Funkčnost plyn. kotle s oběhovým čerpadlem

Od: Datum: 31.10.12 23:21 odpovědí: 4 změna: 01.11.12 12:33

Ahoj, jenom mě zajímá jedna věc ohledně topení plyn. kotlem.

Kotel se nám zapíná pokud teplota vody klesne pod 42 stupňů a pak se vypne při 50 stupních. Co se děje v době, kdy kotel neohřívá? Voda v trubkách a radiátorech stále cirkuluje nebo "stojí" a začne cirkulovat až při zapnutí kotle?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.12 23:30

Pokud je pripojeny pokojovy termostat a ten v tu chvili ma pozadavek na topeni, tak cerpadlo jede a tim voda cirkuluje, pokud je kotel bez pokojoveho termostatu, tak by melo cerpadlo byt zapnute porad.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.11.12 07:10
avatar

Čerpadlo může topnou vodu cirkulovat i když kotel netopí, ale taky nemusí. U některých kotlů si tuto funkci můžete nastavit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xpj*
Datum: 01.11.12 10:17

Náš junkes točí vodu vždy, když topí. Když vypne topení, tak točí do chvíle, než poklesne teplota vody na nějakou hodnotu, kterou nevím. Čas od času si zatočí i přes léto, kdy se netopí. Nevím, jak to je nastavené a jak se to dá změnit, ale přijde mi to celkem logické a nemám s tím problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 12:33
avatar

Doběh čerpadla v topném okruhu etážového systému je nutný, protože dokud je v trubkách horká voda, pak se nechá cirkulovat. Jasná věc.

Přes léto vám Junkers občas zatočí čerpadlem proto, aby se uvolnily usazeniny a čerpadlo nezkamenělo.

No ale jsou kotle, především ty větší, kde si můžete režim vybrat a upravit. Jedna možnost je i ta, že když kotel netopí, pak netočí ani čerpadlem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.