Teplo utíká k sousedům - vysoké náklady

Od: Datum: 26.10.12 23:01 odpovědí: 30 změna: 26.12.12 18:40

Dobrý den chtěl by jsem se zeptat bydlíme ve dvou poschodovém panelovém domě a jsme my jako první byt a v druhém poschodí jsou sousedi, ale máme problem s tim že my máme rádi teplo vytápíme přes den na 25 stupnu a na noc dáváme 20 - 21 a toho práve sousedi nad námi využívají my máme doplatky velký zálohy na plyn máme totožný a oni nekolik tisíc dobírají přitom když k nim přijdem na kafe tak tam mají teplo jako my, co nám takle pár lidí říkalo že je vlastně vytápíme ze spoda a proto oni nepotřebují mit tak dlouho zaplí kotel jako my...
proto se chci zeptat jestli existuje nějaká izolace na stropy který by zadržovali teplo u nás a jim by sme nenapomáhaly k teplu!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ert*
Datum: 26.10.12 23:06

Polystyren nebo vata + sádrokarton

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokr
Datum: 28.10.12 13:48

Zdravím, a nestačily by polystyren. podhledy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.12 04:15
avatar

Vy nemáte problém se sousedy, máte problém s vlastním pohodlím...

Vytápět byt na 25 a 21 stupňů je značně nehospodárné, proto se nedivte, že máte nedoplatky. Nejen spotřebujete více plynu, ale zchoulostivíte si tělo.

Proti gustu žádný dišputát, aneb když Vám to vyhovuje, topte kolik Vám libo, také plaťte, kolik třeba. Ovšem Vaši "závist" laciněji upokojíte tím, že přestanete topit na tolik, stačí se více obléci, více otužovat, a případná izolace stropu Vám může donést zábavu při případném odstrańování plísní...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 27.10.12 08:59
avatar

Souhlasím s Hejkalem. Navíc Vám zase "přitápějí" sousedé z přízemí a/nebo ze stran (jako v každém paneláku) a sousedům v 2. patře zase "utíká teplo vrchem" (nad nimi už nikdo nebydlí).

Máte-li rádi více tepla, a vadí-li Vám velké nedoplatky, můžete si po dohodě s dodavatelem plynu nastavit zálohy tak, abyste nedopláceli (nebo minimálně).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.10.12 09:21

Vy nemáte problém se sousedem, ale se sebou. To že vám u nich je příjemně neznamená, že tam mají stejnou teplotu. Upřimně - takhle přetápět, to musej být dardy. My teda vytápíme obyvák a pokojíčky tak 21-23, v ložnici jsme už 7 let nezapli topení, tak stačí 17-19. A na noc stahuju teplotu všude na 19-20, proč topit, když tam nejsem. A přes den taky moc netopíme, to jsme všichni v práci nebo ve škole.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.10.12 09:28
avatar

Přidávat tepelnou izolaci na strop je nesmysl.Jednak ve stropech(podlahách) izolace je,tvoří ji kročejová tlumicí vrstva,jednak nejsou ztráty přes strop při teplotách mezi 20 st C a 25 st C, nějak významné,aby tolik ovlivnily bilanci.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.12 19:26

To je pěkná pitomost, strop je naprosto jasně největší ztráta tepla.

A kde jste vzal info o

"Jednak ve stropech(podlahách) izolace je,tvoří ji kročejová tlumicí vrstva,jednak nejsou ztráty přes strop při teplotách mezi 20 st C a 25 st C, nějak významné, "

to by mne opravdu zajímalo, poprosím Vás o odkaz na odborné posudky v různých zástavbách.

Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 27.10.12 10:30

Prostě a jednoduše jim závidíte, že jim to vytopíte a zapltíte to Vy. No tak to je Váš problém, naučte se oblékat svetr a ponožky a máte po problému. My taky v obýváku vůbec netopíme, protože nám topí stoupačky z pater pod námi a taky si nikdo nestěžuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.12 18:04

vy si snad děláte srandu ne? abych v byte byl ve svetru a ještě v teplích ponožkách nemám si vzít rovnou i zimník? po bytě zkrátka beháme bosí v trenkách a triku max v kratasech! jestli to není s tím že třeba venku jsem jen v teplákách nebo kalhotech a mikině i když je 20 pod nulou tak sme trochu vymrzlí ale ono celej den bejt venku i v práci v mrazech tak to není moc dobrý pokud si nekdo zaleze do vyhřátýho kanclu nebo fabriky tak je jasné že domu nepřijde naprosto promrzlý na kost... Ano jde o závist ani ne tak o závist ale o princip nás taky nikdo neohřejvá jedná se jen o 6 panelový byt a pod námy jsou sklepy a nad námy sousedě je to spíš taková řadovka dvou poschodová... tak sry že sem se tu vubec optal..

Datum: 27.10.12 18:20
avatar
Nikoliv...Vy si delate srandu.
Topite vice nez Vasi sousede a divite se, ze platite vic?A to vytapite jen byt.Pokud by Vase rodina se stejnymi naroky bydlela v rodinnem domku, tak budete delat co?
Topte si treba na 30st, je to zcela Vase vec, ale nedivte se, ze platite vic nez jini.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.10.12 19:12

máme naprosto stejnou teploto jako sousedi maximálně o 1stupen vetší máme jak my tak oni teplomer hnedka vedle vypínáše v obiváku tenkrát nam ho přivezli z polska

Datum: 27.10.12 19:23
avatar
Pokud mate v byte stejnou teplotu jako Vasi sousede, pak budte klidny, nikoho nevytapite..to je fyzikalne nemozne.
Nicmene nevim jak si tim muzete byt jisty..vcetne „casovych pasem” vytapeni u Vas a u sousedu...nocnich poklesu teplot a denniho ci vikendoveho rezimu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.12 22:13

PRÁVĚ ŽE VYTÁPIME KDYŽ MÁME VŠECKY STEJNEJ PLYNOVEJ KOTEL A STEJNÝ ZÁLOHY A MÁME +/- STEJNÝ TEPLO A NEJEDNÁ SE ROZDILNĚ V RUZNÝ ČAS ALE MRKNU VŽDY NA TEPLOMER U NÁS A NA TEPLOMER U NICH CCA PO 10 MINUTACH TAKŽE VYTÁPÍME ALE NEBUDU SE TADY DOHADOVAT STEJNĚ TADY ČLOVEK NEDOČKÁ KLOUDNÝ ODPOVEDI..

Datum: 27.10.12 23:13
avatar

Ale dočká. Musí ovšem dát objektivní informace a ne pouze subjektivní dojmy. Nejspravedlivější by asi bylo si vždycky po roce vyměnit bydlení - ty bys šel nahoru a on dolů. Takhle se musíš po těch schodech naběhat. Ale jak sleduji tvoje argumenty, tak bys byl pak schopen tvrdit, že se změnily fyzikální zákony.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.12.12 11:47
avatar

Já bych to viděl jako ostatní a poud Vám vadí že "vytápíte" i sousedům,tak se přestěhujte do klasického paneláku někde dopristřed ne 1 a poslední patro,a pokud se trefíte na sousedy jako jste Vy tak také Vám budou vracet přeplatek!Nebo si kupte domek a tam si topte jak chcete!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.12 10:56
avatar
5stC nad vypoctovou teplotu, tedy 20stC, znamena o 30% vyssi spotrebu energie na vytapeni.Pokud tedy o tyto procenta platite vice, pak je to zcela opodstatnene a spravedlive.
Pokud bude ve Vasem byte teplota jaka je bezna, tedy 20stC, pak budete platit stejne jako sousedi a nebudete resit kam Vam utika teplo.K sousedum sice teplo od Vas logicky jde, nicmene neni to tolik, kolik si myslite, aby se Vam vyplatila izolace stropu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 06:05
avatar

Rapide, jste opravdu rychlík v hodnocení poradny a odpovědí jejích rádců!

Z těch 20 otázek, které jste založil, bylo 90% na téma auto-moto. Teda jste opakovaně vkládal dotazy, protože jste zřejmě byl spokojený, že se Vám dostalo pomoci, o kterou jste žádal... Za další v elektronice jste také poděkoval...
...potom nechápu, co Vás opravňuje tvrdit NEBUDU SE TADY DOHADOVAT STEJNĚ TADY ČLOVEK NEDOČKÁ KLOUDNÝ ODPOVEDI..
O kvalitě Vašich dotazů nemá cenu diskutovat, pročtěte si je sám a posuďte. Tento dotaz už okomentovali kolegové...
Abych se vrátil k obsahu dotazu:

1. Pod Vaším bytem jsou sklepy. Je možné, že nějaké ztráty podlahou tam budou.
2. Je klidně možné, že teploty v porovnávaných bytech jsou a) stejné, b) rozdílné. Už dva teploměry, byť stejného typu, mohou ukazovat rozdílně. Dokud je nepoložíte na dostatečně dlouhý čas vedle sebe v jednom bytě a neporovnáte jejich naměřené výsledky, mohou klamat. Stačí, když Váš ukazuje více a sousedův méně. A o polských výrobcích se někdy říkají i nelichotivé soudy. Člověk teplotu vnímá subjektivně, už tím, že přijdete k sousedovi, kterému to teplo od Vás závidíte, pociťujete u něj teplotu vyšší.
3. Stejný kotel ještě nemusí stejně hřát, a mít stejnou spotřebu. Nemusí být například stejně nastavená teplota výstupní vody, nemusí být dokonce ani stejná účinnost kotle. Kdy naposledy jste si nechal kotel vyčistit a nastavit od odborníka?
4. Poloha teploměrů hned vedle vypínáše v obiváku neznamená, že musí ukazovat stejně. To by musely být obýváky a zřejmě i celé byty zařízeny stejně a musela by být stejně těsnící okna a dveře, aby podmínky objektivního měření byly stejné. Klidně v jednom bytě může být teplota na teploměru ovlivněná odlišným směrem proudění vzduchu, či už teplejšího nebo chladnějšího. Stačí, když soused v obýváku zavře radiátor...
5. jestli to není s tím že třeba venku jsem jen v teplákách nebo kalhotech a mikině i když je 20 pod nulou tak sme trochu vymrzlí ale ono celej den bejt venku i v práci v mrazech tak to není moc dobrý .. to si děláte srandu z vlastního zdraví...potom se není co divit, že přijdete promrzlí a potřebujete rozmrazit. To je hazard se zdravím a nedivím se, že potřebujete vysokou teplotu v bytě. Ven si vezměte ten zimník!
Vy zřejmě nepotřebujete slyšet rady, které mají logiku.. vy chcete slyšet rady, jak vypéct se sousedem...

takže snad jen tak: sry, že sem se tu vubec optal promiňte, že rádci vůbec věnovali pozornost tomuto dotazu!

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 04.11.12 23:03

nepotřebuji rady jak s nima vypect jen sem se ptal jak udělat aby mi zustavalo vtší teplo u mě a neunikalo k nim tim pádem by sem mohl i mín topit, a nevkládala jsem jednu ltázku dvakrát jen se mi na telefonu seknul internet a odeslala se jedna a ta samá otázka dvakrát za sebou... co se týče otázek auto-moto ano tam mam 90% dotazu a taky že dobré odpovedi na ně takže tam problem nemam, nicmene s tim že se tu nebudu doadovat sem měl namysli práve tento příspěvek, kdyby kdokoli mi to řekl v pohodě je to tvoje vina top min a budeš na tom lip tak fajne zamyslim se nad tím ale já sem se slušeně zeptal a hned, se mi tu (neříkám že všichni) ale pár lidi odvděčilo vyčítáním že mam rád teplo a nechi ho darovat sousedum, my to probiraly i s nima jak je to možný ale kloudný řešení sme taky nenašli proto sem se obrátil sem..

Od: celp®
Datum: 28.10.12 06:26

Zdarec.Našroubujte na strop pofil 60x 27-dejte tam minerální vatu a sádroš.Pokud Vám nebude vadit snížení světlosti bytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 11:40
avatar
Rapide tohle je normální jev, bydlíme taky v přízemí a sousedka nahoře má větší teplo při poloviční spotřebě plynu. Je to tim, že pocitove má prijemne , protože ma teplo od podlahy a stačí ji daleko menší teplota v místnosti - podobne jako Podlahové vytápění. Ty máš doma studenou podlahu, takže potřebuješ víc topit, ale pocitove od nohou je ti stále zima. Já osobne jsem si stropy ve sklepe pod bytem zateplil, úspora neznatelna protože teplo od radiátorů jde nahoru, takže podlaha se neprohreje, ale když jsou Velké mrazy a ve sklepech je Velká zima, tak zase tak neprochladne. Jinak v ložnici topime opravdu minimálně jinak topime tak na 19-20,někdy 21stupnu, 26uz je fakt hodně, topit takhle vysoko už je hodně ztratove, to bych spálil víc než jednou tolik. Takže se nesmíš divit, že moc protopis. Sousedka nade mnou spali cca 600kubiku rocne a to denne vaří, topí na 22-23 alespoň to tvrdi, ja spalim cca 1300kubiku za rok, ale ona má rozhodne příjemnější teplotu, poněvadž má teplo od nohou. Nezbývá než aby ses přestěhoval nahoru, jakkoli izolace stropu by ti castecne pomohla, ale topis znacne nehospodarne. Ztratovy výkon kotle vzrusta s vyšší teplotou vytápění. Určitě mas ke kotlu nějakou dokumentaci s grafem...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 13:03
avatar

Rapid:

nezdá se mi tvoje informace dost seriozní.Máš na topení vlastní plynový kotel,tedy platíš svoji spotřebu plynu.Nechápu,kde je problém?Jak jsem řekl,je potřeba se podívat na svoji spotřebu,kde ušetřit a ne obviňovat sousedy,že ti "kradou" teplo.

JABRAKIA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 28.10.12 13:04
avatar

Najskôr by ste asi ušetrili na kureni keby ste zateplili strop v pivnici.Tym padom by ste odizolovali studene pivnice od vašich teplych izieb.Počitam že by ste nali potom menšie nedoplatky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: acdc*
Datum: 03.11.12 23:05

Udělat dobře izolovaný snížený strop cca o 20cm, vzduch z mezivrstvy použít pro tepelné čerpadlo, teplo použít pro podlahové vytápění. Prostě jim to teplo nedarovat!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 04.11.12 08:27

:). Až jim nohy umrznou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: burza
Datum: 25.12.12 11:02

Riesil som podobny problem, nedokazali sme vykurit byt nad 20 stupnov u kamarata. Ako tepelnu izolaciu som pouzil sadrokarton a urobil zazraky. Zvysili sme tepelnu pohodu a teraz vykurime kludne aj na 24 stupnov. Medzi stenou a sadrokartonom je vzduchova medzera asi 5 cm. Sadrokarton sa montuje na podpornu plechovu konstrukciu. Nechajte si poradit od nejakeho sadrokartonistu. Nepouzivajte polystiren, neprepusta vlhkost. Nam neslo o to, ze kurime suseda, ale ze sa nedal vykurit byt. Nedajte sa odratit vselijakymi kecalkami o zavisti. Drzim palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.12.12 11:33

Jste zhýčkaní, tomu se říká trenýrková teplota! A za to jste trestáni cenou tepla, tak se nedivte. Topíte a musíte chodit bosky a neoblečeni. V takové teplotě bych chcípal, propocený. A takoví jsou náchylní na onemocnění, jak vylezou ven, musí se navlékat
Vemte teploměr a měřte uprostřed místnosti ve výšce 1 m. I při 21° mohu chodit bosky. V ložnici se vůbec netopí, nemusím se potit, v kuchyni 20°. Ostatně je na to vyhláška. Jsou-li IRTN u paneláků, přetápění se pokutuje.
Uvádí se: 1°= 6% navíc. Chcete běhat nazí, plaťte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 25.12.12 19:09
avatar

no tak pravda, říká se, že jeden stupeň nahoru znamená zvýšení spotřeby o šest procent. Tak si vezměte do ruky kalkulačku a spočítejte, kolik je 1,06 umocněno na pátou. Je to 1,34.

Při vytápění na 25°C Máte o 34 procent větší spotřebu, než když vytápíte na 20°C.

Pak se nedivte vašim doplatkům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 25.12.12 19:40

Já zírám. 6x odpověď na zateplení, na to na co se tazatel ptal. A 16 reakcí ve stylu netopte tolik, přetápíte, oblečte se. To je tu normální, nebo je to vyjímka? Vždyť jsou Vánoce a trocha ohledu by asi nezaškodila. Já tazatele chápu. Chce mít teplo a nechce vytápět sousedy. Co je na tom. Svoje teplo si zaplatí. Proč tolik nesnášenlivosti? On snad ví co chce, a na co se ptá..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kajkaj
Datum: 25.12.12 20:47

*palec*souhlasím s tebou. Konečně rozumná slova.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.12 18:40

přesně tak a pokud nekdo dřepí v kanclu s tech výše odpovídajicich celý den tak doma nepocituje takovou zimu jakokdyž človek dělá celý den venku, na svuj domek momentálně nemam budem řešit do dvou let ale i tak nechapu jak muže nekdo radit chdote oblečeni jako si mam vzit kulicha abundu a jit čumet na Kobruu 11? ne to fakt nepotřebuji! jinak vám děkuji za mou podporu :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.