Jakou akumulační nádrž k tepelnému čerpadlu

Od: Datum: 25.10.12 15:56 odpovědí: 2 změna: 25.10.12 22:07

Přátelé,

chtěl bych požádat o Vaše rady, zkušenosti či připomínky ohledně vytápění novostavby RD.

- tep. ztráty 10,8 kW

- topit se bude primárně tep. čerpadlem vzduch-voda, v systému přibude časem kotel na tuhá paliva + solár

- topení bude všude do podlahy

- na dotop je samostatný krb (bez výměníku)

- akumulační nádrž by měla být 2v1 - NADO 750v7 - 200 (750l akumulačka a 200 l na TUV - pěti členná rodina)

Z důvodu lepšího využití TČ (při nižších teplotách je vyšší COP) - jsem nechtěl jednu akumulačku (např. 1200l), kde bych topil na 50°C a do podlahy to mixoval se studenou vodou na 35°C, ale jelikož na dva bojlery (jeden na topení 35°C a druhý na TUV 50°C) není místo, proto by mě zajímalo, jestli někdo máte podobný systém a jak slouží.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.12 16:25

Nechci rozebírat Vaše otázky jednu po druhé...

Niméně, proč do tohoto systému ještě chcete zapojovat solární systém? Máte spočítané, že Vám to přinese finanční efekt, respektive že se vložená investice vůbec navrátí? Zdaleka o tom nejsem přesvědčen.

750l aku nádrž se mi zdá poměrně malá, máte to spočítané..nebo jen odhadnuté? To je cca akumulace pro 55kWh..a natopena bude 10kW kotlem za 5,5h...20kW kotlem za 2 a 3/4h..

Od: lewis*
Datum: 25.10.12 22:07

Díky za reakci.

S tím solárem si taky nejsem jistý, ale příprava je nachystaná, kdyby byla výhodná cena.;)

Kotel na tuhá paliva asi hned taky kupovat nebudeme, takže je to kompromis, i když potom do budoucna v kombinaci se solárem je mi jasné, že by byla lepší větší akumulačka...

A co říkáte na ten "zásobník v zásobníku" - 2 v 1? Jsou to spolehlivé zařízení, je to správná volba?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.