Jaký tarif od ČEZ

Od: odpovědí: 13 změna:

Dostal jsem od ČEZ nabídku na změnu stávajícího tarifu na tarif ČEZ FIX.Elektřina o 5% levnější a stálá cena do konce roku 2014.Jde do toho někdo?Není to nějaká kulišárna?Díky za radu.

13 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar kejmilos

Nabídku jsem dostal a nebudu měnit.:)

Možná to je vyhodné,ale nevěřím,že pro mne?Proč by mi nabízeli něco co je výhodné pro mě?

V dnešní době na tyhle taháky už nevěřím...

Ovšem musím dodat,že jsem se o FIX neiformoval,tak má domněnka může byt nakonec milná.Kdoví?*nevi*

Vše mi přijde jen o to abych si změnil smlouvu a za par let mi nezbyde nic jineho než poepsat zase něc jineho.

Nevěřím,že nakonec jaaaaa vydělám...Toď můj názor

 


2x

Kulišárna je v tom, že někteří ekonomičtí analytici se netají tím, že elektřina by měla zlevnit - kdo si cenu ale zafixuje, tomu nezlevní...

Bohužel - pro rozumnou míru pravděpodobnosti předpovědi zlevní/nezlevní nemám dostatečné informace, takže víc neporadím...

Pokuď vím, týká se to jenom silové elektřiny, což je pouze část celkové platby. Podrobně jsem to nestudoval, ale jestli elektřinou netopíte, je rozdíl v obou směrech minimální. Můj názor.

Přesně tak. Týká se to pouze silové elektřiny. Přestože se má příští rok snížit cena silové elektřiny, celková cena za el.energii vzroste z důvodu menší podpory státu na výkupní ceně OZE. Takže stát se zavázal vykupovat energii z OZE za dotovonaou cenu, ale každý rok bude tu podporu snižovat. Celé to snížení nakonec zaplatíme my.

 


0x
avatar h0nz490

Avizovali zdrazeni elektriny , tak tez premyslim nad tim. Nezna nekdo ten hacek , co by tam popripade byl?

 


0x
To víte, že je to kulisarna, navíc pod dohledem státu. Kdyby totiž mela cena energie růst, nikdo nikdy vám cenu nezafixuje. Velké energeticke společnosti kupují kontrakty - kratkodobr/dlouhodobe a cena energií klesá, proto vám slibi, že nezdrazi, ale taky neslevni, i když prostor mají. Cena energií v Evropě klesá, jen u nás pořád roste, takže kulisarna velkého kalibru pod dohledem státu. Ten je totiž stále většinový vlastník cezu a takhle odira sve občany. Důchodové pilíře je stejna díra, je to jako házet peníze do kanálu, však někde vyplavou, jenže vyplavou na jednom místě.

 


0x

Nikdo neporadí, jen trh, či spekulace trhovců..

 


0x
avatar iz

Je to kulišárna. Fixovanou cenu nabízejí, protože očekávají možnost snížení ceny (fixovaná cena se ale pro koncového zákazníka nezmění). Kromě toho se musíte uvázat minimálně na dva roky (do konce r. 2014). Pokud by se později objevila výhodnější nabídka, neměl byste možnost přejít.

Pozor na věc...elektřina má dnes spíše sestupnou tendenci a to díky stále se zvyšujícímu podílu větrných a fotovoltajických elektráren...zdražují se jen služby a hlavně poplatky na podporu výkupu zelené energie tzn. právě na podporu výstavby zmíněných elektráren...pozor také na slovíčko "SILOVÁ" ... Zmrazíte si cenu silové elektřiny ale celková platba za dodávku a odběr bude stále zvyšována... Bohužel...Další bota na lidi od našich zákonodárců ... Však víme... kdyby náhodou tak :

energetickeporadenstvijihlava@email.cz

 


0x

Ona ta úspora budě řádově ve stovkách za rok a to domácnost v celkovém rozpočtu ani nepozná. Vemte si fakturu za loňský rok a podívejte se, kolik jste platil za silovou energii. Je to menší polovina z celkové částky, kterou za rok zaplatíte. Jestli zaplatíte za rok celkem něco přes 20tis., bude s tou jejich úžasnou slevou úspora asi 500Kč za rok. Za to se mi ani nevyplatí předělávat trvalý příkaz v internetbankingu.

Vám se to možná nevyplatí a právě na to ty společnosti spoléhají. Navíc člověk neznaly věci podepíše cokoliv, když mu někdo slibi, že nezdrazi. Jenže na tohle většina firem právě jede a využívá ekonomicke neznalosti lidstva. Ale když se to nascita, člověk zjistí, že jde o dost Velké částky a za rok se to nascita. Ono třeba stačí změnit dodavatele elektřiny a za rok to dela tři a více stovek, když změníte dodavatele plynu, pohybujete se v řádu tisícovek rocne, změna mobilních tarifů dalších osm stovek u mne měsíčně, což je za rok velký balík. Tento měsíc jsem přešel z účtem k fio, což je další stovka měsíčně usetrena. V patek jsem si nechal přepočítat havarijní, úspora opět 85kc mes, což je zase nějaká tisícovka rocne. Dohady s upc mi opět ušetřil par desetikorun měsíčně. A když vám se nevyplatí par kliknutí na internet banking, to je to poslední. Za to koupím usporne žárovky kde ušetřím další peníze. Takže ono se pak ani není co divit když je u nás dražší než na zapade, když lidi jsou ochotni platit. Na zapade každý utíká ke konkurenci, jenže už nás se to "nevyplati"!

V zásadě s Vámi souhlasím v tom, že šetřit je potřeba začít i u malých částek.

Ovšem na rozdíl od mobilních operátorů a/nebo bank to s přechodem k jinému dodavateli energie/í není tak jednoznačné. Vzhledem ke vstupnímu poplatku (až 3.000 Kč) by u nich člověk při úspoře pár stovek ročně musel zůstat 6, 7 či více let, aby se mu přestup vyplatil. Tak daleko dopředu si netroufám odhadnout, zda se přestup na "fixovanou cenu" do budoucna vyplatí.

Další problém vidím v tom, že mi žádný z alternativních dodavatelů nechce umožnit přestup se sazbou, kterou mám od PRE. Musela bych přestoupit na jinou sazbu a o sazbu s dvojím tarifem (16 hodin NT a 8 hodin VT) teprve žádat. Dopředu samozřejmě nikdo nezaručí, že mi ji přizná. Takže já šetřím především přesunem většiny spotřeby (cca 70 % do NT).

Většina poskytovatelů energií navíc "tlačí" na převod elektřiny i plynu, což je podle mne nevýhodné. Dodavatel levnější elektřiny mívá dražší plyn a naopak.

Teď mám dodavatele dva se smlouvou na dobu neurčitou (s možností dát kdykoliv výpověď s tříměsíční výpovědní lhůtou), a to chci zachovat i do budoucna (chci vyměnit byt za menší). Úspora několika stovek ročně by se mi mohla dost prodražit v podobě sankce v řádu tisícovek za předčasné ukončení smlouvy na dobu určitou.

doplněno 29.10.12 01:49:

Nemyslela jsem poplatek za převod (převod musí být zdarma), ale ty společnosti mají právo naúčtovat náklady, jež jim s převodem vznikly. Ty se pohybují kolem 1.000 Kč, ale v případě, že se smlouva uzavře se zástupcem, musí se připočíst provize...

Pokud někdo chce vstupní poplatek, tak od něho raději dál. Pro podpisu smlouvy taky jen na dobu neurčitou. 3tisice se obvykle platí pro predcasnem odchodu u fixu, ale pro uzavření smlouvy jsem ho nikde ještě neviděl. U energii je výpověď většinou tříměsíční, mobilní operatori, upc, net většinou měsíc, přepočítani havarijka okamžitě a taktéž zdarma, tak opravdu změna účtu, stačí složité nový, změnit trvalé příkazy či sipa a start účet vybrat a zrušit, též okamžitě a zdarma. Za rok ma člověk usetreno na slušnou dovolenou, navíc se většina změn da pořídit na netu z pohodlí domova.
doplněno 29.10.12 09:26: Jak jsem zatím žádný poplatek nikde neplatil. Když třeba prejdu s plynem k jiné společnosti, ta je ráda, ze získá zákazníka a udělá to zdarma. Taky si čtu obchodní podmínky a dívám se, zda i ukončení smlouvy je zdarma. Jinak ale vím, ze zástupci některých společnosti si berou provize třeba po osmdesatilete babičce si chlápek vzal 900kč, aniž by ji dal doklad. Navíc nic neusetrila a měsíčně platila ještě posílám deset procent vic. Takže takové jak kopu ode dveří pryč. Hlavně, když začnou chválit výhodný fix:)
doplněno 29.10.12 09:28: Omlouvám se za chyby, tahle klávesnice se )nad nikdy nenauci doplňovat správné slova :(

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]