Zvukové tlumení deskami (stěna, podlaha)

Od: Datum: 29.10.12 18:50 odpovědí: 6 změna: 04.11.12 10:12

Víte o nějaké levné, ale funkční zvukové izolaci na stěnu, např. nějaké desky, které bych připevnil ke zdi? Šlo by o jednu stěnu pokoje (do sousedního bytu) a deska by byla mezi zdí a knihovnou po celé ploše stěny, deska by tedy stála za knihovnou a ani by nebyla vidět. Uvažoval jsem, že už sama knihovna plná knih by mohla zvukově tlumit, ale nejsem si jistý.
Totéž potřebuji pod koberec, opět nějakou desku, či desky, které bych položil na parkety, a na ně koberec. Sám koberec také trochu zvukově tlumí, ale ne zcela.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.12 22:02
avatar

Účinné tlumení bude určitě velmi nákladné.Naplácat na zeď koberec je asi to nejlevnější.Lze postavit příčku ze sádrokartonu a dovnitř vložku z minerální vlny.Na podlahu desky Hobra a koberec.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maryone
Datum: 03.11.12 20:18

Desky Hobra myslíte tyto? http://www.zbozi.cz/?q=desky%20hobra&typ=nabidky

Kupuje se po čtvercích a pokládá vedle sebe po ploše celé podlahy?

Od: ernie*
Datum: 29.10.12 22:13

Také záleží na stavební dispozici. Můžete si na stěnu sousedního bytu dát co chcete, ale pokud tam budou "zvukové mosty", tak to myslím moc nepomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.12 23:13
avatar
Jakakoliv zvukova izolace bude nad Vaše finanční možnosti. Nic jiného nemá význam, leda nalepit na zed plata od vajíček.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 07:19
avatar

Plata od vajíček není zrovna ta nejlepší varianta,vytvoří pouze plochu s rozptylem zvukových vln,ale jako tlumení hluku přes zeď se nedá použít.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 10:12
avatar
Je to stejne jako když na zed da desku či polystyren nebo vatu. Místnost musí být zaizolovana cela, včetně stropu, podlahy, dveří a konstrukce se nesmí pevne dotykat stěn, stropů. A to bude financne narocne, nehlede na celkove zmenšení prostoru.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.