Uskladnění kuchynských dvířek MDF

Od: Datum: 25.10.12 06:29 odpovědí: 10 změna: 25.10.12 20:25

Dobrý den potřebuji poradit s uskladněním klasických kuchynských foliovaných dvířek MDF s dekorem(která se ted běžně vyrábí),Dvířka potřebuji uskladnit tak na 2-3 roky.Trochu nevím jak a kde.

Mám možnost bud ve sklepě kde klasicky je trochu vlhko nebo na nezateplené půdě kde je sice sucho ale přes léto tam zase peče sluníčko a je tam vedro.

Moje představa je dvířka zabalit do igelitových pytlů pak si myslím že je jedno kde budou jen nevím zda mohou být a nebude vadit 2-3 roky uzavření v igelitu? Nebo mám do igelitu uděla díry?

Nebo jak a kde je správně "uskladnit" podle vás?

Děkuji Betka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.12 07:28
avatar

na půde u Vás asi budou větší výkyvy tepoty během roka. léte velké horko, v zimě mráz. Do takového prostředí bych je nedával. Pokud je dáte do igelitů tak, že se tam nedostane vysoká vlhkost či plíseň, myslím, že je do vlhkého sklepa klidně dát můžete. Obvykle je vhodné podobné věci naskládat tak, aby mezi ně šel vzduch - proložit laťkami a hlavně nedávejte nejlépe přímo na zem.

Prostě klasické uskladnění s možností alesp. částečného přístupu vzduchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betka*
Datum: 25.10.12 08:04

Děkuji Vám.Takže sklep to je jasné.A ted abych v tom měla jasno.Mám velké igelitové pytle.Mám ten pytel "uzavřít" tak aby tam nešel žádný vzduch! Tedy uzavřít uplně.(to se bojím aby se nezapařilo)Nebo nechat lehce pytel pootevřený aby to větralo ale zase vlhkost ze sklepa?

děkuju

Datum: 25.10.12 09:34
avatar

Ta nezateplená půda je výhodnější,Proložit bublinkovou folií a přihrýt starou dekou.

Trochu vzduchu jim neuškodí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betka*
Datum: 25.10.12 10:12

Aha díky takže Vy říkáte zase půda tak ted nevím co je lepší zase jsem tam kde jsem byla uffff..Na té půdě je ale v létě opravdu hodně vedro.A v zimě zima...

Takže vy navrhujete jen bublinky a a přikrýt dekou.Takže igelitový pytel a zavřít je blbost.

Tak ted nevím co.díky

Datum: 25.10.12 12:12
avatar
No, ono ani jedno místo není žádná výhra. A na tři roky do vlhkýho sklepa i když zabalený, osobně mě to je proti srsti. Vlhko je na nábytek strašná potvora.
Bohužel, ani velký teplo jim nesvědčí. Působením tepla se může začít fólie deformovat.
Nejraději bych našel jiný místo. Ideální je třeba za nábytkem, kousek odtáhnout skříně a naskládat dvířka tam. Samozřejmě zabalený, pravačkama k sobě.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: betka*
Datum: 25.10.12 13:35

Dobrý den.

Děkuju. Tak mám 3 názory tak ted už to rozmyslím sama a rozhodnu.Samozřejmě nejlepší je asi skladování asi v domě no zkusím najít nějaké místo ale mít tam 3 roky někde nějaké skřínky no ...

Ještě Vás poprosím co myslíte tím výrazem "pravačkama k sobě".

Děkuju

Datum: 25.10.12 15:50
avatar

Já dávám ,,dobrou´´ Jenykovi - truhlář se nezapře. Jak sklep, kde je vlhko, tak půda, kde je horko jsou špatná místa pro skladování něčeho, co je z MDF, která ráda nasáká a bobtná a je to potaženo fólií, která se s oblibou deformuje a odlepuje i na horních skříňkách kuchyní v blízkosti sporáku. Ideálně bych doporučil zabalit ta dvířka do strečky, ta se na balení truhlářských výrobků osvědčuje asi nejvíce. Pravačkami k sobě - to je myšleno tak, že pohledové straně dveří (tedy té profilované) se říká pravá, straně obrácené do korpusu se říká levá. Pokud dvířka zabalíte pravými stranami k sobě, nepoškodí se pohledová část ani při nešetrnější manipulaci s balíkem. Jen pro úplnost - doporučuji ta dvířka mezi sebou proložit např vlnitou lepenkou, aby se nedřely ,,pravačky´´ o sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.12 14:57
avatar

zdravím, na půdě bývá klidně v zimě mínus 20st. Myslím, že to není ideál pro uvedený výrobek. V léte zase plus cca 40st. Podle mě je lepší stálá teplota.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.12 20:23
avatar

Desky MDF jsou vyráběny lisováním při teplotě asi 160 st C.Myslím,že vyšší teplota jim neuškodí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.12 20:25
avatar

Samotným deskám vyšší teplota opravdu neuškodí. Ovšem uškodí folii, která je na nich nalepená, ta velký teploty opravdu nemá ráda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.