Kamna Gamaty venku čudí

Od: Datum: 29.10.12 23:09 odpovědí: 5 změna: 30.10.12 18:20

Dobrý večer,

obracím se na Vás s dotazem ohledně starých kamen Gamat. Už asi 2 týdny jimi topíme na nejmenší teplotu. Protože už venku mrzne, chtěla jsem si přitopit a z výfuku venku se začal valit hrozný dým, bylo to nekonečné, tak jsem zase kamna zpět ztlumila.

Loni jsme totiž měli kamna v poruše, byly neregulovatelné, topily na maximum a opravář nám tam musel dát nový termostat.

A ještě jeden "problém", venku před výfukem roste tamaryšek, který už asi opadává, tak je možné, že to jehličí napadalo do výfuku venku a chytlo to tam. I po ztlumení kamen teď dlouho trvalo, než ten dým ustal.

Já nevím co dělat, protože ty kamna si sami čas od času přitápí, abychom v noci nevyhořeli, to je asi nějaká reakce že tak prvně mrzne, ale přece to topení nevypnu, už teď je tam jen 13°C.

Loni jsme měli hasiče, protože kamna tak kouřila, že jsme se báli vzniku požáru a pomohli mi je vypnout, protože to nebylo vůbec možné.

Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.12 23:27
avatar

S planem není žádná sranda. Já bych topení vypnula a pozvala opraváře.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 29.10.12 23:38
avatar

Upřesněte typ nebo dejte foto...

Odkud jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaj*
Datum: 29.10.12 23:41

Je to Gamat 461, typ RGA 50/461

Jsem z Olomouce.

Od: hop®
Datum: 30.10.12 00:41
avatar

Bohužel, "Holomóc" je z Prahy trošku z ruky.

Jinak to není žádný muzeální typ, tyhle WAWky byly velmi spolehlivé. Pokud se kouří z komína ven, asi se nemusíte bát požáru a určitě se nemusíte bát žádné otravy plynem. Takže bych se nebál přitopení, abyste nám nezmrzla. Ale kontaktujte nějakého blízkého plynaře, který by kamna prohlédl a asi i vyčistil. Pokud nejste ve své vilce, asi máte sousedy s podobným topení a možná s podobnými problémy, poraďte se i s nimi.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kaj*
Datum: 30.10.12 18:20

A když je nemáme do komína, ale výfuk je hned pod dřevěným oknem? Myslíte, že hrozí chytnutí okna? Mě to docela straší, kdyby se v tom výfuku udělal ne jen dým ale i plamínky, tak se asi minimálně znehodností fasáda, ne? Co myslíte? Nad tím přemýšlím už léta.

Děkuji!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.