Vlkost na půdě

Od: Datum: 29.10.12 10:58 odpovědí: 19 změna: 04.11.12 22:30

Dobrý den. Máme šikmou střechu cca 45st sklon, novou 2 roky. Jak nastane zima, tak se na šedé folii, která je pod skřidlicí začnou tvořit kapky a padají na strop místnosti, která je pod ní. Odkud se tato voda bere? Strop je zateplený skelnou vatou 15cm. Máme zateplit vatou i střechu, pomůže to? Půda je neobydlená, tak nám nejde o to aby tam bylo teplo, jen aby se tam nesrážela ta voda.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.12 11:08
avatar

Voda může stoupakt nekvalitní zaizolování, nebo střecha nemusí být 100% udělána, vlhkost může jít přes střechu. Zkuste tam hodit odvlhčovač CERESIT, možná to pak poleví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.12 11:11
avatar

Je to způsobeno srážením teplého vzduchu. Páč máte JEN 15 cm skelné vaty, a to je žalostně málo!

Musíte tam dát více izolace. Změřte teplotu na půdě? Že tam je tepleji jak venku?

doplněno 29.10.12 19:50:

doufám, že tu folii máte ve hřebenu přerušenou jako je na fotkách Juty...

http://cukrar.rajce.idnes.cz/…Juta_obrazky/#zaklop_vaty.jpg

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 29.10.12 11:14

Zřejmě nemáte pod zateplením parotěsnou folii, takže vlhkost z místností proníká vatou a sráží se na folii pod krytinou...

Je potřeba vatu ze "stropu" sundat, položit parotěsnou folii a teprve na ni vatu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.12 19:48
avatar

mowla,

omlouvám se, ale tímto to není, má slabou vrstvu vaty a teplo mu proniká a pak s sráží na studeném povrchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 29.10.12 20:11

To Milancukrar: S tím, že vrstva vaty je jako zateplení nedostatečná, jednoznačně souhlasím, ale kdyby do prostoru půdy nepronikala vlhkost, nemělo by se na chladné folii co srážet... Pokud by unikalo pouze teplo, bylo by na půdě tepleji, ne ale vlhčeji...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.12 20:44
avatar

mowla, je to na delší psaní.

v každém vzduchu je vlhkost a pokud teplo narazí na studený povrch srazí se...vlhkost se vyrobí ve zduchu...rosný bod!

viz vejdete s brýlemi do tepla a opotí se..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.12 11:26
avatar

Mám zateplený strop položením vaty v půdním prostoru 20cm+10cm...bez parozábrany...:)

Veškere vlhost prochází na půdu,kterou mám ovšem dostatečně odvětranou...:)

Nikde nic,sucho...tím chci říct,že pokud mate moznost,pridejte izolaci a odvetrejte půdní prostor...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr1976
Datum: 29.10.12 13:23

Dobry den, mel jsem stejny problem, vyresil jsem to tak, ze jsem pridal izolaci a udelal v bocich strechy dva otvory pro nasavani a na nejvyssi misto dal turbinu Lomanco. Neveril jsem tomu, ale jsem prekvapen jak to funguje, Nyni je tam sice na pude zima, ale nic se nerosi.

S pozdravem,

Petr

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 08:42

Parotěsnou folii máme pod vatou. Teplota na půdě je ted 10 st, venku je kolem 5.Takže přidat více vaty? Místnost pod půdou ještě nemáme hotovou, ani ten strop - je tam teď jen ta folie a skelná vata- jako strop. V místnosti pod půdou je ted kolem 20 st. Ale když jsem byl na půdě, tak zespod žádné teplo nešlo. A tu střechu teda nemusíme zateplit? Jde mi hlavně o to aby se to tam nerosilo, ale nebylo tam zas v zimě jak venku, idealní by bylo kolem 5,max 10 st., potřebuji prostor pro zimování rostlin, a tato teplota kolem 5st by byla idealní, ale samozřejmě bez té vlkosti. Děkuji za rady

Datum: 30.10.12 09:30
avatar

robca - Možností může být špatně provedena(porušena) parotěsná folie,nedostatečná izolace - vlhko jde ze spodni pokoje,poku nazatíka ze střechy...:)

(když pod střechou bude v zimě 5-10st.tak to teplo se musí od někud brát a to ze spodního pokoje)

Pokud pod střechou budeš mít rostliny tak vlhko tam bude zřejmě furt?...;)

Nejlepe by bylo zateplit i střechu a vytvořit pro rostliny dobré podmínky,ale za předpokladu,že prostor musíš odvětrat...:)

Více infa bych ve tvem připadě hledal někde u pěstitelů,jak jsou na tom ze zazimováním rostlin...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 11:21
avatar

robca,

musíte si vybrat ze spousty rozdílných rad, zdali je porušena parotěska, či obráceně difuzka. Možné je všechno. Já jsem přesvědčen, že příčina je jinde. Sám píšete že ja na půdě tepleji, nežli venku. Kde se vzalo to teplo? prošlo nedostatečnou izolací.

doplňte izolaci, tak aby nebylo teplo na půdě, a proveďtě správné odvětrání rosného bodu..

špatnost si prohlédněte zde:

http://milancukrar.papricka.c…/kondenzat-na-folii-a-plisen/

http://milancukrar.papricka.cz/plisen-nad-izolaci/

máte fotky z půdy, zajímá mě ukončení u hřebene. Je provedeno tak jak stanoví předpis třeba od Juty?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sanyo*
Datum: 03.11.12 18:02
Nepřidělávejte si zbytečnou práci, kterou by jste si asi stejně moc nepomohl, nevím, zkušenost mi zcela napovídá , pokud máte na půdě nějaká malá okenka, nechte alespoň jedno pootevřené ( cca 5 cm) - nejlépe na východ, nebo jih, kde tolik neprší, a máte pokoj. Pochopitelně rostliny nepokládejte přímo k oknu. Zaručuji Vám kladný a rychlý výsledek, zbytečně vyhodíte plno peněz.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 11:13
avatar

Pokud není půda zabydlena,není určitě potřeba parotěska.Pronikající vlhký vzduch,pokud tam vůbec nějaký bude,musí projít přes izolaci a difuzní folii.která je pod krytinou.Pokud je správně orientována(difuzka),tak případná voda,která může proniknout střešní krytinou,steče po folii.Pokud proniknou páry difuzkou,kondenzují na krytině a opět stečou mimo půdu.Z uvedené informace vyplývá,že byla použita difuzní folie obráceně,nebo byla použita nevhodná folie.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 10:15

Parotěsná fólie, která je uplně ve spod- a na ní je ta vata, tak ještě nemáme přelepené přechody té folie. Možná to bude i tím. Přelepím pořádně veškeré spoje, přechody. Taky si myslím, až tam dáme palubky nebo sádrokaron, jako na strop té místnosti, tak by to tomu taky mohlo zabránit - pronikání tepla na půdu. Jinak vrchní fólie, která je pod skřidlicí si myslím, že není opačně, nápisem je vzhůru. Jinak nevím kudy se tam ta voda dostane, nezatěká nikama, a fólie pod skřidlicí je orosená z vnitřní strany, tak teplo musí jít jedině zespod, podle mě. A s těma rostlinama je to to nejmenší, ty zimuju na sucho, bez zalévání, a jsou uplně vyschlé když je tam dám- kaktusy.

doplněno 31.10.12 10:26:

A vrchní fólie je od Juta, tak myslím, že je dobrá

doplněno 31.10.12 13:09:

Zde je odkaz s fotkami:

http://robin0.rajce.idnes.cz/

Datum: 31.10.12 20:58
avatar

robca, vůbec Vás nepotěším.

Koukala jste na fotky od Firmy Juta?

a co aplikační manuál http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual%2004_2012.pdf

vy máte špatně udělanou folii, vůbec nemáte odvětrávanou půdu. To je příčina srážení teplého vzduch na povrchu studené folie. Pokud stále nevěříte, doporučuji položit dotaz odborníkům zde:

http://poradna.estrechy.cz/

doplněno 01.11.12 11:35:

Ve hřebeni! tam musí být "díra" dle vzoru na obrázku:

http://cukrar.rajce.idnes.cz/…Juta_obrazky/#zaklop_vaty.jpg

vidíte ve špici přerušenou folii?

doplněno 04.11.12 19:41:

špatně máte udělanou kontaktní, tu o se na ní sráží vlhkost...

ne že je špatná folie, ale že nemá mezeru k odvětrání půdního prostoru. Máte mezi trámy mezeru, aby mohl nasávat vzduch?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.11.12 09:04

Odvětrání tam není, to přiznávám:( musíme ho tam hned udělat. A kterou folii máme špatně udělanou? Doufám, že tu spodní a ne pod skřidlicí? Děkuji

Od: sanyo*
Datum: 04.11.12 20:26

Robco máte na půdě okénka? To že Vám tam uniká teplo, rosí se téměř vše nad podlahou je bezpochyby, tím, že kdyby jste provedli účinnou generální opravu půdního prostoru, tak nevím, jestli by jste to finančně zvádli, a hlavně, jestli by jste závadu odstranili, možná ano, ale ujišťuji Vás, že sice nevím, zda máte dostatečnou výšku stropů, ale opravou je rapidně snížite a to dost.. Pokud tam dáte sádrokarton tak počítejte s tím, že vám u štítu v rozích a pod. zplesniví. Radím Vám dobře, otevřete okénka a máte pokoj, když tam nebydlíte. Ono je sice jednoduché si říci tak jo, zateplíme to víc, ale až v reálu zjistíte, že to možná ani nepůjde, a nebo za hodně a hodně peněz, ale víte proč tam máte asi jen 15 cm vaty? No protože Vám to nedovolila zřejmě tloušťka krovních trámů a s tím si asi neporadíte, nechci strašit...Já mám taky něco podobného, dal jsem také 16 cm vatym folii, palubky a na třech štídech, kde mám zdivo jsem používal sádrokarton. Ve střeše na vrcholu zhruba tak, jak ukazoval Cukrář mám odvětrání, syn i já jsem chlapi téměř 190 cm, postavit se mohu stěží jen pod hřeben, také máme střechu 45 stup, dokončili jsme to, a vlhkost na sebe nenechal dlouho čekat, sýdroč začal plesnivět. Nařídil jsem dětem nechat otevřeno nejméně jedno okénko ( což bohatě stačí) a je úplnej pokoj. Na podlaze máme borovizové palubky, na půdě bodel - věci, děti si zde občas zejména v léte hrají, mají tam všechny hračky, ženský v jednom rohu kytky. Proč budu řešit podobné věci -abych se tam plazil po břiše? Takže asi tak, ale to jen

sděluji svůj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 21:35
avatar

sanyo, vy máte izolaci mezi krokvemi?

Ale on má na podlaze málo izolace...

doplněno 05.11.12 10:52:

plesnivění SDk je známka špatně provedené práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sanyo*
Datum: 04.11.12 22:30

Tak to jsem tedy buď přehlédl, prostě nevěděl, to je jiný kafe, díky. V každém případě platí to s těmi okny, musí pořádně větrat, bude chladno, ale klid. Pro kytky to bude skoro ideál.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.