Adaptér na českou zásuvku

Od: Datum: 26.10.12 15:19 odpovědí: 6 změna: 01.11.12 15:40

Koupil jsem si meric el. spotreby Energy Check 3000, ale neprecetl jsem si dobre v eshopu poznamku, ze je na nemecke zasuvky, bez stredoveho koliku. Existuji adaptery. Ale nemohl bych si jej jednoduse nejak udelat? Treba upilovat ten kolik u nejake prodluzky? Dekuji :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.10.12 15:28

Nedá se spíše do "měřiče" navrtat díra?

A nebo - lépe - vyměnit měřič ve čtrnáctidenní lhůtě za správný?

;)

Kolík samozřejmě jde vyndat, ale pak tu zásuvka nebude bezpečná a při měření spotřeby bude některým spotřebičům kolík chybět!

Ohodnoceno: 4x

Datum: 26.10.12 15:38

pokud to nejde vyměnit, volil bych ten adaptér. Upilováním kolíku si vyrobíte životu nebezpečnou prodlužovačku! On tam není pro srandu králíkům.

Ohodnoceno: 4x

Od: elektrikar*
Datum: 31.10.12 11:08

Jenodužší je koupit prodlužovák z Německoým koncem nebo univerzální zásuvku kde jdou zapnout oba systémy, zasahovanim do přístroje ztratíte záruku a upilováním kolíku ztrácíte bezpičnost. Elektrikář.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.12 11:33

Už léta používám dvě tyhle redukce (na obou stranách).

doplněno 31.10.12 21:37:

Pro trvalé zapojení by to samozřejmě nebylo, ale pro moje potřeby, např. měření okamžité spotřeby PC v různých režimech a pod., to úplně stačí. Ale nebyl nikdy problém ani v případě, že na něm byla třeba lednice týden.

Datum: 31.10.12 19:21

To je ale dost nebezpečné..

Datum: 01.11.12 15:40

Taky mám jednu takovou dokonalou redukci. Radši jí nikomu neukazuju. *smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.