Na co si dát pozor u výběru stavební firmy

Od: odpovědí: 15 změna:

Dobrý den,

chci se zeptat na co je dobré si dát pozor a na co se všechno zeptat když si člověk vybírá stavební firmu...?

Samozřejmě na cenu, termín dokončení, případné penále při prodlení...

15 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar martincakl

Pokud tu stavební firmu neznáte, řekněte si o reference..a OSOBNĚ se zajděte podívat na stavby, které ta firma dělala.., zkuste se zeptat investora jak s nimi byl spokojen.

Dejte si pozor např. i na to, že ne každá firma umí postavit vše..Tedy firma která dělá pěkné výrobní haly, nemusí mít nutně zkušenosti s rodinnými domy...atd.

Cena je jistě jedno z hledisek, ale neměla by být hlavním a rozhodujícím, ostatní věci včetně záruk ,penále, záruční lhůty atd. se píšou do smlouvy o dílo.

 


1x

Nevybírat firmu, která žádá peníze předem! Vždy jsem platil, až při dovezení materiálu na pozemek a práce až po jejich dokončení...

pozor na toto, pan Pálenka má naprostou pravdu, peníze až když je materiál v baráku, práci průběžně, a vždy se jistit smlouvou, že část peněz, třeba 10% bude vyplacena až po předání díla popřípadě odstranění reklamačních vad!


Díky za upozornění:)...na tohle si dám pozor, mám i v ůmyslu v tomhle duchu jednat s firmami, že nějakou část peněz dáme až po zhotovení a po předání... Zároveň si chci nějakým způsobem zajistit i nějaké penále za prodlení, a domluvit jasné reklamační podmínky, které přeneseme na papír, aby bylo jasné na čem jsme se domluvili...

OK, jenže jsou zase takoví, co si nechají práci udělat a pak - nemáme prachy, takže, jak z toho ven?
Zaplatit si materiál sám a jinak pracovat do výše zálohy, pochopitelně kvalitníí! smlouva.

 


0x

Podívat se, kde všude dělali a co na to objednatelé říkají.

 


0x

Dobrý den.

Nejlepší je vybírat stavební firmu (všechny řemeslníky) na základě doporučení někoho, kdo už má s firmou zkušenosti.

Určitě bych nevybírala firmu, která nabízí v porovnání s ostatními firmami nejlevnější služby.

 


0x
avatar milancukrar

natyd, vyjmenoval jsta asi 0,4% informací, co musí vědět a ptát se.

Na co vybíráte firmu, na stavbu domu, nebo opravu zdi...


Zdravím, konkrétně vybíráme firmu na realizaci půdní vestavby. S největší pravděpodobností to necháme celé udělat firmu. Tím, že v nejbližších dnech budu kontaktovat mnou vytipované firmy, tak bych ráda věděla na co se jich pát, na co si dát pozor tak, aby mi nezbyli posléze oči pro pláč:). Vím, že zde fóru je spoustu lidí s touto zkušeností a budu velmi ráda, když mi někteří sdělí své poznatky...

nelze přenášet způsob práce od jedné stavby na druhou, páč vždy se musí postupovat individuelně..

Máte fotky stavby?

odkud jste?

dodávám matroš několik firmám, za některé se stydím...


fotky dodám... jsem z okr. ústí nad orlicí...

 


0x

Není špatné vědět, jaké značky materiálu od jakých dodavatelů berou (doporučují ). Na www.justice.cz si můžete najít informace jak na tom jsou finančně (najdete firmu, rozkliknete Sbírku listin - výroční zpráva, účetní zpráva atd), aby Vám nezkrachovali před dokončením stavby. Důležité je také zjistit si, zda dělají vše kolem sami nebo si najímají další firmy (s tím jsem neměla dobré zkušenosti, ale můžete mít štěstí). U daných firem pak se pídit po zkušenostech s nimi...je to otročina, ale vyplatí se. Hlavně aby i později zjištěné vady, které by vznikly za dobu stavby, aby ručila zastřešující firma...kdyby malá firma něco pokazila, většinou nemá peníze na opravu, ale zastřešující ano a donutí je či zajístí firmu jinou).

Doporučuji také zjistit, kdo ve firmě dělá stavební dozor, pokud máte vlastního, kterému věříte, máte vyhráno... My jsme si jej pronajali externě, aby nebyl z firmy a bylo to fajn. Vedl také stavební denník, kde byl rozpis všech materiálů a nákladů, které postupně vznikaly a zapisoval tedy i postup stavby.

Přeji pevné nervy.


Díky za rady opravdu si jich cenním...

 


0x

Skutečně vybírat firmu podle referencí. A dojet se podívat na realizace jak je provedena a promluvit s investorama o firmě, jak s ní byli spokojeni. Je dobré vědět něco o postupu prací. Nenechávat dělníky samotné, být s nimi po celý den a hlídat si práce. Stavební dozor - zde také reference. Jsou dozoři, kteří se na stavbě objeví sporadicky, pokecají a odjedou A to platíte . A vy pak za čas zjistíte, že jsou na stavbě nedostatky, které dozor nezaregistroval. Slušný dozor by vám ty kontakty, kde dozoroval, měl dát. Pak se s firmou dohadujete a v krajním případě ji vyhodíte a hledáte jinou. Je to pak velký problém a nervy. Dnes je většinou trend práci odbýt, nechat si zaplatit a vypadnout. Těch slušných firem je bohužel míň. Faktury za materiál, jak již výše uvedeno, platit až když bude materiál složen na místě. Za práce zaplatit až po jejich dokončení a předání stavby a toto dát i do smlouvy. Do smlouvy dát záruku minimálně 5 let, penalizaci v případě nedokončení ve stanoveném termínu. Ve smlouvě uvést, že práce budou provedeny v prvotřídní kvalitě. Samozřejmě uvést cenu díla, která nebude překročena a bude včetně DPH a bude v ní zaúčtována i doprava dělníků.


 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]