Nájemní smlouva, danění nákladů

Od: Datum: 27.10.12 09:53 odpovědí: 6 změna: 28.10.12 09:35

Dobrý den., chceme si udělat s mamkou mezi sebou nájemní smouvu s nájemnám ve výši 1kč s tím, že budu platit 50% z inkasa, případně podobných poplatků. Chci se zptat, pokud takovou smlouvu uzavřeme. Nebude můj příspěvek mamka muset danit?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 27.10.12 10:30

A co Vás k uzavření sml. vede? To snad můžete mamince přispívat bez smlouvy, ne? Jaký to má smysl?

doplněno 27.10.12 16:02:

Aha, tak to se omlouvám...

Od: jolanamargot
Datum: 27.10.12 10:53

Nelze bez smlouvy, potřebuji dokladovat své náklady na bydlení.

Datum: 27.10.12 14:55

Podle mé účetní se nepodává přiznání k dani pokud nepřesahuje zisk 20 000 Kč.

Odpočet zisku z pronájmu k dani je 30 % pokud se nedokladují skutečné náklady.

Honza

Datum: 27.10.12 16:56

Přiznám se, že nevím, jak si vaši reakci vyložit. Elementární otázkou totiž už je, zda podíl na inkasu je vlastně pro maminku danitelným ziskem.

Datum: 27.10.12 17:14

Můj rozum mi říká, že danit by se mělo pouze nájemné a nikoliv inkaso. To, že já propálím elektřinu, plyn a musím jej zaplatit je vlastně můj náklad spojený s bydlením a nikoliv příjem maminky, takže není prakticky co danit. Pokud k tomu ale někdo má co napsat, budu ráda, samozřejmě.

Datum: 28.10.12 09:35

Ano,danil by se pouze příjem z pronájmu.Tento příjem je osvobozen od daně,nepřevyšuje-li nájemné 500kč/měsíc,tedy 6.000kč za rok.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.