Gammat 4000

Od: Datum: 30.10.12 15:58 odpovědí: 6 změna: 30.10.12 18:06

Dobrý den,

máme v bytě vafky gammat 4000, podařilo se mi je zapnout , topí, ale nikde nesvítí žádný plamínek o kterém všude čtu. Je to problém?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.12 16:02

Pokud Vám vafky topí, tak plamínek musí svítit, jinak to prostě nejde ;). Je tak trochu blbě vidět, ale pokud se pořádně podíváte dolů,( lepší to bude, když budete mít v místnosti zhasnuto), tak ho uvidíte...

Od: geller
Datum: 30.10.12 16:24

Díky za odpověď, já je pro jistotu vypl a zapnu je tedy večer až to pude dobře vidět. Tyto vafky jsou v obýváku a druhé máme v kuchyni ale to je model 461, mám i návod, vše dělám dle něj ale nedaří se mi je zapálilt. V loňském roce to zapaloval majtel bytu a fungovaly v pořádku. Jde o to, že mačkáním knoflíku na zapalování se nedaří aby naskočila jiskra. Už to zkouším několik dní a stále nic, četl jsem tu, že někteří to zapalují ručně pomocí zašehnuté špejle, ale do toho se mi zatím moc nechce. Budu zkoušet dál, ale už jsem z toho nervozní.

Datum: 30.10.12 16:31

No to jste je nemusel vypínvat, když topily! Jinak u těch druhých vafek, pokud se nedaří, aby naskočila jiskra, může být ucpaná tryska nebo "odešel" zapalovač. To bych se radší obrátila na odborníka... Vloni mohly topit, ale stává se, že se přes léto "zapráší", takže je dobré je před zimou vyčistit.

Datum: 30.10.12 16:48

No ten zapalovací čudlík, když se hodně zmáčkne tak zůstane jakoby zaražený a musím ho pak vyndavat. Myslím, že je chyba v tom no. Jinak díky za odpovědi.

Datum: 30.10.12 17:14

Na přívodové trubce máte klíč na ventiu po směru trubky nebo napříč? Máte puštěný plyn? ;)

doplněno 30.10.12 17:21:

Když máte problém plamínek uvidět, když přiložíte ruku ke šprinclíkům v horní části kamen, ucítíte teplo, které plamínek vydává. Je to citelné. A také je trošku slyšet, že jde plyn a tedy plamínek hoří. V kamnech je pojistka a výduch ven, nemusíte se obávat, že se plyn dostane do bytu.

Datum: 30.10.12 18:06

Dobrý den,

ano plyn byl zaplý. Právě teď se mi podařilo i zprovoznit druhé vafky. Postup jsem opakoval stejný jako vždy a až teď naskočily. I Vám děkuji za reakci.

Případ vyřešen :D

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.