Jak opravit nefunkční ovladače sporáku

Od: Datum: 28.10.12 20:40 odpovědí: 9 změna: 29.10.12 04:57

Dobrý den,

prosím o radu. Mám plynový sporák Mora s otočnými ovladači a úplně zatuhly, že se nedají vůbec otočit. Někde jsem slyšel, že se snad mají polít brzdovou kapalinou automobilů a tím se nějak uvolní, ale nerad bych udělal takto nepotvrzenou věc. Nemáte s tímto někdo zkušenost?

Děkuji za pomoc!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.12 20:42

Zkusil jste je nejprve mírně zatlačit a potom pootočit?

Datum: 28.10.12 20:52

nevím stímto nemam žádnou skušenost ale dle meho rozumu brzdovou kapalinou která je průdce jedovata pro lidský organismus,bych tam určitě nenalil(vzhledem k tomu že se muže dostat ke styku s potravinami) spíše bych použil nějaky olejiček potravinařský ale v malem množství(aby nedošlo k požaru(je to hořlave)ale určitě budou i nejake jine připravky,snad vam někdo poradi jiný.přeji pěkný večer.

doplněno 28.10.12 21:00:

nemyslel jsem klasický olej na kterém pečeme,ale olej který není škodlivý zdraví.jestli není olej na stroje škodlývy určitě bych to skusil(musiš brát i to že se to muže dostat do styku z potravinou..)..

Od: terej
Datum: 28.10.12 20:54

Tak to v žádném případě! Kuchyňský olej je krajně nevhodný kvůli tuhnutí, musí to být olej na šicí stroje nebo něco takového.

Od: terej
Datum: 28.10.12 20:56

Je to rada nepopulární, ale na opravu plynového sporáku, byť se jedná jen o knoflíky, si pozvi plynaře, který se tím zabývá, riziko je vysoké. že se to poškodí a bude unikat plyn a šance, že to spravíte bez náhradních knoflíků a pérek malá.

Datum: 28.10.12 21:17

Já mám od stejné značky sklokeramickou desku. Knoflíky jdou také velice ztěžka. A nejenom to, v docela krátké době se na nich setřela i ta čísla. Takže se točí po paměti. Teda já už jsem tu desku vyřadila z provozu. Dokonce mi vyhořela i plotýnka, sice opravili, bylo to ještě v záruce, ale za půl roku ten samý problém. Já vím, není to Vaše otázka. Ale jsem na Moru naštvaná, tak mi nedalo nereagovat. Promiňte.

Nevím jak to je u plynového sporáku, ale u té mé desky se dají knoflíky vytáhnout. Já bych tam kápla ten olej do šicích strojů, jak už tady někdo radil. Připadá mi to logické. Já už bych nic od Mory nekoupila.

Od: kety®
Datum: 28.10.12 21:21

Vyjmutí je jednoduché,avšak záleží na typu sporáku,raději to sem psát ale nebudu,jinak kdysi se ten kužel mazal grafitovou vazelínou.

Datum: 28.10.12 21:21

Rozdělit, vyčistit, rozhýbat.

Od: hop®
Datum: 28.10.12 22:26

Brzdovka by asi pomohla, nejlépe fungovala červená.

Pokud se dostanete ke ke styčným plochám kohoutů tak nějaký MD nebo WD sprej, ale nejlepší je pozvat plynaře, který rozebere, vyčistí, namaže a hlavně odzkouší následnou těsnost kohoutů...

Od: veba*
Datum: 29.10.12 04:57

jeden stary a velice sikovny chlap mi pred lety rekl moudrou vec. do plynu a elektriky nerozumis/li se nes... to je i ma rada.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.