Krbová kamna, problém

Od: ® odpovědí: 15 změna:

Dobrý večer všem. Moje kamarádka si nechala nainstalovat krobová kamna s výměníkem. Značka Grand Max plus 11. Má v baráčku pět radiátorů. Problém tkví v tom, že se jí vrací kouř dovnitř. Kamna jakoby netáhnou. Komín nemá vyvložkovaný. je původní, jako dříve na obyčejná kamna. Je nutné mít komín vyvložkovaný? Je důležitá výška komínu? Má malou vnučku a vůbec, i kdyby tam dítě nebylo, rozbolí hlava i dospělého člověka. Myslíte, že je chyba v manipulaci s krbovými kamny, nebo je nutno nechat komín vyvložkovat, aby to táhlo. Děkuji moc za rady. Suzy.

15 odpovědí na otázku

0x

Součástí instalace by měla být revize od kominíka. Takže zavolejte kominíka a nechte komí prohlídnout.

Zakus, já jí tohle zítra řeknu, ale myslíte opravdu, že to vyřeší ten kominík? Já mám totiž jedno podezření. Dnes každý hledá zakázky, aby mohl prodat a vydělat. ten člověk, který jí to instaloval, zná její finanční situaci. Takže kdyby jí řekl, že musí navíc vyvložkovat komín a že to obnáší dalších deset-dvacet tisíc, (to je cena podle jejích slov), tak by se připravil o kšeft, protože ona nedisponuje takovou částkou financí. On ten komín prý prohlédl a řekl, že to stačí. Jenomže výsledek je ten, že mají kouř v baráčku. On odvedl svou práci, radiátory jsou funkční, ale mají tam jako v udírně...

Hmm, řekl že to stačí... Vzal bych ho tam ať mi předvede jak topit bez kouření. Pokud by to nedovedl, tak bych mu to omlátil o hlavu - asi šlo o kšeft za každou cenu (i za cenu že to nebude fungovat)... Kouřící kamna jsou vážná vada a mělo by to jít vyreklamovat.

Vložka je spíš 20-30 k...

0x

Dělalo to hned nebo až po čase? (např. po týdnu topení)

Určitě tam vemte kominíka ať komín prohlédne, klidně tam může být spadlý pták, volná cihla atd. Nebo zanesený sazemi a dehtem - pak klidně saze v komíně můžou chytnout a bude mít doma startující raketu ;) (pokud chytnou saze, tak dole uzavřít všechny vstupy vzduchu do komína a shora zasypat pískem. NIKDY nelít do komína vodu!)

U kamen s výměníkem je problém ochlazování spalovací komory a spalin a tím šaptné spalování, dehtování, saze a kondenzace spalin v komíně. Není lehké tohle vyřešit aby to fungovalo, pokud to je špatně tak se komín rychle zanese a přestane táhnout. Hlavně pokud jde o systém bez předehřevu zpátečky kdy jde do výměníku studená voda...

Jéžiš Topic, tak já se pokusím odpovědět. Vzpomínám si, že to čmoudilo ihned a že jí řekli, že to je kvůli tomu, že do komína svítí slunce. Dělali to asi tak polovině září. Fakt to kouřilo jako blázen dovnitř. Pták tam myslím není. Já tam totiž chodím přikládat, když jsou v práci a posledně jsem otevřela dveře a byt byl plný kouře. Nechala jsem otevřeno do zahrady, a koukla do krbu. Tam doutnala polena. Tak jsem dvířka otevřela a seděla u nich asi tři minuty, za chvilku to chytlo tah a zozhořelo se to, jenomže když jsem dvířka zavřela a odešla, zase to přestalo hořet. Vím to, protože mi to nedalo, a vrátila se, abych to zkontrolovala. je mi divné, že ty kamna vracejí kouř do místnosti, když se přikládá. Nebo že by to byla jenom špatná manipulace...Ráda bych jim pomohla, jsou to přátelé

doplněno 26.10.12 21:17:

A co to vyvložkování? Je nutné, nebo není?

Kdepak bude zakopaný pes? Trochu se zapomíná na přívod spalovacího vzduchu, nové topeniště bude asi výkonnější než původní a jestli dříve komín jakž takž táhnul, teď už nestačí. Nemají v domě plastová okna? V tomhle směru by mohla dělat "divy" - vyzkoušet pokusně topit s otevřeným oknem. Je-li do komína připojen ještě jiný zdroj tepla je třeba aby měl všechna dvířka zavřená a není-li používán je nejlépe jeho komínovou zděř uzavřít krytem. Také vybírací dvířka komína musí být dobře uzavřená.

Požadavky na komín by mohly být uvedeny v návodu k (instalaci a) obsluze kamen, popř. by bylo možno možná údaj nalézt někde na www podle výkonu topeniště (? kW).

Když se přikládá . . . zkusit uzavřít spodní přívod vzduchu (jestli tam je). Vyvložkování je snad přínos hlavně pro bezpečnost, na tah komína možná takový vliv nemá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]