Odhad domu pro býval. majitele? co to? proč?

Od: ® odpovědí: 5 změna:
avatar joudic

Takze, je to docela dulezity...

koupil jsem par mesicu zpet dum na hypo, probehl odhad banky, atd klasika, a dum mame uz davno predany. Samozrejme jsem stihl mnoho prace za tu dobu na zhodnoceni baraku.

Najednou me otravuje byvaly majitel, ze dorazi s odhadcem?!? Vi nekdo, k cemu to potrebuje, a co to jako je? Pan ma kupni smlouvu s cenou, za kterou prodal, co vic chce. Jak muze cizi clovek chtit nebo potrebovat odhad domu, ktery mu uz nepatri? Vedel by nejake pravnik nebo nekdo, kdo tohle resil?

jinak ve smlouve je napsano (ale bez sankce):
" Po uzavření této smlouvy a/nebo po protokolárním předání Nemovitostí se kupující zavazuje umožnit znalci určenému budoucím prodávajícím prohlídku Nemovitostí a zpřístupnění příslušné dokumentace za účelem vypracování znaleckého posudku. "

Dik moc :)

5 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar jethro

Chce to po něm asi finančák. Prodejce musí zaplatit daň z převodu nemovitosti, což je snad 3% z prodejní nebo odhadní ceny (podle toho, která je vyšší). Tak proto.


takze bych to videl, ze pan se snazi zaplatit co nejmensi dan, nebo je ten odhad povinny? (odhad byl o 300tisic mensi nez kupni cena)

doplněno 28.10.12 20:07:

prvni jste me uspokojil :) ale pak jsem si vzpomnel...

ze v uschovni smlouve u notare bylo, ze dan z nemovitosti posila notarka primo z kupni ceny, hned jak byvalemu majiteli posle druhou pulku penez... to znamena ze financak bychom meli uz ale vyreseny... cili vlastne k cemu to ma?

doplněno 28.10.12 20:32:

n. sml.: ...notarka je povinna poukazat castku Xtisic Kc ve prospech uctu Fú tam a tam a to ve lhute 5 pracovnich dnu:
1/ ode dne predlozeni originalu nebo uredne overene kopie dan. priznani Prodavajiciho k dani z prevodu nemovitosti s otiskem podatelny Fu nebo
2/ ode dne uplynuti XXX (uz je po) ode dne zapisu vkladu vlastnickeho prava dle Kupni sml.

doplněno 28.10.12 20:33:

proste me to zkratka se*e no :)

Odhad je povinný, aby finančák věděl, jak vyměřit daň. Nemyslím si, že pán se snaží zaplatit co nejmíň, spíš finančák se snaží urvat co nejvíc :)

To mi vzhledem k tomu, že daň bude muset zaplatit z vyšší částky, pravděpodobné. Njespíš chtěl ušetřit za odhad, a tu povinnost do smlouvy zakotvil pro případ, že by odhad musel nechat vypracovat později.

doplněno 28.10.12 20:18:

Oprava (vypadlo mi slovo): ... nepřijde pravděpodobné.

 


0x

prodal jsem dum prostrednictvim firmy a take jsem obtezoval v uvozovkach noveho majitele. nakonec to odhadce vlastne potreboval okouknout z ulice, holt nekteri makaji a jini delat tolik nemusej pac jim penize zene stat. ten prodejce je mozna stejne nastvanej jako ty. uz to tak bejva

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]