Krbová vložka

Od: Datum: 24.10.12 21:45 odpovědí: 7 změna: 26.10.12 09:49

Zdravím všechny, mám dotaz před koupí krbové vložky. Poradte jakou vložku pořídit do 30 tis.

O těchto hodnotách: výkon 8-10 kw, velké topeniště, hlavně kouřovod 150 (mám komín 15x15cm/9m)

Potřebuji aby to dlouho hořelo a ne abych neustále nakládal. Vložka příjde časem obezdít a udělám rozvod teplého vzduchu do 2přilehlých místností.

Přemýšlel jsem o těchto krbech:

http://kamna.astranet.cz/store/goods-cb038-.html47

http://www.eshop-simecek.cz/k…va-vlozka-supra-orea-58/17076

Ale ani jedna z nich nemá to terciální(CB) spalování.

Pokud někdo z Vás má z těmito krby zkušenost budu vděčný za každou kritiku čemu se vyvarovat. Díky Manas


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.12 21:55

Zarazil mne Váš úmysl udělat rozvod teplého vzduchu do dvou přilehlých místností. Pokud mohu radit, tak bych koupil krbová kamna s výměníkem (aby měl cca 8_10 kW výkonu do vody) a do těch přilehlých místností bych dal radiátory.

Teplý vzduch je mrška a nechce se mu k podlaze! Budou Vám tam hučet ventilátory, budou vidět ošklivé vzduchovody a budete pálit elektřinu!

Radiátory vhodně umístěné zajistí rovnoměrnou cirkulaci vzduchu po místnosti a lepší tepelnpou pohodu. Nehledě na to, že můžete spolehlivě vytápět i WC a koupelnu. Rozvod topné vody v měděných trubkách je levný a nenápadný. Navíc ho můžete natřít vhodným odstínem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manas44*
Datum: 24.10.12 22:02

Díky, Radiátory budu mít napojené na kotel. Krb bude na přitápění v období kdy nemá cenu roztápět kotel. Krb bude umístěn v obýváku spojeném s kuchyní o rozloze cca 50 m2. Strop je 2.5m ventilátor by byl pod stropem a hnal by vzduch jen do chodby a ložnice. Tu nepotřebuji přetápět.Manas

Od: topic
Datum: 24.10.12 22:45

Hledejte bezroštové topeniště a účinnost 80%

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manas44*
Datum: 24.10.12 22:52

Díky z radu, to bude nejspíš obtížné stímto kouřovodem. Ale pokusím se.-)

Od: jendad
Datum: 25.10.12 07:49

Pokud chcete pomalý a čistý ohen , tak musíte mít dobře izolované topeniště. Aby se tam držela vysoká teplota na malý vykon.


Ocel , litina má lambdu(tepelnou vodivost) asi 58W , šamot 1,2W a vermikulit 0,06W. Takže čistě litinová vložka odevzdá rychle teplo a vyhoří.Proto hledejte vložky s topeništěm s izolačních cihel. Ještě se taky používá na deflektor a taky tam na něj dávají vatu.Taky jde o předehřev vstupu do topeniště


http://www.youtube.com/watch?…vD-yXZg&index=15&feature=plcp

Kanadské vložky začínají na cca 40000 kč . Možná bych zkusil udělat falešný krb a dát do něj kamna .Ty jsou lacinější než vložky.


A vzduch tam taky mužete vzít potom z toho krbu . http://www.kominictvi.com/cz/…mna/kanadska-kamna/true-north

Ještě jak se u nás testuje učinnost .Naloží se kamna předepsaným množstvím paliva .Třeba 2kg pro 6kw topeniště . Za hodinu ho spálíte a na kouřovodu změříte emise a teplotu a z toho se vypočíta učinnost . Samozřejmě tak se dá topit v kachlovych kamnech ale v krbovkach by jst musel každou hodinu přikládat .Američani testují topeniště na EMISE na více rychlostí od min po max. , Učinnost je nezajímá. To závisí jak je člověk používá. Takže jotulky cb , morso , vermontky atd mužete pomalu a čistě topit. S tím souvisí i ,že neznají nominální vykon, Oni narvou topeniště plné při testu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manas44*
Datum: 25.10.12 22:58

Super, díky za výbornou odpověď, počkám do výplaty a pořídím tato: http://www.kominictvi.com/cz/…kanadska-kamna/alterra-cs1200
M
yslíte že budou vpohodě? díky moc. A na netu jsem našel jak udělat rozvod do další místnosti.-)

Od: jendad
Datum: 26.10.12 09:49

je vidět že chcete modernu .Takže si připlatíte . Jsou to stejná kamna jak F 1100 - akorát jiná obalka. Topeniště 50cm široké a 30cm hluboké .Na přitápění dobrá velikost .3 hodiny hoření a 3 hodiny žhavé . Asi hledejte ve svém regionu firmu co vám to instaluje .Tam vám dá nižší sazbu DPH a při této ceně už se to vyplatí než instalovat sám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.