Nejste přihlášen/a.
Prosím o radu. Kupuji chalupu, která už není 30 obývaná. K patě domu je přivedena elektřina (je tam "skříňka" bez hodin), plyn (skříňka) a voda... Ta ani nevím, kde na pozemek vstupuje, napojení na řád tam někde je... Nejsem žádný kutil, tak se omlouvám, za blbé popisy Teď dotaz... Po 30 letech předpokládám vyřizovat vše znovu =
- u elektřiny zařídit nové odběrné místo, revizi, hodiny (cca 12000,-kč?)
- plyn - taky revize a hodiny - (3-5000,-?)
- voda - taky to asi bude bez hodin, taky pár tisíc...
Jak postupovat a máte odhad nákladů?
Co zjistit od předchozího vlastníka? Co když už nic neví, nemá, nepamatuje si - vyřídím vše sám i bez informací od něj?
Díky
V podstatě to asi odhadujete cenově dobře.
Po revizi a instalování vodoměru a plynoměru Vám příslušný správce otevře uliční šoupátka...a Vy pak budete hledat jestli v domě někde neteče voda..(plyn by měl být po revizi OK, ale na vnitřní vodovod se žádná revize neprovádí.
U té elektřiny to možná bude trošku delší "běh", nicméně snad to zvládnete.
Omyl na vnitřní rozvod plynu se revize provádí. A pokud máte ještě rozvod šroubovaný a zazděný, pravděpodobně Vám nedají plynoměr bez rekonstrukce rozvodů.
doplněno 24.10.12 09:01:Plyn: dle vyhlášky č. 85/1978 Sb. o kontrolách, revizích a zkouškách plynových zařízení je každá organizace provozující vyhrazená plynová zařízení dle vyhlášky č. 21/1979 Sb. povinna provádět pravidelné kontroly a revize těchto zařízení. Provozní revize se provádí 1 x za 3 roky. Kontrola se provádí 1 x ročně. Odběrným plynovým zařízením je veškeré zařízení počínaje hlavním uzávěrem plynu, včetně zařízení pro konečné využití plynu; není jím měřicí zařízení (plynoměr).
Áááá... ještě asi spím. Místo vodovod jsem četl rozvod a vzhledem k tomu, ža předcházející věta byla o plynu, vztáhnul jsem to na něj. takže soráč
No, pokud to nebude moc náročné, poptejte se. Ale myslím, že staré doklady už budou spíš orientační (třeba zakreslená trasa přípojky) a můžou třeba zjednodušit zhotovení dokumentace nové.
díky, zkusím, ale naděje na informace si nedělám
nemám ani info, kdy byly všechny elektroměry, vodoměry odinstalovány - každej řekne tak asi 30 let, tak asi 20 let... co stará Vondrušková tu měla toho bratra od Ládi :D
Pro elektrárny v podstatě není důležité zda byl dům odpojen 20 nebo 30 let..Existuje sice nějaká lhůta pro "znovupřipojení", ale
20 natož 30 let to opravdu není.
Vodovodní přípojku by měl v pasportu mít zakreslenou správce vodovodu, pokud ne, dá se najít dle šoupěte na hlavním řadu.
U plynu dtto.
doplněno 24.10.12 09:41:Tak ta lhůta pro "znovupřipojení" by měla být 2 roky.
U Vás je to déle, takže pravděpodobně zaplatíte i poplatky za každý "ampér" hodnoty hlavního jističe..
Ale nechci Vás strašit, podmínky Vám samozřejmě sdělí provozovatel el.rozvodů.
ok... a kolik takových ampérů bude ten jistič mít?... jsem opravdu laik... a platí se to jen při zapojení nebo každý rok?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.