Dakon s násypkou

Od: Datum: 31.10.12 20:30 odpovědí: 9 změna: 02.11.12 04:18

Ahoj všem mám trochu malý problém koupil jsem si Dakona s násypkou a když tam dám uhlí tak mi to hulí přes násypku a všeude možně. Když otevřu násypku tak to uhlí nahoře je mokré nevíte co s tím díky Lajka. Když dám komínovo klapku dokořán tak to nehulí valí to do komína.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olinlitomericko
Datum: 31.10.12 21:18

...možná divný dotaz-nemáš hodně mokré uhlí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lajka78*
Datum: 31.10.12 21:24

nevím beru ho ze skladu to mě nenapadlo. Ještě mě napadlo, jestli se nezadechtovalo když kotel byl jenom na 50 stupních a celá násypka je najednou mokrá hm.

Od: olinlitomericko
Datum: 31.10.12 21:48

...naši topili na uhlí a když bylo dole pootevřené malé okýnko pod roštem, tak z toho taky z násepky vyletěl dým. Okýnko se muselo uzavřít a potom se sypalo uhlí- ideálně k tomu, když byl vyhřátý komín a venku zima, pak to nehulilo okolo vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 22:44

pokud je to automat s násypkou,klapka se nezavírá,musí to mít odtah,protože ventylátor tlačí přetlakem vzduch do hořáku,a když to zavřete pak to jde násypkou ven,ten vzduch se také reguluje na ventylátoru máte klapku aspon by měla být ,musí to mit plápolající plamen ne jak fajrák!,pokud máte litinák přestavbu upřímnou soustrast*zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lajka78*
Datum: 31.10.12 22:53

Automat to není ale to uhlí je nějaké divné když to dám násypky tak je to cca za 5 minut úplně mokré to uhlí tak nevím už jsem z toho úplně v prdeli kua

Od: nemej
Datum: 31.10.12 23:45

"dakon s násypkou" je trochu moc obecný pojem - bez křišťálové koule nebo bližšího upřesnění se můžeme jen dohadovat, o jakýtože kotel jde.

Mám nový dakon dor F 24 a ledvické uhlí ořech 1 - pokud jde o klapku, tak jsem si vyzkoušel, že když mám nastavené spalování tak, aby nebylo z komína pomalu poznat, že topím, a klapku zavřu, tak z komína najednou začne valit hustý dým. tzn. ke kvalitnímu spalování je potřeba i určitý tah.

do násypky mi to kouří když uhlí spadne cca na polovinu násypky - někdo to řeší položeným kouskem novin, časopisu nebo prkýnka. může to dělat i nějaká netěsnost v přikládacích dvířkách, kdy uhlí prohořívá a kouří do násypky.

nevím, jaký vliv na to má ta vysouvací přepážka mezi násypoku a komorou, která 100% těsná není

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jerry00
Datum: 01.11.12 05:38

To je normální jev. Má to co dělat s tahem do komína.Když se do kotle pustí více vzduchu ,než odchází do komína, tak to čadí všude možně.Další možnost je zanesený komín, zanesená zadní komora v kotli. Já když chci přiložit tak musím otevřít klapku do komína a otevřít na škvíru násypku a počkat až to začne tahat do komína( přičemž musí být samozřejmě zavřené přisávání vzduchu dvířky a na boku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lajka78*
Datum: 01.11.12 21:12

Tak si představte, že kotel mi hoří jen když nechám otevřenou klapku v kotli a komínovou můžu mít zavřenou tak to fakt nechápu

Od: jerry00
Datum: 02.11.12 04:18

Zanesená poslední kmora v kotli.Stačí vyčistit. Když se topí na moc málo, tak kotel dehtuje, když se topí na víc tak se zase zanáší sazema.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.