Interiérové dveře drhnou

Od: Datum: 31.10.12 18:17 odpovědí: 13 změna: 01.11.12 07:38

Dobrý den,

koupili jsme nové interiérové dveře a z pěti dveří sedí dokonale pouze dvoje. Problém je především v drhnutí dveří v oblasti kliky - dveře se několikrát vysazovaly a upravovaly se panty, ale i tak nadále drhnou a při jejich zavírání se v jednom místě zaseknou a jdou zavřít až s velkým škubnutím. Takto zavřené dveře se otevřou, když se do nich zlehka opřeme. Další dveře dělají potíž v tom, že drhnou o podlahu, a to ještě nejsou zcela nasazené na dveřních závěsech (protožr jim v tom brání právě ta podlaha).

Budeme vděční za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.12 18:40
avatar

Zkuste ještě více zašroubovat panty směrem do dveří, jinak budete muset řezat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 18:41
avatar

Dopasovat. Nic jinýho se s tím nedá dělat. Ty který drhnou o podlahu tak bud podhoblovat, nebo když to je o málo tak koupit podložky na panty a panty podložit.

Ty který drhnou u kliky tak jedině naplno zašroubovat panty. Pokud ani to nepomuže, tak přihoblovat, což je někdy problém, protože co pak dělat s tím ohoblovaným místem, že? Proto je lepší panty vyšroubovat a hoblovat dveře u pantů. Je s tím piplačka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 19:13
avatar

Já si pořídil po rekonstrukci bytu nové do pokojů.Staré ,původní fungovali skvěle a dám nové a nešli zavřít (druhé po nepatrném seřízení OK) tak jsem jak je rada-šel na panty,trochu pomohlo ale ne moc,tak mi to nedalo a vzal jsem vodováhu a milá zárubeň je u pantů kolmo ale u zámku je o půl centimetru z vinklu a navíc ještě asi půl metru u zámku o dalšího půl centimetru vyboulená divnitř! Tak pomohla fleksa,truchu jsem futra vybrousil rozbrusem a je to! Je to v paneláku,v betonu ,do jádra jsem si zazdil sám.

doplněno 31.10.12 19:16:

Ještě doplňuji,dveře samotné jsem vzal trochu hoblíkem ale bylo by moc tak pomohla flexa.Dveře a futra mají rozměr 197,5cm a pokud ,žel i tací zedníci jsou , a "utopí" futro tak dveře zaákonitě drhnou o podlahu a musí se podřezat nebo jen ohoblovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 19:54
avatar

pod závěs křídla se dá koupit segerová podložka a ta se kleštěmi srrovná do jedné roviny. Tou podložkou se na pantu závěs vypodloží a dveře nedrhnou o podlahu.

doplněno 31.10.12 19:55:

dveře še běžně seřezávají pokosovou pilkou přímo na místě truhlářem -dodavatelem dveří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 20:15

To neni segerova podlozka, ale perova podlozka, ale to neni tak dulezity jako fakt, proc tam davat nejaky paskvil, kdyz se prodavaji original podlozky na panty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 20:37
avatar

Nechci být kverulant, ale ty podložky jsou přímo originální na podložení pantu a navíc, docela bych rád viděl seřezávat dveře pokosovou pilou. Třeba bych se naučil něco novýho, tohle jsem totiž ještě neviděl a řekl bych, že neuvidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 20:42
avatar

Taky bych rád spatřil pokosovku co dá prořez okolo 90 cm! Že by nějaká novinka? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 06:10
avatar

k tomu stačí pevně přidělané pravítko a jede se pod něj, že. Čím myslíš že to dělá montér na místě v bytě, když to potřebuje osadit a nechce jet do truhlárny . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 07:38

Pokosovou pilou se neda jet podle pravitka, to si pletes s primocarou pilou (sukackou) a nebo maflem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 21:14
avatar
Proč si říkáš kutilhlavicka: -) Na panty se dají dát podložky vyšší /nižší přímo k tomu určené. Mám doma jestli si přijedeš: ) Pokud máš nad dveřmi ve Falci dost místa dá se to řešit panty, vyšší nižší, ale predpokladam ze máš vyšší. Jestli ti dveře drhnou u zámku, jsou špatně zazděné futra. Panty je třeba do dveří úplně zašroubovat, případně prihnout na futre. Jestli i to nepomůže, dveře nechat zúžit a na výšku zkrátit. Raděj to nech odborníkům.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutilhlavicka*
Datum: 31.10.12 21:33

Zašroubovat panty u dveří naplno jsme zkoušeli, ale vytvoří se tak prostor mezi klikou a futrama. Panty u dveří, které drhnou o podlahu vypodložit nepůjde - máme nízký strop a nedaly by se dovřít nahoře, tam přesahují přes futra. Tady bude třeba asi dveře seřezat, ale čím?

Datum: 31.10.12 22:26
avatar

Přijde na to, jaké máte možnosti. Jde to i ruční pilkou, ocaskou, ale chce to trochu cviku. Já to nejčastěji dělám ruční okružní pilou - tzv. maflíkem, ale s tím, že nechávám dveře o cca 3mm delší. To z toho důvodu, že maflík neudělá optimálně čistý řez, takže ty 3 mm pak dohobluji ručním elektrickým hoblíkem.

Optimálně to jde na formátovací pile, ale pokud to jsou dveře ,,nejasného púvodu´´ tak to mnohý truhlář nechce dělat, jelikož se bojí, že v rámu dveří jsou sponky (což často bývají) a ty mu poškodí pilový kotouč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 01:54
avatar

ono docela casto zalezi, kdo delal ty futra a jak :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.