Špatně usazené zárubně

Od: Datum: 27.10.12 14:49 odpovědí: 14 změna: 27.10.12 22:01

Dobrý den. Prosím o radu jak nejlépe zvýšit dveře.

Usadily jsme zárubně do nových zdí a boužel jsme je nezapustily do zemně. máme vybetonované vymalované a ted jsme koupily nové dveže. Boužel po nasazení jsem zjistil že jsou o 3cm nižší nez jsou usazené dveře. klasické dveře mají rozměr 70x197 ale ja bych potřeboval 70x 200-

Prosím o radu jak se dostat z této situace. Děkuji. všem.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.12 14:58

Jsou dvě možnosti - buď přebourat futra, nebo udělat dveře. Já, jakožto truhlář, bych udělal nové dveře, je to mnohem méně práce - ovšem předpokládám, že jde o nějaké mezipokojové dveře, ne o dubové kazetové vchodovky s trojsklem.

Ohodnoceno: 1x

Od: mowla*
Datum: 27.10.12 15:04

Jo jo - buďto zmenšit dveřní otvor a nebo osadit větší dveře (na míru)...

Nebo vysoký práh...

*smich*

Datum: 27.10.12 15:32

Práh okolo 5 cm - to zní suprově *smich* Aneb - jak si rozbít zábavným způsobem hubu při humorném zakopnutí o něj

Od: olaf71*
Datum: 27.10.12 15:01

co třeba dveře nastavit nějakým hranolkem, nebo těsnící kartáč http://www.fototapety.cz/4940…sni-spodni-cast-dveri-a-vrat/

Datum: 27.10.12 15:08

Ja taky jedny dvere po montazi futer jednim odbornikem musel nastavit o 2 cm, a neni to tak spatny. Dvere jsou z prirodniho dreva, takze koupit listu ze stejneho dreva o stejne sirce, potrebne delce a vysce, zespodu prilepit a prieroubovat na spodel dveri, pak opatrne obrezat podle tvaru dveri, zacistit opatrne smirkem a natrit barvou podle dveri.

Od: olaf71*
Datum: 27.10.12 15:19

u foliovaných dveří to bude chtít trochu fantazie

Datum: 27.10.12 15:34

Nastavit to, pochopitejně, jde. Ovšem za předpokladu že dezén let jde svisle to bude vypadat - no řekněme nehezky :). Ale řešením by mohlo být nastavit to a spoj překrýt okopákem. Ale i to by v obýváku vypadalo lehce podivně.

Od: xxxx*
Datum: 27.10.12 16:06

.. a co tohle řešní - http://bazar.stargate.cz/e-sh…hp?_a=viewProd&productId=2727 - koupit si delší dveře.

Datum: 27.10.12 17:32

Hmm, dobrý, akorát jsou plastové a široké 100cm, to do těch futer šíře 70 cm půjde dost ztěžka.

Datum: 27.10.12 17:37

U plastových by neměl být problém sehnat kousek profilu a nalepit,nebo přišroubovat zespodu.

JABRAKA

Datum: 27.10.12 19:15

dveře dát k truhláři, ať je nastaví jak je potřeba.

Od: dex88
Datum: 27.10.12 21:14

Děkuji všem za odpovědi. Boužel dveře už mám nakoupené jsou potažené folii takže hranolek ze spodu by asi nevypadal moc dobře a ještě k tomu se jedná o 3 futra které jsou špatně.

Datum: 27.10.12 21:46

osobně bych to předělal než to celej život řešit,kapku bordelu ale nejefektivnější řešení

Ohodnoceno: 2x

Od: dex88
Datum: 27.10.12 22:01

Kdybych se to dozveděl tyden z5 tak bych to udělal taky Boužel jsem nechal ve všech místnostech udělat nové podlahy a vymalovat dnes jsem teprv kouupil dveře.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.