Jak ohnout lištu na kraj kuchyňské desky

Od: Datum: 31.10.12 09:59 odpovědí: 3 změna: 31.10.12 19:27

Mám kuchyňskou desku seříznutou podle dolní koncové skříňky, takže je tam úhel 135 stupňu. Sice jsem to zaoblil, ale stejně když chci přidělat koncovou lištu, tak se musí v tomhle místě, zhruba uprostřed, na malém úseku rychle ohnout. Jenže ta lišta je moc tvrdá, takže zaprvé: žádný lepidlo jí tam neudrží, zadruhé chce v ohybu prasknout. Nevíte, čím by šla lišta změkčit, aby se ohnula? Díky.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 31.10.12 11:04

Velmi často se pro ohýbání plastu používá teplo (např. horkovzdušná pistole), nejlepší informaci ale distaneš, zeptáš-li se tak, kde´s lištu koupil - lišty mohou být různé...

doplněno 31.10.12 11:05:

Oprava: "dostaneš, zeptáš-li se tam"

Datum: 31.10.12 12:10

Myslíš jak ohnout hranu? Jinak mě nenapadá jakou lištu chceš kde ohýbat. Hranu ale klidně na tom místě nastav. Běžně se to dělá a lepí se Chemoprenem.

Datum: 31.10.12 19:27

máte to popsané zamatečně. Lišta seobvykle NIKDY neohýbá. Prostě se přeřízne kosým řezem a spojí lepidlem. to samé se udělá s hranou - tj. není prostě spojitá, ale přerušená co nejvíce na těsno křilepená v místě lomu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.