Pracovní stůl - jak desky?

Od: Datum: 31.10.12 21:38 odpovědí: 10 změna: 01.11.12 06:13
avatar

Dobrý den,

renovuju starý pracovní stůl v dílně, který je svařený kvalitně ze železa a jako pracovní desku má položené již staré desky, promočené a pohnilé, nevím co je to za dřevo, rozhodně neplánuju desky hoblovat a renovovat ale chtěl bych vložit desky nové? Poradíte nějaká vhodný a finančně přijatelný povrch o rozměrech 134*66*4,5cm?

Přemýšlel jsem o dubových fošních, ale nevím kde je sehnat, na internetu se cena za 1 fošni velmi špatně hledá, ale byla by to kvalita, nevím cenu. Smrkové se rozštípou hned po klepnutím kladivem atd.. Potom mě napadla taková ta pracovní deska co se dává do kuchyní, ale to by byla asi taky pálka a nic moc by nevydržela.. Máte nějaké tipy vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.12 21:43
avatar

Skoč si do první truhlárny za rohem, tam ti to udělají. Dej si tam tvrdý dřevo, všechno statní ti dlouho nevydrží.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 31.10.12 21:46

Já doporučuju ten dub - dokud jsem měl dílnu a ponk, měl jsem na něm dubové fošínky - bez problému...

Kuchyňská deska se obvykle dělá z DTD - relativně měkká dřevotříska, neodolá ani tlaku ani nárazu... Takže pokud něco snadno dostupného, pak překližku, ta vydrží výrazně víc...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cockpunk*
Datum: 31.10.12 21:56

Podle mě je nejlepší řešení zajít do nejbližšího truhlářství, nechat si uříznout desku na míru z buku nebo dubu a není co řešit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.10.12 22:15
avatar

Děkuji, nevíte na kolik může takový vrch z dubu nebo buku vyjít? Byl bych nerad, kdyby mě v truhlářství natáhli

Datum: 31.10.12 22:24
avatar

To se nedá říci, každý ti to udelá za jinou cenu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 22:34
avatar

Tak se podívejte na netu na spárovka dub, či buk. Spárovkou se odborně nazývá plošný materiál, který je tvořený slepením jednotlivých hranolků. Což je to, co potřebujete na ten ponk. Nevím nakolik to u truhlářů seženete, není to levný materiál a tak ho málokdo drží skladem. Ale mohl byste uspět u někoho, kdo dělá schodiště, ti to používají

http://susenerezivo.cz/10-spa…m=cpc&utm_campaign=sparovkycr

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolo*
Datum: 31.10.12 23:05

spárovku lepenou z hranolů neber.Vymyslel to exot ,aby to pěkně vypadalo a ne do dílny.Je to šmejd,který když se do toho párkrát klepne kladivem,se rozpadne.Jedině prkna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 23:36
avatar

Sice dost dobře nechápu, co má být pěkného na spárovce z hranolů (mě se daleko víc líbí klasická spárovka z prken) ale vězte, že pokud je to vyrobeno standardní technologií a slepeno slušným lepidlem, tak do toho můžete ,,ťukat´´ co je libo. Neboť už učni oboru truhlář se učí, že lepený spoj (obzvláště ten, který má zvětšenou lepenou plochu tzv. cinkem) je pevnější, než vlastní dřevo. Neboli pokud to tím kladivem rozflákáte, tak nikdy ne ve spoji. A jelikož ty cinkované spárovky mají spoje nejen podél, ale i napříč, tak to jen tak nerozflákáte. Takže to není ani tak na krásu, ale především na technické použití. Pochopitelně - jde také o lepší využití materiálu z hlediska výtěžnosti.

Ovšem je možné, že Vaše odborné znalosti v oblasti lepení dřeva jsou na vyšší úrovni a rád se nechám poučit, kteréžto lepidlo se rozpadá po ťuknutí kladivem - možná Vám přemrzl Duvilax, ne? *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.10.12 23:29
avatar

Pokud budeš stůl používat na hrubé práce,rozbiješ,nebo propálíš i dub.Udělal bych desku z borovice a položil na ni 2 mm plech,nebo Sklolaminátovou desku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 01.11.12 06:13

Záleží na tom, co tam budeš dělat. Já to mám skoro na všechno, takže na kovovým rámu mám smrkový nehoblovaný fošny a na nich 4mm plech. Na těžký kladivo mám vyrovnávací desku (kus 70mm plechu), ale malý rány vydrží bez problémů. Navíc při potřísnění, ušpinění nebo nalepení jisker či okují ho jen líznu papírákem a je jak novej.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.