Páková baterie pro beztlakový ohřívač vody

Od: Datum: 26.10.12 11:17 odpovědí: 3 změna: 26.10.12 22:25

Dobrý den,

rád bych se zeptal jestli lze pro beztlakové ohřívače vody (konkrétně EO 5N - http://www.tatramat.cz/?page=eo-5-p-eo-5-n) použít pákové baterie? Předpokládám, že ano, pokud se bude jednat o beztlakové verze, tj. například http://www.novaservis.cz/cz/p…etalia-stoj-beztlakova-chrom/?

Je můj předpoklad správný?

děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.12 11:26
avatar

Ano...

Pro beztlakový ohřívač musíte mít beztlakovou armaturu..., tedy klidně pákovou, ale nutně pro beztlakový ohřívač.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jerry00
Datum: 26.10.12 15:41

Poznáte ji jednoduše. Musí mít 3 hadičky, popřípadě trubičky.A jsou to oproti normální baterii pálky. V podstatě hadička vstupní studené vody funguje jak pro studenou, tak pro teplou. V baterii se přepouští studená voda do hadičky, která jde z baterie na vstup do ohřívače, ačervená výtupní hadička jde z ohřívače zpět do baterie na část s teplou vodou. Důležité je , redukovat tlak na vstupu do ohřívače, protože ten není uzavřený, ale otevřený( vlastně jde o přepad). Jsou na to redukční ventily. Takže když zredukujete tlak tak máte jedno, zda máte tlakovou, nebo beztlakovou baterii. Vtip je jen v tom, aby vstupní otvor v armatůře měl menší průměr než výstupní.Což zajistí i redukční ventil kdy je vyvrtaná díra cca 6-8 mm.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 26.10.12 22:25
avatar

... "Takže když zredukujete tlak tak máte jedno, zda máte tlakovou, nebo beztlakovou baterii. Vtip je jen v tom, aby vstupní otvor v armatůře měl menší průměr než výstupní.Což zajistí i redukční ventil kdy je vyvrtaná díra cca 6-8 mm."

Ne, takhle to nefunguje, "redukčním ventilem", který popisujete snížíte průtok, nikoli tlak. Takže pokud uzavřete baterii, sebemenší díra tlak nezredukuje.

Běžná baterie uzavírá výstup teplé vody z ohřívače, beztlaková baterie uzavírá vstup studené vody do ohřívače...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.