Nezávislý poradce spotřeby energie v domě

Od: Datum: 19.12.12 09:07 odpovědí: 3 změna: 19.12.12 09:56

Zdravím.Mohli by jste zde uvést jakéhokoli opravdu NEZÁVISLÉHO A S URČITÝM DODAVATELEM NEPROPOJENÉHO odborníka nebo kalkukaci která by mi napomohla rozhodnout se pro levnějšího dodavatele zemního plynu do domácnosti v rod.domě?

Asi složité viďte. Jsem ze severní moravy.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 19.12.12 09:13

Proč hned poradce? Na stránkách například http://www.cenyenergie.cz/plyn/ si podle místa bydliště a orientační spotřeby uděláte hrubou představu. Pro ověření si ze stránek vytipovaných dodavatelů stáhnete aktuální ceníky a přepočítáte ručně. Následně kontaktujete přímo dodavatele a zažádáte o přechod.

Pokud umíte základní početní operace, zvládnete to určitě sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.12.12 09:52

Nejsou nezávislí, a když tak na zisku. I takový pojišťovák rád nabízí produkt s vyšší provizí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 09:56

Můj názor je, že nejlepší je podívat se na internetu na různé diskuze, kde lidi píšou svoje zkušenosti s dodavateli a na různé stránky, kde jsou srovnány ceny jednotlivých dodavatelů. Např. bylo srovnání v Lidových novinách tuším před 14 dny.

Stačí chvíli zadávat různé kombinace slov do googlu a najdete co potřebujete.

Např. zde:

http://byznys.lidovky.cz/velk…A101215_153620_firmy-trhy_nev

http://byznys.lidovky.cz/srov…111202_211034_moje-penize_ape

http://byznys.lidovky.cz/10-t…111017_151214_moje-penize_apa

http://www.sfinance.cz/energi…tm_campaign=cpc-plyn-srovnani

http://www.aaaplyn.cz/?utm_so…nu&utm_campaign=SE_aaaplyn.cz

http://www.usetreno.cz/energi…id=COzAkdSMprQCFUm-zAodNhgADg

doplněno 19.12.12 10:02:

Telefonní poradenská linka, která začíná 840 ... je placená, na to je potřeba dát pozor. Zdarma jsoou pouze linky začínající 800 ...

Důležité je sii před podpisem smlouvu důkladně přečíst a pokusit se o dodavatelské firmě něco zjistit, např. alespoň z výpisu v obchodním rejstříku na www.justice.cz . Rozhodně by člověk neměl podepisovat smlouvu na chodbě bez důkladného pročtení.

Pokud Vám smlouvu neposkytnou k prostudování, tak už na základětoho se dá předpokládat, že to není solidní firma. Je ale potřeba zkontrolovat i to, zda smlouva, kterou podepíšete, je totožná se smlouvou, kterou jste dostali k přečtení. Dále je potřeba se zamyslet nad tím, jaké je riziko, že daná firma v budoucnu plyn zdraží (jakým způsobem je to ve smlouvě upraveno). Dále je potřeba se pořádně podívat, jestli vás smlouva zavazuje k dlouhodobějšímu odběru plynu, např. na 3 roky apod. Od smlouvy se za určitých podmínek dá odstoupit na základě zákona, ale jsou to komplikace.

My plyn používáme pouze k vaření, takže zůstáváme u RWE, takže nemám přehled o tom, který dodavatel je výhodnější a který méně výhodný.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.