Hlasování v SVJ Kotelna

Od: ® odpovědí: 7 změna:

Dobrý den ,

u nás v domě proběhla členská schůze,která byla prý usnášenischopná. Vybírala se společnost,která provede výstavbu nové kotelny(odpojení od CZT). Dvě firmy odprezentovali každá jiný systém vytápění . Vyhrála společnost která dodá plyn.kotel+solární panely na ohřev vody.Druhá společnost odprezentovala tepelná čerpadla ale nevyhrála.

Dotaz zní:

Celkem je u nás 38 bytů na hlasování bylo 24 vlastníků podíly jsou stejné .hlasování bylo 15 ku 9 pro plyn+solár .Bylo hlasování platné? i když nebylo přítomno zbývajících 14 vlastníků?

děkuji za odpověď Petr.

7 odpovědí na otázku

 

 


2x

Samozřejmě že byla platná. Sešla se nadopoloviční většina vlastníků (24 z 38) a většina z přítomných hlasovala pro. Je ještě samozřejmě možné, že stanovy SVJ mohou mít niance, že např. u dražších investic musí být přítomno min. 80% vlastníků apod., ale to nepředpokládám. Podívejte se do stanov, tam vše vyčtete.

 


2x
avatar miramira

hlasování platné jistě bylo, ALE! záleží co máte napsáno ve stanovách!jsou stanovy, kde musí odsouhlasit takovéto nákladné změny 75% hlasů. Vy tam zřejmě máte, že stačí 50%, tedy nadpoloviční většina. ´Vyžádejte si VAše stanovy, je to veřejná listina. Tam nejdete odpověĎ.Zde těžko. Osobně si jako inženýr působící ve stavebnictví myslím,že jste odhlasovali tu rozumnější variantu. TEpelné čerpadlo je poměrně nákladné na pořizovací náklady a návratnost je dlouhá a systém ovládání je pdle mého názoru velmi složitý. Oproto tomu plynové kotle jsou již dnes na špičkové úrovni a jsou celkově jednoduché.


dobrý den děkuji za odpověďi .jen pro doplnění úvěr potřeba nebude předseda zajistil dotace zelená úsporám tak že ještě více jak 2 mil.zůstanou na mimořádnou splátku do úvěru na zateplení paneláku .

cena tep. čeradel byla cca o 300tisíc nišší než cena za plyn+solár

 


2x
avatar jabraka

Pro významná usnesení musí hlasovat minimálně 75% vlastníků.Investice pravděpodobně bude řešena investičním úvěrem přes banku.Ta bude vyžadovat jednak zápis z této schůze,jednak opatření k získání jistoty pro úvěr,tedy dostatečné měsíční platby do "fondu oprav"ode všech obyvatel.

JABRAKA

 


0x

Vážený petr1... přečtětě si vaše Stanovy, které ovšem musí odpovídat zákonu o vlastnictví bytů. Takže si nastudujte ZoVB, jako vlastník bytové jednotky v SVJ byste měl znát svá práva a povinnosti aby s vámi výbor nemával.
Bohužel spousta vlastníků bytů jsou neznalííí.

 


0x

Plyn + solár je určitě lepší řešení než TČ, tak je zbytečné do hlasování šťourat ;)

Pokud je solár schopný nejen ohřvat vodu ale i topit (od jara do podzimu), tak je teplo půl roku prakticky zadarmo.

podle mě to ta firma nabízející TČ v kalkulaci cenu podhodnotila.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]