Jak vyčistit koberec od PU pěny?

Od: Datum: 30.10.12 20:27 odpovědí: 5 změna: 31.10.12 19:31

Dobrý den všem,

dnes opravoval tchán u dětí v pokojíčku parapet u okna, který byl špatně osazený. Pod parapet dával PU pěnu, takovou zelenou, jmenuje se to Zimní pěna, po vytvrdnutí nabude na objemu.

Parapet osadil dopoledne. Teď večer jsem se všimla, že na koberci zůstaly dva docela velké fleky. Tchán tu byl když jsem byla v práci, zřejmě si pod okno nedal žádné noviny. :o( Fleky jsou již úplně tvrdé. Evidentně zjistil, že mu pěna ukápla, tak jí sebral, ale nic mi neřekl. Na spreji s pěnou je napsáno, že před vytvrdnutím lze pěnu odstranit čističem PU pěny, po vytvrdnutí jen mechanicky.

Jsem fakt smutná a naštvaná, kdyby mi hned zavolal, letěla bych pěnu koupit a hned bych koberec vyčistila. Děti ho mají v pokojíku krátce a byl dost drahý. Je to takový ten stříhaný vlas (umělý), hodně hustý, kvalitní.

Nevíte, jestli by s tím přece jen nešlo něco udělat, alespoň trochu? Tchána se ptát nechci, je mi jasné, že to neudělal schválně, je hodný, že nám pomohl s parapetem, ale s tím kobercem mě to mrzí. :o(

Moc děkuji za Vaše rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.12 20:42

Na odstranění zaschlé pěny je přípravek. Viz odkazy a návody s ukázkou před a po...

http://www.denbraven.cz/cisti…tvrzene-pur-peny-46-cz39.html

http://milancukrar.papricka.c…dstraneni-zaschle-peny-pur/#1

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 30.10.12 20:44

Jen mechanicky - vydrolit a vykartáčovat, občas vydrolené vysát...

doplněno 30.10.12 20:46:

To MilanCukrar - to opravdu zafunguje i na koberec (látku)?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.10.12 20:58

mowla, já jsem to nezkoušel na koberci, ale jsem přesvědčem, že to půjde..

Pokud je tazatelka z okolí Pardubic, můžu poskytnout služební odstraňovač, páč je drahý...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.10.12 09:53

Přikláněl bych se spíš k mechanickému vydrolení, přeci jen rozleptat zaschlý PUR to už bude chemie dost silného kalibru, A divil bych se kdyby to nenarušilo i koberec.

Od: bublinka1563*
Datum: 31.10.12 19:31

Moc děkuji za Vaše reakce. Zkusím ten odstraňovač na kousek koberce, co mám zbytky po pokládce, aby mi to neodstranilo s pěnou i koberec.

Pro MilanCukrar: Jsem z Prahy, takže mi nezbude než odstraňovač koupit, ale velice děkuji za Vaši ochotu!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.