Zapáchající radiátor

Od: Datum: 29.10.12 20:01 odpovědí: 7 změna: 01.11.12 09:29

Dobrý den,

v rodinném domě máme udělaný topný systém - zplynovací kotel na dřevo - akumulační nádrže - rozvod do radiátorů po domě. Problém je, že když se radiátory rozhicují, všude začne páchnout jakoby desinfekce. Později už ne, jen na začátku, resp. při vyšších teplotách. Nemáte někdo podobnou zkoušenost, netušíte, co by to mohlo být a jestli to nemůže být třeba zdraví škodlivé?

Díky za každý nápad nebo radu...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.12 06:16
avatar

Jestli jsou nové, tak to bude barva, která časem vyčuchne, ještě jakoby schne :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rezka*
Datum: 31.10.12 09:31

Hoummy díky za odpověd, ale nové už se myslím říct nedá, topíme přes rok. Taky jsme si to původně mysleli a říkal to i člověk, kt. nám topení dělal, ale tohle už je myslím dost dlouhá doba na to, aby se to vypálilo. Takže hledáme, protože jedna věc je ten nepříjemnej nemocniční zápach a druhá věc je, jestli to fakt nemůže škodit - netrpím na bolesti hlavy např., ale v poslední době ( cca co se začalo topit ) mě bolí dost často a dost, takže bychom v tom rádi měli jasno.

Datum: 31.10.12 09:49
avatar

A nebude to mít souvislost s tím, že topná sezóna teprve startuje a na radátorech se pálí prach nashromážděný během léta? Přeci jen moderní radiátory jsou hodně profilovaný kvůli zětšení plochy a vyčistit všechny záhyby radiátoru je nad síly hospodyňky .-)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rezka*
Datum: 31.10.12 10:02

Moc díky za reakci, úplně stejně to ale páchlo hned na začátku, když byly radiátory nové a bez prachu. Topíme už asi 14 dní a zápach zaprášeného topení znám, i když jenom elektr. přímotopu, ale tohle je úplně specifický zápach, který se začne šířit při vysokých teplotách - když se zatopí a najednou se to hodně rozehřeje, nebo v půli dne, když si chceme přitopit víc. Při standardním průběhu, tzn. termost. hlavice řídí průběžné udržování nastavené teploty, je pokoj, nic, vůně květin.

Od: ladaadal*
Datum: 31.10.12 10:47

A nevyteklo vám na ně něco během léta? Co by se odpařovalo až při vyšších teplotách?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rezka*
Datum: 31.10.12 14:48

Děkuju za nápad, ale ne. NESTALO SE NIC. Jak jsem psala, páchlo to hned od začátku, když bylo topení nové, a páchne to úplně stejně i teď. Můžou to být i trubky, nemusí to být topné těleso, zápach zaplní celou místnost a těžko říct odkud to jde. Trubky nejsou nerezové, jsou měděné.

Od: rezka*
Datum: 01.11.12 09:29

Dobrý den, ráda bych zaktualizovala svůj dotaz, kdyby sem zavítal někdo, kdo by uměl poradit...:o)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.