhnout lepidlem a poddél zdi bych to bud proříz a vyplnil lepidlem nebo nízkoexpanzní pěnou.ještě by šlo vytlouct nějakou ytongu vysekat kapsu do zdi a vlepit ji zpět také by se to ukotvilo,po té přetáhnout perlinkou přez roh a přestěrkovat,drobré praskliny se mohou objevit-máme ruzné tmely,nesmí se to všsk hýbat to je základ.

3-každý motor se dá přeprogramovat,vymažete podržením tlačítek nahrané ovladače a navolíte si nové-viz návod pokud nemáte obrátit se na výrobce pohonu vrat

Datum: 01.11.12 14:32

jestli ten SDK nelezel na zemi, tak bych mu neveril.. ke vsemu na strop.. SDK stoji 130Kc/deska

Datum: 01.11.12 14:46

1) pokud je SDK teď rovný, proč by se měl pak prohnout? Jedině že ho špatně přiděláte.

2) Nízkoexpanzní lepící pěnu, které se používá k lepení stavebního materiálu. Třeba Tytan 753.

3) prostudováním návodu a položením dotazu výrobci bych věděl více...

Datum: 01.11.12 17:15

SDK je na paletě, ale bojím se té vlhkosti.. ještě tam nechal pytle s omítkou, nevim ted přesně název, ale dává se na ytong bez perlinky. Po těch letech je zatvrdlá, bude ještě k použití?

Datum: 01.11.12 18:02

Zatvrdlé pytle ekologicky zlikvidovat. SDK bude OK, páč ten umí pojmout a vydat vlhkost. Alemusel bych si na něj šáhnout a prokouknout. Pokud by byl vlhký hodně, tak na deskách bude plíseň..

Datum: 04.11.12 19:53

1) desky vypadají jak? jestli jsou poškozené (vlkem-plíseň atd) nebo mechanicky(moc zprohýbané...)obojí lze vidět a dle toho posoudit zda lze použít.

2)v minulosti jsme museli všechny příčky vespojích vysekat neboť majitel nevěřil,že byly kotveny jedním z možných spojů (přibytými pozink pásy do stěny a ložné plochy ,nebo do kapes,Použili js´me první způsob a mseli předělat do kapes.Dp každý třetí (nebo druhý) šár vysekat a zakotvit do kaspy (musíte do příčku a do druhé stěny vysekat kapsu! a dozdít!

doplněno 04.11.12 20:01:

Pěnou bych rozhodně celou utrhlou příčku nekotvil!Macimálně jen vyřezat pár cihel v příčce (u spoje a přibýt do každé takto vzniklé kapsy pásek pozinku š=cca5cm délka 20cm ) a opět dozdít a pak zbytek spár vypěnit .Přes spáry poté pruh perlinky do lepidla a prřes to štuk!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.