Dýně jak pěstovat v bytě?

Od: Datum: 24.10.12 09:59 odpovědí: 7 změna: 24.10.12 17:23
Čau. Mam dotaz. Dostala jsem semíka od dÿně a pár z nich už klíčí. Poraďte prosím jak ji správně pěstova ;) Děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.12 10:26
avatar

Dýně pěstovat v bytě? To fakt jde?

doplněno 24.10.12 11:26:

Léta dýně pěstuji, obyčejné a hokaido a letos jsem na zahradě zasadila pár semen a měla půl zahrady rozplazené dýně, chce to dost prostoru a tak si nedovedu představit jak je budete pěstovat v bytě i když je pak přesadíte do dobře vytápěného skleníku. Opravdu slyším prvně, že by toto chtěl někdo dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jajamatch
Datum: 24.10.12 10:52
Samozřejmě až vyroste, tak ji přesunu jinam ;)
Od: bo*
Datum: 24.10.12 11:00

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

avatar
Upozornění od sys strejc 24. 10. 2012 14:14:45
Mírněte se!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 11:15

Naklíčená semínka dejte do kelímků s kvalitní zeminou a umístěte na parapet na světlo.Řádně zalévejte. Potom začněte stavět vytápěný skleník nebo prostornou zimní zahradu. Na nic ale nečekejte, máte nato čas jen asi tři týdny než bude potřeba vysázet dýni do volné půdy. Vzhledem k rostlinám, které chcete pěstovat, se tato investice určitě vyplatí. Ať se podaří.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.10.12 13:35
avatar

Slyším to poprvé pěstovat dýně v bytě. Lidé sice zkouší v bytě pěstovat ledacos. Zkoušela jsem je pěstovat na balkoně, tam sice rostly, ale potřebovaly častější zálivku. Asi po měsíci jsem dýni vyhodila, protože jí byl plný balkon. V tomto ročním období není vhodné jí vysazovat. Čím bude kratší den, tím bude rostlina neduživější. Na okrasu na kratší čas možná, ale aby vám plodila, to by se stal zázrak. Pokud se zázrak stane, tak si pořiďte i vhodný štěteček na opylování. Já bych to brala jako ztrátu času vysazovat dýně koncem října. Abych poradila - tak semínka se sadí buď přímo na určené místo, nebo se předpěstovávají v kelímku a pak přesadí. Potřebuje hodně velkou nádobu, 10 litrový kýbl bude malý. Jenom nevím, jak jí v bytě chcete zajistit dostatek světla a čím jí nahradíte sluníčko. I tak vám přeji úspěch a později napište, jak se dýni daří. *slunce*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.10.12 13:53
avatar

Vypěstovat sazeničku v předjaří,než bude vhodné počasí venku,to jde.Ale pěstovat dýni doma,když dýně je obzvláště náročná na světlo a vodu a živiny?A|si bych oželel těch pár semínek,která vyklíčí a znehodnotí se.Semínka se mají po sklizni usušit,zbavit povlaku na slupce a uložit v chladnu a suchu.V dubnu se na mokrém filtračním papíru předklíčí a za oknem vypěstují sazenice ,které se vysadí na kompost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.10.12 17:23
avatar

Víte přece, že nemáme odpovídat na to, na co se tazatel neptá. Nemáme ho zrazovat od záměru svými úvahami. Co říká admin?! :D Proč tazatele zrazovat? Nejlepší zkušenost je ta vlastní. pckop radí nejlépe. A k věci. ;) Jajamatch, nedejte se odradit. Dejte do kelímku od jogurtu, kde jste dole udělal dírku proto, aby přebytečná voda semínko neutopila, kvalitní hlínu a zastrčte do ní naklíčené semínko kořínkem dolů. Až sazenička bude mít 4 pravé lístky, přesaďte ji opatrně do velkého květináče, tak, že ji vyklopíte i s hlínou z kelímku. Dýně potřebuje opravdu kvalitní zeminu, nejlépe kompost, dost vláhy ke kořínkům, teplo a hooodně světla. Potřebuje také prostor. Až vám vykvete, štětečkem opylujte květy a až budete mít v bytě dýně, pochlubte se fotkou zde. *palec*Hodně zdaru!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.