Uskladnění kuchynských dvířek MDF

Od: odpovědí: 10 změna:

Dobrý den potřebuji poradit s uskladněním klasických kuchynských foliovaných dvířek MDF s dekorem(která se ted běžně vyrábí),Dvířka potřebuji uskladnit tak na 2-3 roky.Trochu nevím jak a kde.

Mám možnost bud ve sklepě kde klasicky je trochu vlhko nebo na nezateplené půdě kde je sice sucho ale přes léto tam zase peče sluníčko a je tam vedro.

Moje představa je dvířka zabalit do igelitových pytlů pak si myslím že je jedno kde budou jen nevím zda mohou být a nebude vadit 2-3 roky uzavření v igelitu? Nebo mám do igelitu uděla díry?

Nebo jak a kde je správně "uskladnit" podle vás?

Děkuji Betka

10 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar miramira

na půde u Vás asi budou větší výkyvy tepoty během roka. léte velké horko, v zimě mráz. Do takového prostředí bych je nedával. Pokud je dáte do igelitů tak, že se tam nedostane vysoká vlhkost či plíseň, myslím, že je do vlhkého sklepa klidně dát můžete. Obvykle je vhodné podobné věci naskládat tak, aby mezi ně šel vzduch - proložit laťkami a hlavně nedávejte nejlépe přímo na zem.

Prostě klasické uskladnění s možností alesp. částečného přístupu vzduchu.


Děkuji Vám.Takže sklep to je jasné.A ted abych v tom měla jasno.Mám velké igelitové pytle.Mám ten pytel "uzavřít" tak aby tam nešel žádný vzduch! Tedy uzavřít uplně.(to se bojím aby se nezapařilo)Nebo nechat lehce pytel pootevřený aby to větralo ale zase vlhkost ze sklepa?

děkuju

 


0x
avatar jabraka

Ta nezateplená půda je výhodnější,Proložit bublinkovou folií a přihrýt starou dekou.

Trochu vzduchu jim neuškodí.

JABRAKA


Aha díky takže Vy říkáte zase půda tak ted nevím co je lepší zase jsem tam kde jsem byla uffff..Na té půdě je ale v létě opravdu hodně vedro.A v zimě zima...

Takže vy navrhujete jen bublinky a a přikrýt dekou.Takže igelitový pytel a zavřít je blbost.

Tak ted nevím co.díky

No, ono ani jedno místo není žádná výhra. A na tři roky do vlhkýho sklepa i když zabalený, osobně mě to je proti srsti. Vlhko je na nábytek strašná potvora.
Bohužel, ani velký teplo jim nesvědčí. Působením tepla se může začít fólie deformovat.
Nejraději bych našel jiný místo. Ideální je třeba za nábytkem, kousek odtáhnout skříně a naskládat dvířka tam. Samozřejmě zabalený, pravačkama k sobě.

Dobrý den.

Děkuju. Tak mám 3 názory tak ted už to rozmyslím sama a rozhodnu.Samozřejmě nejlepší je asi skladování asi v domě no zkusím najít nějaké místo ale mít tam 3 roky někde nějaké skřínky no ...

Ještě Vás poprosím co myslíte tím výrazem "pravačkama k sobě".

Děkuju

 


0x
avatar jabraka

Desky MDF jsou vyráběny lisováním při teplotě asi 160 st C.Myslím,že vyšší teplota jim neuškodí.

JABRAKA

Samotným deskám vyšší teplota opravdu neuškodí. Ovšem uškodí folii, která je na nich nalepená, ta velký teploty opravdu nemá ráda.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]