1xUcpaný odpad

Od: odpovědí: 7 změna:


V bytě po nájemníkovi je asi ucpaný (málo průchodný) odpad od umyvadla. Ten je z novoduru, průměr 40mm, stáří asi 10 _ 12 let. Sekat obklady se mi fakt nechce. Je na to dnes nějaký dostupný prostředek (mimo péra _ obavy aby tam někde něco nezůstalo...) který by se dal použít? Z kyseliny mám obavu, je nebezpečná, při nějakém vytečení, poleptání, nebo že by to mohla definitivně po částečném změkčení ucpat. Díky za každou rozumnou radu.

7 odpovědí na otázku

 

 


1x

ač to není eko a uplně bezp.používám kyselinu solnou-koupí se v drogerce po litru,vypustit sifon ,zašroubovat,nalít celý litr,a povolí to,ale pozor na výpary nevdechovat,ale 100% to funguje

 


0x

Zkuste přípřavek jmenem Krtek .Měl by pomoci i když je to hydroxid

 


0x
avatar hejkal
V takových prípadech začínám horkým roztokem sody, dostat v drogerii, aby rozpustil tuky nalepené na stěně trubky. Nebojím se ani použít pero nebo spirálu, jsou na to určené. Už jsem také čístil potrubí tenší gumovou hadici.
Dnes se také používají prostředky na bázi enzymů, které si na tom svinstvu pochutnají.
Ovšem na mechanické překážky je to pero vhodnější. Nebo kus drátu na konci s malou smyčkou, aby šel lépe do kolen.
doplněno 27.10.12 04:46: Zkuste třeba bakterie-enzymy.cz/...

 


0x

Dlouhé roky používám pro čištění odpadu tento postup: Vypustím ze sifonu všechen tekutý obsah. Prázdný sifon zpět uzavřu.Celý sifon až do umyvadla naplním hydroxidem sodným ( asi polovina balení zakoupeného v drogerii za cca 60 Kč) Potom pomaličku zalévám úplně vařící vodou z rychlovárné konvice a to v gumových rukavicích a s brýlemi, protože probíhá velmi bouřlivá reakce,při které vystřikuje obsah i se špínou do výšky asi 20cm.Ve zdi je ještě staré olověné potrubí průměru 38 mm zbytek je novodur.

 


0x

Já používám krtka. Zaleju odpad horkou vodou, nasypu krtka, nechám tak 5 minut bublat a znova horká voda. Když to je hoooodně, tak to zopakuju 2x a je klid.

 


0x
avatar jabraka

Aby opravdu povolil špunt,je nutné ho perem uvolnit.(případně nějakým drátem.)Pak tedy použít ten louh.Po vypuštění ještě pár dní proplachovat ,aby se uvolnilo i svinstvo na stěnách-.

JABRAKA

 


0x
avatar babkazov

Čas od času zajdu do drogerie a zeptám se prodavačky. Dříve mi nabídla Krtka a teď Fredyho. Při dodržení postupu na obalu se není čeho obávat. Rozpustí ucpané odpady vlasy, tuky, zbytky jídla. Bez problému. *palec*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]